Autor Wątek: Otwarcie Sezonu JaguarClubPoland 2011 Barlinek 16-17.04  (Przeczytany 77637 razy)

TYGRYS3

  • Gość
Odp: Otwarcie Sezonu JaguarClubPoland 2011 Barlinek 16-17.04
« Odpowiedź #120 dnia: Kwiecień 07, 2011, 10:51:52 am »
przypinki są juz wysłane do polski i powinny niedługo pojawić się na allegro  :-V
nie było sensu sprzedawać tego z zagranicy (pojedyńczo)zbyt duże koszty przesyłek

wojt

  • Gość
Odp: Otwarcie Sezonu JaguarClubPoland 2011 Barlinek 16-17.04
« Odpowiedź #121 dnia: Kwiecień 07, 2011, 11:26:45 am »
To jak już będą wystawione-proszę o linka :-super
Daj również u nas w dziale "sprzedam" :-W
A tak poza tym jestem bardzo zaskoczony,że posiadacze  :-A  nie potrafią się zorganizować do jednego fajnego zlotu w roku.Jeżdzimy przecież nietuzinkowymi autami i mamy co ludziom pokazać..... :-thumpdown

Offline aru

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 659
Odp: Otwarcie Sezonu JaguarClubPoland 2011 Barlinek 16-17.04
« Odpowiedź #122 dnia: Kwiecień 07, 2011, 11:44:59 am »
Po przeczytaniu wątku mam kilka komentarzy, którymi chcę się podzielić. Doceniam wkład i zaangażowanie organizatorów, ale mam kilka uwag, z którymi możecie się zgodzić lub nie.

Zlot został odwołany i nie ma już, co płakać nad rozlanym mlekiem, chociaż warto podyskutować o przyczynach i zapamiętać kilka lekcji by w przyszłości uniknąć błędów.
 
Niesmak - Na pewno przez jakiś czas niesmak pozostanie… dlatego, że przykro gdy z dużego forum fanów marki nie udało się zebrać wystarczającej liczby uczestników do otwarcia sezonu.

W mojej subiektywnej ocenie jednym z powodów było miejsce zlotu. Ja się nie zapisałem, bo dla mnie było za daleko. Piszę z perspektywy mieszkańca Warszawy, ale nawet gdyby tak nie było, uważam, że zloty ogólnopolskie (nawet z udziałem gości z zagranicy) powinny odbywać się w centralnej Polsce. Wiem, zaraz polecą na mnie gromy, że dlaczego Warszawka ma mieć zawsze blisko itp., ale moim zdaniem nie ma się co kłócić z geografią. Statystycznie wszyscy uczestnicy razem wzięci mają najbliżej do centrum i nie musi to być dokładnie Warszawa.

Długo przed zlotem oficjalni organizatorzy powinni trzymać listę uczestników. Wpisanie na listę musi się wiązać z wpłatą niewielkiej zaliczki (bezzwrotnej w razie rezygnacji uczestnika). Dopiero na podstawie takiej listy i zainteresowania można oceniać czy w ogóle robić zlot, jakiej rangi  to będzie wydarzenie, rodzaj imprez towarzyszących, itp.

Kolejnym mankamentem jest podejście do potencjalnym uczestników i pełna informacja. W zeszłym tygodniu miałem dylemat, czy pomimo odległości nie zmienić decyzji i może się wybrać: walczyłem z sobą. I tu szalę na „nie” przeważyły kwestie organizacyjne. W tym wątku padło pytanie dotyczące potwierdzenia pokoju i uczestnictwa, na które odpowiedzi mnie nie satysfakcjonowały. Odpowiedź, że jak ktoś wpłaci na konto hotelu to pokój na pewno będzie miał i niech się nie martwi, raczej wzbudziła moje obawy, że działamy na zasadzie „jakoś to będzie” i że brakuje koordynacji działań, niż uspokoiła. Co prawda pokoi nie zabrakło, ale koordynacji chyba tak, skoro impreza jest odwołana na niewiele ponad tydzień przed terminem. Przykro to powiedzieć, ale przeczucie mnie nie zawiodło…
Nie twierdzę, że Ci, co wpłacili stracili pieniądze, ale na pewno trochę nerwów.

