Autor Wątek: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?  (Przeczytany 336813 razy)

Artur G.

  • Gość
Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« dnia: Luty 17, 2011, 10:58:54 am »
Witam,  serdecznie
pomyślałem, że  będziemy mieli fajna zabawę połączoną z  techniką a mianowicie wpisujmy wszystkie uwagi, spostrzeżenia  dotyczące rozwiązań,  zastosowań  itp.  w X-typach które są wkurzające. Na  forum  Lancii mamy podobne  tematy  co nas  najbardziej wkurza w Kappach, Lybrach itp.  Pojawiają się naprawdę  ciekawe uwagi.
To ja zacznę:
-  słaba widoczność  kontrolki włączonych świateł mijania w dzień przy  słonecznej pogodzie
....

Offline luko_j

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 616
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 17, 2011, 11:20:27 am »
To ja sie przyjacze twierdzac na przekor iz mnie podlokietnik nie przeszkadza i nic mi nie trzeszczy, swiatla rowniez nie swieca slabo bo wystarczy je przetrzec i w ogole fajne auto, hamulce.. jak sie przesiadlem do Bory to ledwo wyhamowalem przed krzyzowka wiec tez sa w miare acz we francuzach spotkalem sie z lepszymi.. ale wutka byly mniejsze to i moze przez to ale to byly zyletki..  :-gwizd
x-type 2004, 2.0d sport, srebrna sierść ;]

Offline Kocour

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 88
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 17, 2011, 12:51:06 pm »
To ja dodam brak skladanych tylnych siedzen w X-type Executive. Czy ktos wymienial albo slyszal o wymianie tylnej kanapy na rozkladana  ?????? Nie wiem czy jest taka mozliwosc z technicznego punktu widzenia.

szczypior

  • Gość
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 17, 2011, 13:08:37 pm »
Mondeo  :-thumpdown

Offline Kocour

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 88
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 17, 2011, 13:58:01 pm »
Jezdzilem wczesniej dwoma Mondeo 2.0TCDi sedan i kombi. Nic tych aut nie laczy z Jaduarem poza wspolnymi czesciami z ktorych je zbudowano (dostepnosc tanszych fordowskich zamiennikow to duza zaleta). Szczegolnie pozytywne dla Jaguara roznice to wspolpraca silnika ze skrzynia biegow, zrywnosc, komfort jazdy (skadinand zawieszenie w Mondeo bylo od zawsze duzo lepsze niz u konkurencji, potwierdzam), estetyka i stylistyka nadwozia, aczkolwiek to juz bardziej kwestia subiektywnego gustu. To troche tak jak z tymi bajdami o tym ze X-type ma taki sam kluczyk jak Transit. Guzik prawda  :-A

Offline luko_j

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 616
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 17, 2011, 14:43:14 pm »
A moge miec nawet kluczyk od Zaporozca.. a mam to gdzies bo jak wsiadam to widze kota na desce a nie blyskawice w kolku.. jak ide na parking to widze auto ktore sie wyroznia z tlumu.. choc zaporozec akurat tez by sie wyroznial  :-hehe nie rozumiem tego myslenia.. to ze jezdze jagiem to mam zaplacic za lozysko kola czy termostat tak z 700zl.. bo tak i juz.. to jest chore myslenie.. skoro juz w telefonach przechodza na jednakowe ladowarki wszystkie marki to jesli czesci beda wymienne w obrebie jednego koncernu to chyba sie nic nie stanie.. zwlaszcza ze te same czesci z tej samej fabryki z tej samej serii czy tasmy produkcyjnej sa markowane logiem ford lub jag wiec skoro to jest to samo i rozni sie tylko logiem to dlaczemu mam przeplacac? i jedna 50 zl a druga 300.. bez przesady..
Jak juz wspomnialem to mnie nic nie przeszkadza no poza zawieszeniem tylnym za ktore nie mam czasu sie zabrac.. no i jeszcze odparowanie przedniej szyby ktore sie wlacza dopiero jak sie kiciu zagrzeje.. inaczej nawiewu na szybe nie wlaczy.. no i ze jedna czesc szyby przedniej grzeje. Ale poza tym jest rewelacyjny.
x-type 2004, 2.0d sport, srebrna sierść ;]

Rob_W

  • Gość
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 17, 2011, 14:53:42 pm »
Mi do pełni szczęścia wystarczyłaby 6-biegowa skrzynia, moduł BT i podłokietnik tak ładnie zintegrowany jak chociażby w S-Typie :)
A pasażerowie z tyłu poprosili by nieco więcej miejsca na nogi - tak swoją drogą ostatnio w którymś Auto Świecie był ranking samochodów które mają najwięcej i najmniej miejsca z tyłu. Zgadnijcie gdzie były jagi? Tak - na samym końcu - każdy w swojej klasie  :-hehe

lexxus

  • Gość
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 17, 2011, 14:55:15 pm »
Mondeo  :-thumpdown
W x-typie wkurza mnie tylko to że porównuje sie go do Mondeo :)
Miałem S-type - uwielbiałem go , ale nie żałuję juz zmiany na X`a piękne zrywne  a już na pewno oryginalne auto.

dulot1970

  • Gość
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 17, 2011, 18:14:39 pm »
a ja po kilku dniach zauwazyłem ze wypadaja..i sa zle spasowane kratki nawiewu na desce te dlugie przy szybie..jak to zamocowac :-help  :-tylko

Offline luko_j

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 616
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 17, 2011, 18:19:56 pm »
a ja po kilku dniach zauwazyłem ze wypadaja..i sa zle spasowane kratki nawiewu na desce te dlugie przy szybie..jak to zamocowac :-help  :-tylko
a ja myslalem ze przy wymianie szyby mi nie przykrecili kratki.. ja to po prostu wcisnalem na sile i sie trzyma choc troche odstaje..
x-type 2004, 2.0d sport, srebrna sierść ;]

lexxus

  • Gość
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 17, 2011, 19:53:04 pm »
To Wy tez tak macie z tymi kratkami? myslałem że to u mnie tylko , ja mam zamiar je jutro przykleić :D

donjaguar

  • Gość
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 17, 2011, 20:38:32 pm »
ze tak malo traca na wartosci w porownaniu z inymi modelami  ;D jak by byly tanie to kupil bym sobie ze 2 4x4 z 3v6 a takto musze szukac okazji i katowac dalej swoja v8  ;) ;) ;)

Konradop

  • Gość
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 17, 2011, 20:59:10 pm »
Mondeo  :-thumpdown

nie ma to jak merytoryczna i cokolwiek wnosząca wypowiedź ...

Offline natas1

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 187
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 17, 2011, 21:57:11 pm »
Widocznie ktoś już wyciągał u Was te kratki wlotu powietrza, u mnie siedzą dobrze nie wystają, miałem podobnie w poprzednim samochodzie że wystawały jednak sam sobie byłem winny przy wyciąganiu pourywałem boczne zaczepy które to wszystko trzymały. Pozdrawiam
X-Type 2.0D 2005

dedel

  • Gość
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 17, 2011, 23:53:17 pm »
Kiepska jakość audio. Bez względu na wersje nagłośnienia.