Autor Wątek: Pomysl na swiatla dzienne :D  (Przeczytany 9580 razy)

zadek07

  • Gość
Odp: Pomysl na swiatla dzienne :D
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 21, 2011, 20:39:24 pm »
Widze ze masz diesla ale tam tez jest ta kostka zaznaczona na zdjeciu. Niestety auto juz odstawilem do garazu i nie mam jak ci zrobic zdjecia. Napewno znajdziesz tam jakis kabel gdzie po zaplonie jest plus. Ja przylutowalem do pierwszego z gory taki gruby nawet go cos widac na zdjeciu

hubertus

  • Gość
Odp: Pomysl na swiatla dzienne :D
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 22, 2011, 09:17:35 am »
pięknie to zrobiłeś , ja też będę montował.

kolka

  • Gość
Odp: Pomysl na swiatla dzienne :D
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 22, 2011, 09:26:42 am »
a tak Panowie co was motywuje do założenia świateł dziennych prócz  tego że szpecicie samochód

Offline luko_j

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 616
Odp: Pomysl na swiatla dzienne :D
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 22, 2011, 10:01:38 am »
urwane pol litra paliwa  :-gwizd no i zarowki sie nie zuzywaja.. Ale tak swoja droga majac oryginalnie halogeny to mozesz je zdjac i wsadzic w ich miejsce dzienne? Nie przyczepi sie nikt ze byly a nie ma i dlaczemu nie ma wiec maja byc i dowod do odebrania w WK. Az o taka inteligencje policje nie posadzam.. ale znam diagnoste ktory sie przyczepil ze tylne swiatlo nie jest wystarczajaco czerwone.. i tlumaczenie zeby popatrzyl pod innym kątem to bedzie mial nie pomoglo trzeba bylo jechac na inna stacje i tam nagle wszystko ok..
x-type 2004, 2.0d sport, srebrna sierść ;]

Artur G.

  • Gość
Odp: Pomysl na swiatla dzienne :D
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 22, 2011, 10:29:37 am »
Mnie  pomysł  zadka  bardzo się  podoba. Co  do  halogenów, nie są wymagane, jeśli  zamontujesz dzienne  homologowane i  w  miejscu o których   mówią warunki techniczne  to nic  się  nie dzieje. W każdym  razie  nie  powinno.
Ja mam ksenony,  fajny efekt,  zatem mam pytanie  o wytrzymałość  ksenonów, czy  montując   dzienne,   oszczędzę  w  jakimś stopniu  ksenony? czy  warto hmm,  sam nie wiem.

zadek07

  • Gość
Odp: Pomysl na swiatla dzienne :D
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 22, 2011, 12:51:56 pm »
Juz mialem kilka kontroli i zaden misiek sie nie doczepil. Sa zamontowane zgodnie z normami tzn wymiary pasuja maja homologacje. Wiec nic nikt nie moze ci zrobic nawet diagnosta moze cie pocalowac w d..pe. Co daja swiatla dzienne, zarowki sie tak szybko nie przepalaja a juz napewno jak ktos ma ksesony to sam koszt dobrej zarowki to ok 200zl za sztuke. Lekka oszczednosc paliwa ale przedewszystkim alternator tak nie dostaje w kosc. Ja bym raczej zapytal co przemawia za tym zeby nie montowac swiatel dziennych? Zreszta halogeny przednie nie sa obowiazkowe, z tylu musi byc. Duzo biedniejszych aut nie ma halogenow przednich.

Kolka a co w tym niby szpetnego? Rozumiem ze jakbym zamontowal swiatla dzienne na listwie pod zderzakiem (bo na poczatku byl takie pomysl) to by wygladalo nieciekawie na Jagu, ale w miejscu oryginalnych halogenow to nie wiem o co ci chodzi wogole.

Artur G.

