Autor Wątek: XJR czy XJ ... twardość zawieszenia  (Przeczytany 8468 razy)

golden jag

  • Gość
Odp: XJR czy XJ ... twardość zawieszenia
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 14, 2008, 15:11:09 pm »
Chyba najlepszym rozwiązaniem byłoby kupno xjr-a i wywalenie koł siedemnastek ktore powodują ze jest baudzo sztywno i zamontowanie szesnastek i bedzie wedle mnie naprawde przyzwoicie

xjr na 16...  :-nuts

KINSKY1975Y

  • Gość
Odp: XJR czy XJ ... twardość zawieszenia
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 14, 2008, 18:01:36 pm »
witam .Odnosnie twardosci zawieszenia powiem ze u siebie zalozylem z przodu regulowane koni i ustawilem na srodkowej pozycji twardosci. komfort jazdy jest  :-super chociaz na ostrych zakretach przy duzej szybkosci troche  za bardzo jak dla mnie sie przechyla ,ale nie kombinuje bo jak bym ustawil na ostatniej pozycji twardosci to byloby na nasze drogi za twarde.Aha absolutnie nic nie dobija  :-V :-V mowa oczywiscie o XJR
« Ostatnia zmiana: Październik 14, 2008, 18:03:41 pm wysłana przez KINSKY1975Y »

Offline Yoohas

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.279
Odp: XJR czy XJ ... twardość zawieszenia
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 20, 2008, 17:07:03 pm »
Ja wczoraj po 4 godzinach walki wymieniłem sobie amortyzatory w moim Daimlerze xj 40. Kupiłem Koni i ustawiłem na najbardziej komfortowe tłumienie.

Ogólnie jestem bardzo zadowolony. Nie używam Jaguara do wyścigów i ostrej jazdy bo się po prostu do tego nie nadaje. Do sportowej jazdy mam kilka innych fajnych autek.

Wydaje mi się, że zawieszenie Jaguara jest raczej komfortowe a nie sportowe. Poza tym jak można jeździć naprawdę sportowo autem ważącym 2 tony.....

W każdym razie nigdy nie zdarzyło mi się "dobić" zawieszenia. Mieszkam pod Warszawą i naprawdę jeżdżę różnymi drogami ale jedyna rzecz, która stuka w moim zawieszeniu to sworznie i łączniki stabilizatora :)

PS. Jak wymieniałem amortyzatory wczoraj to wywaliłem oryginalne Bilstein ze znaczkiem Jaguar. Miały na tłoczysku taką pomarańczową poduszkę (wysokość ok. 10 cm). Ale na amortyzatory KONI nie dałbym rady jej założyć więc zamontowałem bez tej poduszki.....tylko mi nie piszcie, że powinienem ją zamontować.......nie chce mi się od nowa całej roboty robić :) :)
Sam sobie w życiu jakoś nie radzę, Więc Biuro Porad dla innych prowadzę.

jannaf

  • Gość
Odp: XJR czy XJ ... twardość zawieszenia
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 20, 2008, 20:16:11 pm »
Jeżeli wymieniałeś amortyzatory to napisz mi gdzie jest dojście do nakrętki tłoczyska i jak do niej dotrzeć, bo naoglądałem się mojego tylnego zawieszenia i niemogę tego miejsca zlokalizować??

sentralix

  • Gość
Odp: XJR czy XJ ... twardość zawieszenia
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 04, 2009, 15:25:30 pm »
KONI nie ma w swojej ofercie dla XJ40 amorów z regulacją, tylko standard gazowe. Yoohas - jakie konkretnie zakładałeś, od czego?

sentralix

  • Gość
Odp: XJR czy XJ ... twardość zawieszenia
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 05, 2009, 08:35:51 am »
pomyłka, do xj40 są regulowane, tyle że to seria special czyli regulacja przed montażem.