Autor Wątek: Dym spod maski...  (Przeczytany 3314 razy)

barton87

  • Gość
Dym spod maski...
« dnia: Luty 27, 2011, 18:50:03 pm »
Witam Wszystkich.
Od jakiegoś czasu mam problem z Jagiem S-Type 3.0V6 z 2000r. Mianowicie zawsze po rozgrzaniu sie silnika z lewej strony z podszybia wydobywać zaczyna się jasnoniebieski dymek plus widać że bije stamtad też spora temperatura, po czasie zorientowałem się iż ubywa oleju z silnika i tu mam pytanko do was czy ktoś miał taki problemi i czego mogę się spodziewać po wizycie u mechanika mniej więcej, bo musze zacząć nastawiać się psychicznie. No i jaki olej powinienem dolewać w czasie gdy jeszcze nie dojade do mechanika bo słabo z kaską chwilowo, nie wiem jaki olej był poprzednio lany a przelot to 230tyś.
Z góry dzieki
Pozdrawiam

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: Dym spod maski...
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 27, 2011, 18:56:45 pm »
hej, a mozesz mniej wiecej zlokalizowac wycieku ? moze fotke zrobisz ? sprawdz takze czy pod maska nie ma
jakas naklejke albo wieszak gdzie jest jednak napisane jaki olej byl lane, bo najlepiej takiego wlac do wypelnienie.

jezeli nie mozesz znalesc, to lej mu 5W-30 albo 5W-40.

barton87

  • Gość
Odp: Dym spod maski...
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 27, 2011, 19:11:19 pm »
jutro jak będzie widno zanurze ręke z aparatem głębiej i postaram sie coś pokazać bo tak powierzchownie nic nie widać. Nidawano sprawdziłem poziom oleju i nie wiem ile mam jeszcze czasu i czy wogóle powinienem nim jeździć przy jakim kolwiek wycieku.

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: Dym spod maski...
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 27, 2011, 19:23:23 pm »
jezeli na biezaco zapewniasz mu wystarczajacy poziom oleju w silniku i wyciek nie zagraza srodowiska i pochodzi np
spod pokrywy zaworow, to tragedia niema. ale trudo ustalic z daleka co tam u ciebie cieknie i skad, wiec sprawdz to
i jak mozesz zrob zdjecie. oczywiscie nalezy to jak najszybciej naprawic.

barton87

  • Gość
Odp: Dym spod maski...
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 28, 2011, 16:29:05 pm »
zrobiłem kilka zdjęć ( wszystko od strony kierowcy), ale chyba nic z nich nie da sie wywniskować, a oleju musze już dolać bo jest sporo poniżej minimalnego poziomu.






Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: Dym spod maski...
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 28, 2011, 17:36:32 pm »
hej, no zrodlo wycieku jakos nie widac. czy na pierwszym zdjeciu to jest tez plama oleju? sprawdz wokol
pokrywy zaworow palcami czy poczujesz tam jakiegos wycieku, to jest latwy i najbardziej prawdopodobnie.

barton87

  • Gość
Odp: Dym spod maski...
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 01, 2011, 19:05:12 pm »
zrobiłem jeszcze zdjęcia spod dekielka,ale w jedej części jest wilgotny smar a dryga jes sucha ale nie wiem czy to tam cos, musze przetrzeć i zobaczyć czy coś się tam poci ale oleju sporo ubyło a nie wiem czy by tak górą uciekal ??