  • Gość
Odp: Pomysl na swiatla dzienne :D
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 22, 2011, 13:53:15 pm »

Kolka a co w tym niby szpetnego? Rozumiem ze jakbym zamontowal swiatla dzienne na listwie pod zderzakiem (bo na poczatku byl takie pomysl) to by wygladalo nieciekawie na Jagu, ale w miejscu oryginalnych halogenow to nie wiem o co ci chodzi wogole.

jak dla mnie miejsce bombowe ... ale, czy  widzowie nie  kojarzą  tego jakbyś jechał  na włączonych  przeciwmgielnych?  Tak tylko pytam z czystej ciekawości.

zadek07

  • Gość
Odp: Pomysl na swiatla dzienne :D
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 22, 2011, 14:06:41 pm »
Widac roznice , widac ze to diody, a pozatym jak ktos kumaty to wie ze nie wlaczysz przeciwmgielnych bez postojowek. A tak szczerze to nie mysle o tym, naprawde auto dobrze wyglada na tych dziennych. Pierwszy pomysl byl wogole taki zeby umiescic diody wewnatrz lampy zrobic takie ring jak jest w BMW, ale nie bylo by homolagacji i nie wiem do konca jaki bylby efekt, ale  z pewnoscia tez by dobrze to wygladalo.

Chlopaki jak ktos jest z moich okolic krapkowice k/Opola to moglbym mu cos takiego zamontowac za jakas rozsadna cene. Z tym ze musialy by to byc takie dzienne jak ja zamowilem bo wiem jak to sprawnie przymocowac

Offline werdew

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 99
  • Powrót Kota Marnotrawnego :)
Odp: Pomysl na swiatla dzienne :D
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 24, 2023, 18:27:59 pm »
Wiem że dawno nikt tu nie pisał, ale się podłączę.

Czy ktoś montował dodatkowe światła (np. dalekosiężne) tuż za grilem?
Mam na myśli takie 6 ledowe okrągłe, teoretycznie to nawet nie specjalnie będą widoczne.
oczywiście dodatkowy przełącznik byłby wymagany.

Może dziwny pomysł :-boks Ale czemu nie? :-V
X-type(08' Red)   2L Diesel
S-type(05' Black) 4.2 v8 (+LPG) sprzedny
X-type(05' Black) 2.5 V6 4x4 sprzedany

Offline sztandi7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 983
  • Trzeba mieć fantazję
Odp: Pomysl na swiatla dzienne :D
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 15, 2023, 09:20:31 am »
Ja u siebie montowałem DRL-kę dzienną w kierunkowskazach na Bi-ledzie. Nie ma rzeźby, wszystko można w moment zdemontować a jakość pomarańczowego i białego leda bardzo ładna. Cały zestaw razem z rezystorami kosztował koło 200zł. Montaż prosty.
X-Type 3.0 AWD Sport Aut.

Offline wit2008

  • Aspirant
  • Wiadomości: 4
  • Kocham to forum
Odp: Pomysl na swiatla dzienne :D
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 01, 2023, 15:53:51 pm »
Witam. Ja w kierunkach mam żarówki dwukolorowe. Pozdrawiam

Offline kamilos_sid

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 175
Odp: Pomysl na swiatla dzienne :D
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 02, 2023, 19:37:22 pm »
Ja montowałem lata temu w fordzie sierra dalekosiężne lampy i mogę się podzielić doświadczeniem, żadne mocowanie do zderzaka nie zda egzaminu bo lampy drżały, musiałem dorobić odpowiednio wygięte płaskowniki, żeby przymocować je bezpośrednio do belki zderzaka. Jak znajdę jakieś zdjęcia to podeślę...
Życie jest za krótkie żeby jeździć Volkswagenem...

Offline wit2008

  • Aspirant
  • Wiadomości: 4
  • Kocham to forum
Odp: Pomysl na swiatla dzienne :D
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 21, 2023, 17:28:00 pm »
Witam. Ja założyłem żarówki dwukolorowe w kierunki. Polecam

Offline werdew

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 99
  • Powrót Kota Marnotrawnego :)
Odp: Pomysl na swiatla dzienne :D
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 11, 2024, 13:05:11 pm »
Witam. Ja założyłem żarówki dwukolorowe w kierunki. Polecam

Czy jest szansa na jakie zdjęcia? lub film? żeby to zobaczyć przed zakupem.
btw. jakiś przykładowy link do zakupu?
X-type(08' Red)   2L Diesel
S-type(05' Black) 4.2 v8 (+LPG) sprzedny
X-type(05' Black) 2.5 V6 4x4 sprzedany

Offline gonzo7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 802
Odp: Pomysl na swiatla dzienne :D
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 12, 2024, 09:00:22 am »
Kolega sztandi7 swego czasu podesłał mi namiary -> https://smdlider.pl/produkt/swiatla-led-dzienne-i-kierunkowskazy-drl-2w1/
ale niestety nie było czasu ogarnąć :/