Wyobrażam sobie, że proces wygląda następująco:
1. Zgłaszam chęć uczestnictwa w zlocie do organizatora/ów
2. Dostaję maila z informacją gdzie wpłacić zaliczkę
3. Po wpłacie dostaje potwiedzenie, że jestem na liście uczestników oraz ramowy plan imprezy
4. Bliżej zlotu dostaję informację gdzie wpłacić całość kosztów (minus zaliczka)
5. Dostaję potwierdzenie, że wpłata dotarła i jestem uczestnikiem oraz szczegółowy potwierdzony plan imprezy.
I wszystkie powyższe informacje dostaję od organizatorów. A w tle organizatorzy ustalają szczegółowy plan imprez (m.in. czy będzie uścisk dłoni burmistrza, itp.)

Martwi mnie też milczenie Marcusa w sprawie zlotu, ostatni post to ogłoszenie programu zlotu z 14 marca…
Nie wiem też jak w tym kontekście rozumieć co znaczy uwaga Ryszarda:
Mam wrażenie że brak możliwości skontaktowania się z Kogutki nie jest przypadkowy.

Pozdrawiam wszystkim i mam nadzieję, że jakiś zlot się w tym roku odbędzie i nie musi się nazywać otwarciem sezonu.
XK8 (X100) 4.2 V8

ryszard

  • Gość
Odp: Otwarcie Sezonu JaguarClubPoland 2011 Barlinek 16-17.04
« Odpowiedź #123 dnia: Kwiecień 07, 2011, 14:12:32 pm »
Witam i zgadzam się z Tobą w całej rozciągłości.
W obecnych realiach należy jednak zloty sytuować centralnie i lokować być może w jeszcze tańszych miejscach/a też atrakcyjnych warunkach/
Ale ja dopiero teraz "naocznie" się o tym przekonałem
I zgadzam się że musi zostać powołany wręcz zespół który wg planu jaki podałeś pkt po pkt
zlot przygotuje i zrealizuje.
Nic nie może być przypadkowe.Tak jak pisałem wcześniej uważam że zgłoszenia i wpisowe muszą
zostać zamknięte miesiąc przed terminem.
I wówczas wszystko jest jasne
Czy jest zlot czy tylko spot
Ale o tym wiem dopiero teraz
Ryszard    

wicina102

  • Gość
Odp: Otwarcie Sezonu JaguarClubPoland 2011 Barlinek 16-17.04
« Odpowiedź #124 dnia: Kwiecień 07, 2011, 18:36:34 pm »
Zgadzam się ale nie do końca z tą Warszawką ...

wicina102

  • Gość
Odp: Otwarcie Sezonu JaguarClubPoland 2011 Barlinek 16-17.04
« Odpowiedź #125 dnia: Kwiecień 07, 2011, 18:38:40 pm »
ponieważ jeżeli ktoś ma 160 km do Barlinka to dobrze
jak do Warszawy ma 500 km to już gorzej
ale chęć spotkania nie ma dla mnie różnicy czy to Warszawa czy Barlinek oby się tylko zlot odbył :-za

Mar_W

  • Gość
Odp: Otwarcie Sezonu JaguarClubPoland 2011 Barlinek 16-17.04
« Odpowiedź #126 dnia: Kwiecień 08, 2011, 08:56:53 am »
Ja też jestem z Warszawy.
Zawsze będzie tak, że dla jednych będzie bliżej, a dla innych dalej.. tak to już jest.. właśnie po to mamy samochody, i to super klasy....  :-A żeby dojechać.. :-)

Jeżeli ktoś chce przyjechać i się spotkać, to tak będzie - przykład pokazuje nam Tygrys3, który był gotowy przyjechać z Anglii...  :-super

To, że zlot został odwołany, to prawda. Przyczyny są organizacyjne. Ale jeżeli chodzi o kwestię noclegów - to się dziwię, że miałeś wrażenie braku koordynacji.. Jako organizatorzy nie widzieliśmy problemu z pokojami w Hotelu Barlinek - skoro byliśmy cały czas w kontakcie z Dyrektorem Hotelu i widzieliśmy od razy ile osób zrobiło przelew, czyli automatycznie zarezerwowało sobie pokój.
Zgodzę się tylko z tym, że informacja o przelewach (i rezerwacji) została podana późno...

