Autor Wątek: Spryskiwacze przedniej szyby  (Przeczytany 2919 razy)

Yagofish

  • Gość
Spryskiwacze przedniej szyby
« dnia: Kwiecień 05, 2011, 15:08:31 pm »
Proszę o informację ile jest pomp spryskiwaczy (jedna czy dwie), gdzie są umiejscowione, oraz czy można je samemu bez większego problemu wymienić.

Nadmienię że jeden spryskiwacz (lewy siedząc za kółkiem) raz działa a raz nie w zależności od nastroju...


Pozdrawiam,
Yagofish

dziej076

  • Gość
Odp: Spryskiwacze przedniej szyby
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 05, 2011, 21:39:45 pm »
Hejka .Tak na wstepie .Po pierwsze pompa jest jedna w zbiorniczku gdzie znajduje sie plyn od spryskiwaczy .
Kolejna rzecza jest fakt taki kiedy otworzysz przednia maske i staniesz przodem do niego tj do silnika po lewej jego stronie patrzac od przodu samochody w miejscu gdzie znajduje sie zawias otwierania maski oraz pseudo amortyzator do podtrzymywania maski podczas kiedy jest otwarta znajdziesz niezle zakamuflowany nieduzej srednicy wezyk jest to wezyk doprowadzajacy plyn ze zbiorniczka do spryskiwaczy .Kolejna rzecza bedzie odkrecenie wyciszenia maski i zobaczysz jak ten wezyk idzie najpierw di jednego a pozniej drugiego spryskiwacza .Istnieje tam taka zlaczka cos na wzor trojnika rozgaleznika tak aby w tym samym czasie woda dostawala sie do jednego jak i 2 giego spryskiwacza .Z uwagi na to ze jeden ci chodzi prawidlowo a 2 gi nie to szukalbym przyczyny w zapchanym wezyku juz za tym trojnikiem .Najweazniejsze uwazaj bo plastikowe zatrzaski trzymajace to wyciszenie maski sa dosc kruche i lubia ni z tad ni z owad poprostu odpeknac a pozniej bedziesz musial wybierac ktorego nie bedzie hihihihihihihih Pozdrawiam ze Szkocji -- dziej
PS nie wiem czy ma to jakies znaczenie ale lokalizacja w/w wezyka opisana na moim przykladzie pochodzi z samochodu z jedyna sluszna strona kierownicy czyli PRAWA hihihihihihihih

wojt

  • Gość
Odp: Spryskiwacze przedniej szyby
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 06, 2011, 10:52:04 am »
A gdzie szukać przyczyny,kiedy początkowy "wytrysk" :-hehe jest silny,a potem coraz to słabszy ??????

Cruk

  • Gość
Odp: Spryskiwacze przedniej szyby
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 06, 2011, 11:08:29 am »
albo przestań oglądać zakazane strony, albo zmień kobietę, albo kup niebieskie tabletki, albo dolej płynu, albo dostały Ci się farfocle do płynu i zatykają urządzenie...albo nie mam już pomysłów

Qwerty256

  • Gość
Odp: Spryskiwacze przedniej szyby
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 06, 2011, 11:18:45 am »
jeszcze moze pompka niedomagac i nie miec takiego cisnienie aby obsluzyc dwa wytryski :)

wojt

  • Gość
Odp: Spryskiwacze przedniej szyby
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 06, 2011, 13:45:43 pm »
Dzięki za podpowiedzi,zwłaszcza crukowi!!! :-hehe :-hehe :-hehe

Cruk

  • Gość
Odp: Spryskiwacze przedniej szyby
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 06, 2011, 19:41:30 pm »
służę pomocą...    ::)

Yagofish

  • Gość
Odp: Spryskiwacze przedniej szyby
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 07, 2011, 10:34:10 am »
Dziękuję za wszelkie sugestie i porady - w sobotę rozbiorę maskę i sprawdzę o co comon... Pozdrawiam.

rodger

  • Gość
Odp: Spryskiwacze przedniej szyby
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 07, 2011, 12:57:36 pm »
Jako pierwsze sprawdź same końcówki spryskiwaczy bo one się często "wieszają".
Ja się czy jest to powiązane z sezonem wiosennym i mieszaniem płynu zimowego i letniego, bo dzisiaj mnie ten problem dopadł :/

Yagofish

  • Gość
Odp: Spryskiwacze przedniej szyby
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 12, 2011, 12:03:18 pm »
Koleczy a czy spryskiwacze są podgrzewane ?

Bo jeżeli tak to może przyczyną może być awaria podgrzewania jednego spryskiwacza ?????? - zauważyłem bowiem następujący objaw.... rano jak auto odpalam po nocy w okolicy 0 stopni to jeden spryskiwacz się wiesza, a jeden działa. Natomiast po rozgrzaniu silnika lub w cieplejsze noce raczej wszystko jest ok... więc może to jest to... proszę o jakieś sugestie na bazie doświadczeń  :-W

Pozdrawiam
Yagofish

Qwerty256

  • Gość
Odp: Spryskiwacze przedniej szyby
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 12, 2011, 13:19:49 pm »
a moze po prostu przymarza tam rosa ? :) ja tak w lexusie mam :)