Autor Wątek: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?  (Przeczytany 337447 razy)

pablo

  • Gość
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #120 dnia: Sierpień 24, 2012, 18:09:37 pm »
owszem ale przedewszystkim jest na podlodze Touarega

Artur G.

  • Gość
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #121 dnia: Listopad 17, 2012, 15:07:56 pm »
Ciągnąc temat dalej  to  - KOROZJA  !!!
Nie  mogę zrozumieć, nie  mogę wybaczyć, nie  przyjmowałem do wiadomości  ale ...
mojego x-a dopadła  korozja.
Wyobraźcie sobie, że  wszedłem  pod spód (po tym jak  podnosiłem podnośnikiem oryginalnym  celem zamiany kół na zimowe i wszystko  trzeszczało).
Oczyściłem  podproża (tak to chyba trzeba nazwać)  i są tam spore dziury, i to po obu  stronach (lewa strona  gorsza. Mówię tu o tylnej części - przed tylnymi kołami. ogólnie całe  progi  są do naprawy.
ponadto tylne  błotniki,  wyszły parchle (cz jak   o nazwać) takie  bąble.
Samochód  2003r. 202.000 przebiegu (z czego 80% to trasy Lubartów -W-wa mojego poprzednika, pana prezesa jednej z firm. Domniemuję, raczej jestem pewien że  to  sól z  trasy tak go  zeżarła.
Mechanicznie  samochód idealny wręcz,  ale  to rdza. Tragedia jak na  9 latka.
Przez najbliższe 2 miesiące  jestem poza domem ale chyba  po nowym roku do  blacharza ...
Czy Wy tez macie  problemy z korozją, czy tylko    to mój przypadek?

Godan

  • Gość
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #122 dnia: Listopad 17, 2012, 20:25:29 pm »
Mam X  z napędem na 4, super silnik 2,5  z 2001 i zero rdzy ...ale 2 razy zmieniałem sprzęgło oraz dwa akumulatory, pompę wspomagania, przednie tarcze, klocki, nowy kluczyk . Poprostu każda fura coś ma. Chyba najgorzej będzie czuł się gość który weznie coś nowego z salonu i wtedy się zacznie !  Fakt wolę to co mam niż rdze :-K Pozdrawiam

Wymieniłem w 4 roku eksploatacji w 11 letnim X-Type 2.5 napęd na 4 koła drugi raz sprzęgło   >:D oraz tarcze przód i klocki przód (wszystko MONDEO) i wysprzęglik.Wszystko dobrych firm, a wysprzęglik Jaguara. Nie jeżdzę jak wariat :) ale jeżdzę zimą bez względu na warunki atmosferyczne. Koszt naprawy jeżeli to was interesuje to 2600 :-super poprzednio 3000 :-cla Wydaje mi się że taka naprawa z cześciami to cena korzystna w końcu to hehehe Jaguar :-tylko
« Ostatnia zmiana: Listopad 21, 2012, 01:18:05 am wysłana przez Choina »

Offline franiux

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 253
  • Rzeszów, podkarpackie
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #123 dnia: Listopad 26, 2012, 17:29:29 pm »
Auta te są źle zabezpieczone antykorozyjnie, mnie czeka naprawa progów z przodu ale S-Type 100kkm przebiegu bo pod ładną plastikową listwą jest rdza. Tylne nadkola właśnie w naprawie. Przód zrobie po zimie. Technicznie auto jak nówka.
Dla porównania mam 13 letniego peugeota 406 z przebiegiem oryginalnym 280kkm użytkowanego na naszych słonych drogach i proszę zgadnąć - ZERO jakiejkolwiek rdzy i nie jest to przypadek odosobniony bo w firmie mamy 8 peugeotów niektóre po 400kkm przebiegu i na żadnym ani grama rdzy.
Niestety jest to pod względem korozji Ford i nic więcej. Też myślałem że auta które kosztowały 250-300tyś zł będą dobrze zabezpieczone.
Jaguar XJR X350 4,2 V8 ,2004r.
Jaguar XJ L X351 3,0 V6, AWD, 2014r.
Peugeot 508sw 2.0 HDi, 2013r.

Offline Choina

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Daimler
  • ***
  • Wiadomości: 2.281
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #124 dnia: Listopad 26, 2012, 17:33:28 pm »
Nie wiem czy zauważyłeś, ale temat dotyczy X-Type'a, a nie S-Type.
Jest XE MY20, XJ6 BRG MY95
Był X350 Sovereign 4.2 Long 2005,  X350 SuperV8 2003, X-Type 3.0 2004 i 2007, X300 Sovereign 4.0 1997, X308 Sovereign 1998, X300 Tuning Arden 4.0 Manual 1996

Offline franiux

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 253
  • Rzeszów, podkarpackie
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #125 dnia: Listopad 26, 2012, 17:42:24 pm »
tak, wiem, ale rdza taka sama  ;D
Jaguar XJR X350 4,2 V8 ,2004r.
Jaguar XJ L X351 3,0 V6, AWD, 2014r.
Peugeot 508sw 2.0 HDi, 2013r.

