Autor Wątek: Jaguar Bertone B99 w Genewie  (Przeczytany 16649 razy)

lysyyy

  • Gość
Odp: Jaguar Bertone B99 w Genewie
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 02, 2011, 15:18:54 pm »
Sprawia wrażenie, jakby miało dać Jaguarowi wiele do zrozumienia. Cud  :-za
Dokładnie, jakby przemawiał do Jaguara: "BIERZ ZE MNIE PRZYKŁAD XJ'CIE, BO TO JEST SŁUSZNY KIERUNEK" :-)

A jak drzwi się otwierają!  :-10points

wichma

  • Gość
Odp: Jaguar Bertone B99 w Genewie
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 02, 2011, 16:29:12 pm »
ąle jakie piękne jest wnętrze...  :-super

TYGRYS3

  • Gość
Odp: Jaguar Bertone B99 w Genewie
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 02, 2011, 17:48:11 pm »
jezeli pozostanie wtakiej wersji ,to poświęce wszystkie pieniadze i czas żeby go miec  :-100points  :-100points  :-100points

Oktawian80

  • Gość
Odp: Jaguar Bertone B99 w Genewie
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 02, 2011, 18:08:46 pm »
BOSKI  :-K

lysyyy

  • Gość
Odp: Jaguar Bertone B99 w Genewie
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 02, 2011, 18:17:58 pm »
Tygrys, wybacz proszę, ale jeśli będziesz go miał, to ja poświęcę wszystkie środki i czas, żeby go Ci ukraść  :-hehe :-wstyd Bo wiesz, tak będzie mi szybciej, niż na niego zapracować  :-hehe
A tak na serio, to ciekawe jakie miał przyjęcie, jak go postrzegają inni? Czy będą też sugestie, co do nowego XJ'ta, że powinien właśnie tak wyglądać?

TYGRYS3

  • Gość
Odp: Jaguar Bertone B99 w Genewie
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 02, 2011, 19:28:32 pm »
Tygrys, wybacz proszę, ale jeśli będziesz go miał, to ja poświęcę wszystkie środki i czas, żeby go Ci ukraść  :-hehe :-wstyd Bo wiesz, tak będzie mi szybciej, niż na niego zapracować  :-hehe
A tak na serio, to ciekawe jakie miał przyjęcie, jak go postrzegają inni? Czy będą też sugestie, co do nowego XJ'ta, że powinien właśnie tak wyglądać?

a
nie musisz  ;D będę ci porzyczał ,dla mnie jest" BOSKI"  :-za :-za :-za kwintesencja starej szkoły i pięknej lini klasyka Xj-q,
powinien być dużo dłuższy .... ,ciekawy jestem co powie   khamsin   ;D


lysyyy

  • Gość
Odp: Jaguar Bertone B99 w Genewie
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 02, 2011, 19:32:09 pm »
Dokładnie, jakby był trochę dłuższy, czyli bliżej proporcji klasycznego XJ, byłby po prostu idealny, a teraz jest...
...też idealny, ale w trochę innych proporcjach  :-gwizd

Bazyli

  • Gość
Odp: Jaguar Bertone B99 w Genewie
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 02, 2011, 22:04:04 pm »
Nie wiem co w nim widzicie. Kierownica ala citroen. Deska uboga i za dużo drewna. Z boku przypomina amerykańskie muslecary. Ktoś to zrobił i pokazał i dobrze. Fajnie jak ktoś się bierze za Jaguara z samej tylko przyjemności, a nie za pieniądze, ale w produkcji i na rynku to by nie przeszło.

khamsin

  • Gość
Odp: Jaguar Bertone B99 w Genewie
« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 02, 2011, 22:54:51 pm »
No to nie jest tylko robota dla przyjemności! Jak już napisałem wcześniej chodzi tu pewien rodzaj "przetargu", do którego staje Bertone. Chodzi o propozycję dla Jaguara. Oczywiście rownież dzięki temu jest głośno i o Bertone ale gdyby tylko o to chodziło ten samochód koncepcyjny nie byłby Jaguarem! A tak, można liczyć na zlecenie stylizacji seryjnego modelu. Niestety (dla Bertone) Jaguar nigdy na coś takiego nie poszedł chociaż wielu stylistów miało nadzieję jak np. Giugiaro ze swoim Kensingtonem te 20 lat temu a nie był pierwszy!

