Autor Wątek: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?  (Przeczytany 337727 razy)

Offline bosniak

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 482
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #165 dnia: Sierpień 27, 2013, 19:27:35 pm »
Bosnak - jesli tylko zamkne z pilota  "na raz"  to po otwarciu klapy nie  wyje - natomiast jesli uzyje  funkcji deadlock (2 x przycisk na  pilocie) i otworze  pilotem klape to po uchyleniu wyje  - czy potwierdzasz ze u ciebie  problem nie  istnieje?
Co do domykania  szyb pilotem to wiem o tym - tyle ze  tez  mnie  to przytrzymuje przy aucie, zeby sie  upewnic czy juz jest dobrze

Potwierdzam, że u mnie nie ma żadnego problemu z alarmem.

Jeśli chodzi o szyberdach ja tam wolę wcisnąć pilot i jak zobaczę, że sie zamyka to już mnie nic nie interesuje i idę w siną dal, jeżeli ty wolisz trzymać przycisk wewnątrz na włączonym zapłonie Twoja sprawa.

Offline bartnik

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 237
  • XF-S 2010
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #166 dnia: Wrzesień 05, 2013, 12:26:39 pm »
Hmm a czy oprócz kolegi bosniaka (chyba troszke  nieobiektywne te jego uwagi się wydają) ktos  potwierdza mój mały, alarmowy problem?
Wracając do wycia samego alarmu: u mnie trąbi klakson , ale  widzialem przy okazji wymiany sprzęgła pod nadkolem pudelko z  napisem secondary sounder. Wygląda  jak dedykowana do alarmu syrenka  , wiec  w  sumie  nie wiem jak powinien brzmiec poprawny jaguarowy alarm :)

sylwias

  • Gość
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #167 dnia: Wrzesień 06, 2013, 10:34:49 am »
NIe najlepsze głośniki i radio. To mnie wkurza

Offline luko_j

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 616
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #168 dnia: Wrzesień 06, 2013, 11:01:41 am »
Jeśli po zamknięciu auta z pilota (raz czy dwa) i otwarciu bagażnika z pilota miałby alarm wyć to musiałby to projektować małpa.. ale zapewne robił to inżynier więc masz coś kolego zepsute w alarmie.. u mnie się też nie włącza po otwarciu klapy z pilota.. acz mnie irytuje to że jak sobie otworze bagażnik i mi wpadną kluczyki zatrzasnę klapę to nawet jak wybiję szybę to się nie dostanę do kluczyków w bagażniku. Odnośnie szybra się nie wypowiadam gdyż takiego nie posiadam. Audio słabe.. nawet premium.
x-type 2004, 2.0d sport, srebrna sierść ;]

Offline bosniak

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 482
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #169 dnia: Wrzesień 06, 2013, 12:48:15 pm »
Jeżeli audio premium masz słabe to albo nie masz premium, albo pasowaloby się umówić z laryngologiem, albo  masz problem z audio jak kolega powyżej z alarmem.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 06, 2013, 12:55:47 pm wysłana przez bosniak »

Bingo

  • Gość
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #170 dnia: Wrzesień 06, 2013, 14:44:14 pm »
Osobiście denerwujące dla mnie :
-Trzeszczące plastiki - myślę ,że da się to troszkę wytłumić
-Trzeszcząca tuleja wahacza - skubana bez deka luzu a trza będzie wymienić
-Wypadające kratki w podszybiu - norma - posadzone na kleju i jest OK
-Nie mogę sobie znaleźć miejsca za kierownicą - dziwnie posadowiony pedał gazu - efekt ból  stopy ale może się przyzwyczaje :)
-Wypaczona poduszka kierowcy
-Mało miejsca z tyłu i kiepsko się wsiada - w sumie nie mój problem :)
-Kiepskie audio - na początek lecą oryginalne głośniki - zobaczymy jaki będzie efekt.
-Koszty części biją na łeb nawet BMW serii 7 zwłaszcza sprzedawcy "używek" ogłupieli na widok kota
-Coś by się jeszcze znalazło...
Podsumowując:
Samochód ma w sobie "coś" ale ogólnie jak na klasę Premium wykonany średnio.
Nie wiem dlaczego go kupiłem i co mi się w nim podoba hehe.

Offline luko_j

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 616
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #171 dnia: Wrzesień 06, 2013, 21:24:15 pm »
Audio premium jest słabe, mam i słucham codziennie. Nie da się głośniej słuchać bo zniekształca, charczy a o podbitym basie nie ma już mowy. Może kolego za mało audio słyszałeś. Posłuchaj bostona w jeepie, da się tam odkręcić na cały regulator i dźwięk jest czysty. A tu słabo.. po prostu słabo. A sprawdzałem i jest alpine wszędzie.
x-type 2004, 2.0d sport, srebrna sierść ;]

Offline bosniak

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 482
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #172 dnia: Wrzesień 07, 2013, 12:46:16 pm »
Masz racię, mało słuchalem audio bo ostatnio nie bywam już na konkursach chociaż pewnie w piwnicy znalazłby sie jeszcze jakiś przykurzony pucharek. Jak masz wyhuśtane zawieszenie głośnika czy nadpalone cewki to sie nie dziwie że charczy. Ja odkrecam na większości utworów na full i nic nie charczy. Dużo zależy oczywiscie od nagrania utworu, konwersji z mp3 na audio i wyregulowaniu całego systemu. Ja mam suba odkreconego na maksa i na vol 35 nic nie charczy.  Oczywiscie weź też pod uwagę, że sa lepsze i gorsze sprzety, technika od 2002 czy 3 roku poszła troszkę do przodu. Ostatnio siedziałem w E klasie z Harman Kardon i też oczy i uszy wychodziły mi z orbit z wrażenia.