Offline teofilb

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #126 dnia: Grudzień 05, 2012, 23:06:52 pm »
Nc mnie nie wkurza bo chciałem kupić x- type. Ale to pierwszy i ostatni Jag jaki sobie sprawiłem. Nie ma tygodnia żeby coś się nie zj........ło. Więc pretensje mam tylko do siebie,zimę przejeżdżę (chyba) i żegnam. Najbardziej smutny jest właściciel warsztatu !  :-thumpdown
X-type 2006 2.0 D

Pirat

  • Gość
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #127 dnia: Grudzień 06, 2012, 06:47:13 am »
To nie wina marki tylko danego egzemplarza,zawsze można trafić zajechane auto i nie ma to znaczenia czy to Jaguar czy inne wozidełko.Nie ma auta którego nie da się zajechać i sprzedać jako "nowy" ::)

Offline luko_j

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 616
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #128 dnia: Grudzień 06, 2012, 11:32:12 am »
Tak.. masz pecha a szkoda bo kupę wsadziłeś w to auto. Ja przez 2 lata robiłem pompę wspomagania (uszczelniłem sam silikonem do bloków), łożysko przednie i poliuretan z tyłu i aż się boję jak czytam co się dzieje w autach poniżej 100 tys km a ja mam "już" ponad 200 tys km.  Eksploatacyjnych jak olej czy hamulce nie liczę oczywiście. Przejechane jakieś 35 tys km przez te 2 lata. 
x-type 2004, 2.0d sport, srebrna sierść ;]

jarkrzy1

  • Gość
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #129 dnia: Grudzień 06, 2012, 11:44:17 am »
Zależy czy przebieg licznikowy jest zgodny z faktycznym.
Bo wiele jeżdżących u nas aut ze wskazaniami swoich drogomierzy, nie maja nic wspólnego:(
Przez 3,5 roku jeżdżę. Zrobiłem nim ponad 110 tyś. awarii nie zaliczyłem, choć nie obiegło się bez paru wkurzających przypadłości. Z cała pewnością nie żałuję zakupu:)

Offline Artek123

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 819
  • ....był S-Type 3.0 V6... ....jest XJ6 seria III...
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #130 dnia: Grudzień 06, 2012, 12:45:58 pm »
A no tak to niestety się zdarza jak się ,,okazyjnie" nabywa auto...
Prawda jest taka że w Polsce ok. 80% Jaguarów w ogłoszeniach jak nie więcej to jeżdżący złom i studnia bez dna dla portfela... a nasi handlarze w picowaniu aut z roku na rok są coraz lepsi... czasami mam wrażenie że prawie doszli do perfekcji w tym temacie :-)

Oczywiście Jaguary też nie są idealne i swoje wady mają... jak każde inne auto zresztą :-)

Jeep Cherokee
BMW 3 GT
Jaguar XJ6 seria III

Offline teofilb

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #131 dnia: Grudzień 07, 2012, 00:38:06 am »
Panowie ,autko kupiłem w Belgii (mieszkam i jeżdżę tu od 20 lat) od pierwszego właściciela. Carpass,service portfolio z jednego salonu,przeglądy robię w tym samym miejscu co poprzednik.a facet z Jaga w Wirijk mówi podobnie jak któryś z Was-- TRAFIŁ CI SIĘ KOLEGO NIEFARTOWNY EGZEMPLARZ ! ! !  Co tam - zobaczę jak będzie z następnym autem ale gęba zawsze  :).Pozdrawiam
X-type 2006 2.0 D

Offline Skiciu

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 574
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #132 dnia: Grudzień 08, 2012, 08:07:56 am »
hmmm można powiedzieć, że miałeś pecha... w każdej marce na kilka/kilkadziesiąt sztuk samochodów statystycznie jeden może trafi się felerny...
XE Portfolio 25d AWD 18'
X308 4.0 Sovereign 00'
X-Type 2.0d 07'
-----------------------
Why drive any other car when you can drive a Jaguar?

botank

  • Gość
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #133 dnia: Styczeń 17, 2013, 08:21:11 am »
Mocowanie odbłyśnika reflektora pękające przy wymianie żarówki :)

Offline promotion

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 142
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #134 dnia: Luty 06, 2013, 16:21:01 pm »
1.mnie najbardziej wkur........ serwis jaguara w warszawie .
nie rozumiem dlaczego naprawa tej samej usterki w innym aucie jest nieporównywalnie tańsza . rozumiem twierdzą , że prestiż itd . gówno prawda chcą z nas zedrzeć jak najwięcej skoro nie udało im się nas oskubać przy zakupie nowego auta w ich salonie .
2.kolejna sprawa to skrzypiące zawiesznie z tyłu po przejechaniu się w zime po drogach sypanych solą , trochę to kicha jeździć jaguarem który skrzypi jak stara kanapa , a jeździć co tydzień na mycie podwozia i smarowanie wszystkiego co możliwe nie mam czasu i mnie nie stać .
3.następna sprawa to wyświetlacz głównego panela ma grafikę rodem z zxspectrum lub innego kompa z XIX wieku .
4.brak obsługi nawigacji , i panelu sterowania w języku polskim ( a może jest taka możliwość w autoach z polskiego salonu a ja po prostu czegoś nie wiem )
przecież polacy nie gęsi i swój język mają , czy firma jaguar ma nas polskich użytkowników w dupie
5.uzbrajający się samoczynnie alarm po wyjęciu kluczyka i zamknięciu drzwi-jak w takiej sytuacji zostawić kogoś w aucie
a poza tymi wszystkimi mankamentami uwielbiam to auto i proszę go nie porównywać z mondeo   , bo jak bym chciał sobie kupić forda to bym tak zrobił i zaoszczędził kupę kasy
xj8 x350 4.2 long 2004
xj8 x350 4.2 long 2007