A co do tego, co powie Khamsin...  :)
Auto mi się podoba... i drewno w środku jak najbardziej! Musimy pamiętać, że to nie jest propozycja na XJ-ta tylko na nowego X-Type'a, dlatego jest takie krótkie, więc i nie może być na tyle niskie aby proporcje były jak w XJ4/XJ40/X300/X308. Myślę też (ale trudno ocenić na ile się to udało jedynie ze zdjęć), że Bertone chciało te proporcje optycznie jakoś utrzymać poprzez znaczną szerokość -ponad 195 cm!
Ogólnie koncepcja jest ciekawa. Głównie dlatego, że postanowili nawiązać do XJC (i nie piszcie, że przypomina wam z profilu jakiegoś musclecar'a bo nie wiem jakiego? koncept ten jeśli chodzi o linię boczną jest czystej wody reminiscencją XJC). Zachowali linie tego Coupe ale przetransponowali je na samochód 4 drzwiowy jakim musi być standardowy, przyszły X-Type. Samo rozwiązanie drzwi nie jest już zbyt świeże ale zgrabne. Jak zauważyłem szyby w drzwiach nie chowają się, są zamontowane na stałe -to typowy objaw samochodu studyjnego, który... nie powinien być zbyt drogi  ;) Czy taka linia jest dobra dla Jaguara? Ciężko mi powiedzieć. Ja wierzę w linie typu XF/XJ (X351). Jaguar musi ewoluować. Zastanówmy sie gdyby po XK150 nie byłoby E-Type'a tylko dalej trochę poprawiony, kolejny XK150...

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: Jaguar Bertone B99 w Genewie
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 03, 2011, 00:09:45 am »

Polarny

  • Gość
Odp: Jaguar Bertone B99 w Genewie
« Odpowiedź #40 dnia: Marzec 03, 2011, 12:55:49 pm »
Majstersztyk  :-10points :-10points :-10points

Piotrek

  • Gość
Odp: Jaguar Bertone B99 w Genewie
« Odpowiedź #41 dnia: Marzec 08, 2011, 19:31:54 pm »
http://moto.wp.pl/kat,89554,title,Bertone-B99-nie-dla-Jaguara,wid,13203864,wiadomosc.html?ticaid=1be94

Koncepcyjny model B99 zrealizowany przez pracownię Bertone nie został wykonany na zamówienie Jaguara.
Ostre kształty, charakterystyczne, zadziorne linie. Wszyscy fani marki Jaguar liczyli na to, iż koncepcyjny Bertone B99 to zapowiedź nowego X-Type'a. Niestety okazuje się, iż Jaguar nie ma nic wspólnego z pokazanym na targach w Genewie pojazdem.

Adrian Hallmark z Jaguara tak komentuje sprawę: "To nie nasz koncept. Doceniamy fakt, iż Jaguar jest wystarczająco interesujący, by stworzyć koncept. To nie tak, że czujemy się tym urażeni, albo że jesteśmy przeciwko inicjatywie. Tylko to (B99) zwyczajnie nie powstało dla nas".

Dla kogo więc zaprojektowano samochód? B99 powstał najprawdopodobniej po to, by pokazać możliwości studia i przyciągnąć innych klientów. Pytanie, czy karoseria koncepcyjnego pojazdu była wystarczająco atrakcyjna, by odcisnąć trwały ślad w umysłach zwiedzających targi?

