Autor Wątek: Zolta lampka  (Przeczytany 4214 razy)

kurys2309

  • Gość
Zolta lampka
« dnia: Marzec 10, 2011, 23:46:54 pm »
Witam wszystkich serdecznie! Posiadam Jaguara s-type z 2002 roku 3.0 v6 i wczoraj zapalila mi sie zolta kontrolka na komputerze i pojawila sie wiadomosc "RESTRICTED PERFORMANCE"(OGRANICZONA WYDAJNOSC) czy ktos moze mi pomoc i powiedziec co to moze byc za problem. Auto jezdzi normalnie bez zadnych problemow tylko za 4 dni mam przed soba do zrobienia 1600 km i obawiam sie zeby nic mi sie po drodze dziwnego nie przydarzylo!!! Z gory dziekuje!

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: Zolta lampka
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 11, 2011, 00:00:49 am »
Witaj serdecznie na JaguarForumPoland.

pomaranczowa lampka (check engine) oraz napis oznaczaja, ze komputer wykryl blad. to moze, nie musi byc, cos
powaznego. pierwszy krok jest odczytanie bledow z komputera z pomoca skanera obd albo komputer w serwisie.

bez tego, nie dowiesz sie co dolega kotowi. mozesz sprobowac zresetowac komputera poprzez odlaczenie
akumulatora na kilka minut (pamietaj ze potrzebujesz kod do radia jak odlaczysz aku) i wszystko moze
wrocic do normy, jednak najlepiej bedzie odczyt komputera. jezeli jestes z warszawy, to moge tobie
odczytac kody bezplatnie u mnie.

kurys2309

  • Gość
Odp: Zolta lampka
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 11, 2011, 00:10:23 am »
dzieki wielkie za oferte ale niestety mieszkam w anglii i w srode wyjezdzam do polski , kilka minut temu znow go uruchomilem i jest jednak gorzej silnik przerywa na wyzszych obrotach i zapalila sie rowniez kontrolka engine check wiec nie mam chyba innej opcji jak sprawdzic go tutaj lub zeczywiscie odlacze ako i zobacze co dalej! jeszcze raz wielkie dzieki!!!

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: Zolta lampka
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 11, 2011, 00:15:24 am »
silnik przerywa powyzej 3 tys bo komputer mu zablokuje (na tym polega restricted performance). idz do najbliszego
warsztatu i niech tobie odczytaja bledy z komputera, zapisz ich i podaj tu, wtedy zobaczymy dalej. powodzenia!

kurys2309

  • Gość
Odp: Zolta lampka
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 11, 2011, 19:34:36 pm »
Witam ponownie! Auto jest juz po diagnostyce no I wykazalo ze jest jakis problem z " knock sensor1- circuit high input bank 1 oraz gear shift module communication circuit" ten pierwszy blad wykasowal wiec engine check juz sie nie swieci ale zapala sie jeszcze ta druga zolta kontrolka lecz tylko co jakis czas! W poniedzialek jade do niego z powrotem aby to naprawic wiec mam nadzieje ze to bedzie tylko to! Pozdrawiam serdecznie!

Yagofish

  • Gość
Odp: Zolta lampka
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 08, 2011, 16:54:50 pm »
Ja z komunikatem restricted performance walczyłem długo i jego źródło może pochodzić od wielu czynników... bez komputera diagnostycznego trudno coś więcej powiedzieć.