Osobiście denerwujące dla mnie :
-Trzeszczące plastiki - myślę ,że da się to troszkę wytłumić
-Trzeszcząca tuleja wahacza - skubana bez deka luzu a trza będzie wymienić
-Wypadające kratki w podszybiu - norma - posadzone na kleju i jest OK
-Nie mogę sobie znaleźć miejsca za kierownicą - dziwnie posadowiony pedał gazu - efekt ból  stopy ale może się przyzwyczaje :)
-Wypaczona poduszka kierowcy
-Mało miejsca z tyłu i kiepsko się wsiada - w sumie nie mój problem :)
-Kiepskie audio - na początek lecą oryginalne głośniki - zobaczymy jaki będzie efekt.
-Koszty części biją na łeb nawet BMW serii 7 zwłaszcza sprzedawcy "używek" ogłupieli na widok kota
-Coś by się jeszcze znalazło...
Podsumowując:
Samochód ma w sobie "coś" ale ogólnie jak na klasę Premium wykonany średnio.
Nie wiem dlaczego go kupiłem i co mi się w nim podoba hehe.

Sprzedaj szybko żebyś dużo nie stracił. Po co się męczyć.

To trochę jakbys poszedł do sklepu kupił z pelną świadomością za ciasne buty (nr mniejsze) na plastikowej podeszwie, z dermy w kolorze rożowym zapinane na nie trzymające rzepy za cene średniej klasy np. adidas maraton  :-hehe
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 07, 2013, 15:33:50 pm wysłana przez Choina »

Offline CiGaR

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 384
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #173 dnia: Wrzesień 07, 2013, 14:29:17 pm »
Każdy najeżdża na X-Typa, a nikt nie popatrzy na Mercedesa E-class w210 i w 211, albo S-class w220 to są dopiero "padaki" ze słabym wykonaniem i mega korozją, jeżdżę X-typem z Polskiego Salonu i nie mam z nim żadnych problemów, dzisiaj jestem po wymianie przedniej szyby, jedynie okres oczekiwania 2 tygodnie był denerwujący, po za tym nic, szyba przyszła tej firmy jaka szła na pierwszy montaż. Z części używanych wcale nie korzystam i nigdy nie będe. Jestem z tego auta bardzo zadowolony, jak się o niego dba to się wdzięczy. Nie sprzeda go, za dużo zadowolenia z niego i wspomnień, jedynie dokupie sobie kolejnego- inny model Jaguara.
Jaguar:
X350 4.2 V8 2006
X-type 2.1 V6 2002
X-type 3.0 v6 2008
S-type 3.0 V6 2000

Bingo

  • Gość
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #174 dnia: Wrzesień 08, 2013, 16:29:47 pm »
Na każdy samochód można troszkę narzekać bo nie ma idealnych! Miałem W211 i nie kwalifikuję go do "padaki" aczkolwiek też miałem do niego sporo uwag.W Mercedesie najepsze były purchle na lakierze na elementach aluminiowych hehe .Co do reszty to nigdy się nic w nim nie działo a ceny części to 1/2 Jaga :) Oczywiście to ,że X-Type ma wady (co do tego nie ma wątpliwości) nie oznacza,że jest złym samochodem ot tak można sobie powytykać to i owo.

Offline CiGaR

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 384
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #175 dnia: Wrzesień 08, 2013, 20:35:36 pm »
Nie bardzo rozumiem co znaczy to, że ceny części Mercedesa to 1/2 Jaga w sensie jego wartości?, jeżeli tak to tutaj całkowicie się nie zgodzę  ;)
Jaguar:
X350 4.2 V8 2006
X-type 2.1 V6 2002
X-type 3.0 v6 2008
S-type 3.0 V6 2000

Brymek

  • Gość
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #176 dnia: Wrzesień 08, 2013, 20:51:16 pm »
Gdybym sie kierowal utrzymaniem auta to kupilbym sobie Daewoo Tico  :D Jaguara wzialem kierujac sie emocjami ,wiedzac o jego wadach jak i zaletach. No  i spojrzenia ludzi w Audikach Beemkach,itd - bezcenne :D  :-tylko

Bingo

  • Gość
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #177 dnia: Wrzesień 09, 2013, 10:44:37 am »
Nie bardzo rozumiem co znaczy to, że ceny części Mercedesa to 1/2 Jaga w sensie jego wartości?, jeżeli tak to tutaj całkowicie się nie zgodzę  ;)
Miałem na myśli ceny części - to co do Merca kosztuje 100 PLN do Jaga już 200 !
Ciekawe co uzasadnia tak wysokie ceny do tego modelu w RP ?

A tak przy okazji zapomniałem dodać jedno - kiepskie hamulce!!!
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 09, 2013, 10:52:20 am wysłana przez Bingo »

Offline bosniak

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 482
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #178 dnia: Wrzesień 09, 2013, 12:05:12 pm »
Daj przykład co do merca kosztuje 100 a do jaga 200

Bingo

  • Gość
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #179 dnia: Wrzesień 09, 2013, 14:15:15 pm »
Amortyzatory przód Sachs-a W211 510PLN ; X-Type 1100 PLN - cena katalogowa :)
Z używek : Reflektor zwykły W211 ok.200PLN ; X-Type ok.600 PLN
Błotnik przedni W 211 ok.200PLN ; X-Type od 350 do....
To tylko przykład ale jest tego więcej wyłączając bety pasujące od Mondeo.