Autor Wątek: Pomysl na swiatla dzienne :D  (Przeczytany 9588 razy)

zadek07

  • Gość
Pomysl na swiatla dzienne :D
« dnia: Kwiecień 17, 2011, 14:18:32 pm »
Jakby ktos szukal pomyslu jak gustawnie zamontowac swiatla dzienne zeby auto nie wygladalo jak wieswagen to prosze. Stwierdzilem ze halogeny uzywa sie raz na ruski rok a tak szczerze mowiac niewiele one daja, wiec je wyrzucilem i kupilem bardezo zblizone swiatla DRL. Trzeba bylo tylko troszke przerobic mocowanie, same swiatla kosztowaly 160zl + jakies 3 godziny roboty. Same sie zapalaja po odpaleniu silnika i gasza jak wlaczy sie postojowe. Jak dla mnie rewelacja, swieca naprawde dobrze, maja homologacje i wykonanie tez jest ladne

lexxus

  • Gość
Odp: Pomysl na swiatla dzienne :D
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 17, 2011, 14:31:07 pm »
Witaj ! Widziałem cos takiego na ebay pod ten model auta kosztuje to niecałe 300pln + wysyłka , czy możesz trochę przybliżyć gdzie kupiłeś te światła i jakiej przeróbki trzeba było dokonać aby pasowały?
Tez chciałbym coś takiego u siebie....

Offline luko_j

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 616
Odp: Pomysl na swiatla dzienne :D
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 17, 2011, 15:59:38 pm »
np kolego tu http://allegro.pl/okragle-swiatla-do-jazdy-dziennej-drl-warszawa-i1547117251.html podalem tego linka bo tu na zdj jest na X'ie pokazane ale za 139 tez sa. Wpisz w szukaje allegro drl okrągłe i znajdzie to co chcesz  :-super A kolego Zadek czy wymiarowo sie mieszcza w przepisach?
x-type 2004, 2.0d sport, srebrna sierść ;]

zadek07

  • Gość
Odp: Pomysl na swiatla dzienne :D
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 17, 2011, 19:33:59 pm »
Ja kupilem tu http://allegro.pl/lampy-led-drl-jazdy-dziennej-rl-homologacja-a54095-i1501279177.html, jedna sruba pasowala do drugiej trzeba bylo dorobic blaszke i lekko powycinac mocowania oryginlanych halogenow zeby sie zmiescilo. Wiesz co tak szczerze mowiac to nie wiem ale chyba tak, bo widzialem samochody z oryginalnymi dziennymi razem z halogenami

Artur G.

  • Gość
Odp: Pomysl na swiatla dzienne :D
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 20, 2011, 11:46:02 am »
Genialne rozwiązanie :-thank ...
Podpowiedz  jeszcze  konkretnie, gdzie  (do czego) podłączyłeś  odpowiednie przewody  każdej   lampy. Pytam,   bo nie wiem czy   osobiście , średnio zaawansowany elektryczne żółtodziób  dam radę.  Mam  kanał,   podstawowe narzędzia  i podstawową wiedzę.

rodger

  • Gość
Odp: Pomysl na swiatla dzienne :D
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 20, 2011, 12:52:09 pm »
Wszystko fajnie, ale ja mam pytanie czy tylne światła tez mają być włączone? Ktoś wie jak jest to prawnie?

Artur G.

  • Gość
Odp: Pomysl na swiatla dzienne :D
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 20, 2011, 13:05:16 pm »
Nie  muszą,  tak  na szybko:
Świateł dziennych można używać zamiast obowiązkowych świateł mijania w warunkach normalnej przejrzystości powietrza, od świtu do zmierzchu. Na kloszu lampy musi widnieć oznaczenie RL.
Światła dzienne muszą być zainstalowane:

    * Symetrycznie względem osi pojazdu
    * Na równej wysokości
    * Odległość od ziemi do dolnej krawędzi lampy minimalnie 25 cm, od ziemi do górnej krawędzi maksymalnie 150 cm
    * Odległość między lampami mierzona od wewnętrznej krawędzi musi wynosić minimum 60 cm, chyba że szerokość pojazdu jest mniejsza niż 130 cm - wtedy odległość minimalna wynosi 40 cm
    * Lampy nie mogą wystawać poza boczny obrys pojazdu lub być zamontowane dalej niż 40 cm od niego