khamsin

  • Gość
Odp: Jaguar Bertone B99 w Genewie
« Odpowiedź #42 dnia: Marzec 08, 2011, 23:34:46 pm »
Ja napisałem już dawno temu (znaczy się zaraz jak doniesiono o tym, że B99 pojawi się w Genewie), że Bertone z tym concept car'em "stanął do przetargu" na stylizację nowego X-Type'a. Miały te słowa oznaczać, że wyszedł z propozycją wobec Jaguara, licząc na ew. zlecenie opracowania stylistyki nadwozia od Jaguara. A to oznacza, że oczywiście B99 nie powstał na zamówienie Jaguara tylko z własnej inicjatywy włoskiego studia! Ono miało dopiero ew. zamówienie zdobyć. Dużej szansy rzecz jasna nie było ale jakaś była. Przypominam, że Jaguar tylko raz zwrócił się o pomoc do obcych, kiedy to Pininfarina opracował face lifting (jedynie!) XJ-ta Serii 2 i tak powstała Seria 3  :))Pytasz dla kogo w takim razie... i udzielasz prawidłowej odpowiedzi. Bertone de facto nic nie traci, gdyż i tak co jakiś czas musi się jakimś konceptem popisać aby utrzymać się na "językach" a marka Jaguar to "nośny temat". Przy okazji -Bertone to tak naprawdę nie tylko studio stylistyczne ale poważny producent samochodów na zlecenie. Opracowuje najczęściej wersje Coupe albo Cabrio znanych modeli i zajmuje się ich produkcją! Nie wiem jak teraz ale osiągali kiedyś produkcję roczną rzędu 80 000 ! samochodów (jak pamiętam).
Karoseria B99 była wystarczająco atrakcyjna dla zwiedzających salon (sytaucja bardzo podobna do tej z Jaguarem Kensington z 1990 roku, również w Genewie, jako propozycją Giugiaro dla następcy XJ40-tki) ale jak powiedział Adrian Hallmark -z tym designem Jaguarowi jest nie po drodze -firma będzie kontynuować linię XF/XJ. Czy to szkoda? Mimo wszystko uważam, że nie choć B99 bardzo mi się podoba!

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: Jaguar Bertone B99 w Genewie
« Odpowiedź #43 dnia: Marzec 08, 2011, 23:45:36 pm »
madrale w tym wp  :)

Jaguar znalazl swoja droge do sukcesu i nie wiem skad pomysl, ze jakas zewnetrzna firma moglaby narzucic jakas
w tym zmiane. Ten projekt moim zdaniem nigdy nie mial takiego zamiaru, choc projekt ma nazwe Jaguara i bez
watpienia Jaguar ma w tym swoj udzial. Bertone by sie nie odwazyl zaprezentowac projektu z kotem na masce
bez zgody Jaguara. Jest to wielka akcja marketingowa, i chyba nie bez sukcesu, o B99 jest bardzo glosno.

Osobiscie bylem troche rozczarowany, Jaguar tak naprawde niczego nie prezentowal. XKR z nowym spoilerem
i zdjetym ograniczeniem predkosci ... malo. Liczylem na XF facelift, XF kombi, na cos nowego. Nic. Jaguar chyba
sam zdal sprawe ze za wielu, oprocz hold 50lecie E-Type-a nie ma do zaoferowania (nowego, bo to co ma
do zaoferowaniu, to najlepszy program od dawna) a zeby mimo tego bylo glosno, zrobili chwyt marketingowy.

Swietny projekt, swietna koncepcja, swietny marketing. Starzy klienci patrza z tesknota, nowi z zdziwieniem
i przekonaniem ze zdecydowali sie na cos, co ma znaczenie w swiecie motoryzacji. Great.

khamsin

  • Gość
Odp: Jaguar Bertone B99 w Genewie
« Odpowiedź #44 dnia: Marzec 09, 2011, 00:41:42 am »
Możesz mieć rację z tym dogadaniem się Jaguara i Bertone w tym znaczeniu, że rzeczywiście Jaguar NIC tak naprawdę nie pokazał i mógł się w tym zakresie wspomóc Bertone aby zrobić szum. 
Napisałeś ..."nie wiem skad pomysl, ze jakas zewnetrzna firma moglaby narzucic jakas
w tym zmiane. Ten projekt moim zdaniem nigdy nie mial takiego zamiaru"... - ja nie byłbym taki pewien. Takie sytuacje już bywały. Oczywiście, że Bertone najpierw musiał ułozyć się z Jaguarem bo choćby użycie nazwy wymaga zgody. Ale moim zdaniem to mogła być poważna propozycja do rozpatrzenia choć szanse na realizację malutkie, jak napisałem już wcześniej. Ja na to stawiam choć to gdybanie tylko. Taki już nasz los -możemy w takich sytuacjach jedynie gdybać...
bo jak było naprawdę dowiemy się za ileś lat, jak o tym książkę napiszą...  :(