W przypadku włączenia świateł mijania światła dzienne mają zostać samoczynnie wyłączone. Dodatkowo, w samochodach rejestrowanych po raz pierwszy po 31 grudnia 2009 roku, światła pozycyjne tylne, światła obrysowe przednie, boczne i tylne oraz oświetlenie tablicy rejestracyjnej nie mogą włączać się razem ze światłami dziennymi. W pojazdach rejestrowanych do 31 grudnia 2009 roku dopuszcza się zainstalowanie świateł do jazdy dziennej w taki sposób, że włącza się również oświetlenie pozycyjne oraz tablicy rejestracyjnej.

zadek07

  • Gość
Odp: Pomysl na swiatla dzienne :D
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 20, 2011, 19:36:17 pm »
Nic nie musi byc wlaczone procz dziennych. Kable podlaczylem tak: wogole to je zmostkowalem zeby nie podlaczac kazdego osobno czyli z dwoch wyjsc porobilem jedno, jeden pod mase gdzies kolo jednej lampy, jeden do lewej lampy od swiatel pozycyjnych i jeden trzeba znalesc gdzie jest plus po drugim przekreceniu kluczyka, znalazlem taki kabel zaraz za obudowa bezpiecznikow pod maska. Moge zrobic fote jak chcesz. Ogolnie jak masz lutownice i miernik to dasz rade

lexxus

  • Gość
Odp: Pomysl na swiatla dzienne :D
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 20, 2011, 19:53:45 pm »
A czy nie da się tego podpiąć po prostu pod wtyczki po halogenach? z tego co sprawdzałem halogeny można włączyć po włączeniu postojówek tak chyba najłatwiej by było...

zadek07

  • Gość
Odp: Pomysl na swiatla dzienne :D
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 20, 2011, 22:21:21 pm »
no to wtedy swiatla dzienne nie maja dla mnie najmiejszego sensu. Bo zas mamy wlaczone postojowki cale oswietlenie z tylu i oswietlenie zegrow i wnetrza i po co? Wiadomo ze mozna jak sie komus nie chce to jest to najprostsza droga tylko po swiatla dzienne?

rodger

  • Gość
Odp: Pomysl na swiatla dzienne :D
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 21, 2011, 07:24:30 am »
Najlepszym rozwiązaniem było by podpięcie pod automatyczne przełączanie świateł. W pozycji "0" nie świeci nic w auto świecą dzienne i przełączają się na mijana jak się ciemno robi. Jest na forum jakiś automatyk  :-za

zadek07

  • Gość
Odp: Pomysl na swiatla dzienne :D
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 21, 2011, 07:44:36 am »
niestety ale ja nie mam automatycznego wlacznika swiatel, ale daloby sie to zrobic. Trzeba by bylo wyciagnac wlacznik swiatel i odpiac kable ktore w pozzycji Auto wlaczaja swiatla mijania, a zamiast tego doprowadzic napiecie do swiatel dziennych. W zasadzie nic skomplikowanego

lexxus

  • Gość
Odp: Pomysl na swiatla dzienne :D
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 21, 2011, 17:51:51 pm »
no to wtedy swiatla dzienne nie maja dla mnie najmiejszego sensu.
no masz na pewno rację , ja jednak zostanę przy swoim pomyślę , myślę że przy ograniczonych zdolnościach elektrycznych lepsze to niż grzebanie w instalacji , przynajmniej nie narobie sobie kłopotu ;)

zadek07

  • Gość
Odp: Pomysl na swiatla dzienne :D
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 21, 2011, 18:52:34 pm »
no tak przylutowac dwa kable to rzeczywiscie problem

lexxus

  • Gość
Odp: Pomysl na swiatla dzienne :D
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 21, 2011, 19:45:12 pm »
no to mnie teraz zmotywowałeś , to ja poproszę o fotkę tego kabla do którego podłączyłeś plus :)