Ale jeżeli chodzi o tak małe zainteresowanie --> to tego się nie spodziewaliśmy...
Ze wstępnych 17 samochodów.. zostało 7... nie rozumiemy dlaczego...

I nie ma sensu tu pisać o tym, ze były również kolejne powody (także organizacyjne), które spowodowały odwołanie decyzji. Ale były....

Najważniejsze, że są jeszcze na tym forum ludzie, którzy mają wolę, aby się spotkać.. w mniejszym gronie, ale jednak.   :-za  
Super!

robertth

  • Gość
Odp: Otwarcie Sezonu JaguarClubPoland 2011 Barlinek 16-17.04
« Odpowiedź #127 dnia: Kwiecień 08, 2011, 09:48:11 am »
Witam,
Środki z Hotelu wróciły na konto, wszystko ok  :-super

Dzieki Ryszard, że masz na to oko   ;)

Pozdrawiam

TYGRYS3

  • Gość
Odp: Otwarcie Sezonu JaguarClubPoland 2011 Barlinek 16-17.04
« Odpowiedź #128 dnia: Kwiecień 08, 2011, 10:55:06 am »
u mnie równiez wszystko gra  z finansami  :-V

ryszard

  • Gość
Odp: Otwarcie Sezonu JaguarClubPoland 2011 Barlinek 16-17.04
« Odpowiedź #129 dnia: Kwiecień 08, 2011, 11:02:14 am »
Ja winienem chwalić się na końcu ale też już mam zwrot
Świadczy to o tym jak poważny jest właściciel hotelu.

wicina102

  • Gość
Odp: Otwarcie Sezonu JaguarClubPoland 2011 Barlinek 16-17.04
« Odpowiedź #130 dnia: Kwiecień 08, 2011, 21:07:40 pm »
a ja nie mam jeszcze zwrotu bo jadę z bratem i synem do hotelu barlinek ... zrobiliście mi smak na rozpoczęcie wczesnych wakacji... a co tam ... nie wiem kiedy będzie taka okazja że będe w Barlinku...
 p.Ryszard obiecał że jak pozwoli mu czas to zajedzie do nas do hotelu na kocie pogaduchy...

ryszard

  • Gość
Odp: Otwarcie Sezonu JaguarClubPoland 2011 Barlinek 16-17.04
« Odpowiedź #131 dnia: Kwiecień 09, 2011, 08:38:26 am »
Zobaczysz że będziesz zachwycony Barlinkiem i usytuowaniem hotelu gdzie jest idealne miejsce
na takie spotkanie
Jak nie będę miec dość to wpadnę w sobotę  :-V
 

JCS

  • Gość
Odp: Otwarcie Sezonu JaguarClubPoland 2011 Barlinek 16-17.04
« Odpowiedź #132 dnia: Kwiecień 10, 2011, 11:11:53 am »
Ja mieszkam w Barlinku i jeżdze Fordem A z 1931 r. I doszły mnie słuchy że zlot został odwołany  :-cry... podobno zgłosiło się zbyt mało uczestników. Niewiem czy to prawda.

Jeśle bedziecie w Barlinku to zapraszam na ulice:Pełczycką 17

Jeszcze raz zapraszam i Pozdrawiam JCS

skura_radom

  • Gość
Odp: Otwarcie Sezonu JaguarClubPoland 2011 Barlinek 16-17.04
« Odpowiedź #133 dnia: Kwiecień 21, 2011, 21:27:46 pm »
Po przeczytaniu wątku mam kilka komentarzy, którymi chcę się podzielić. Doceniam wkład i zaangażowanie organizatorów, ale mam kilka uwag, z którymi możecie się zgodzić lub nie.

Zlot został odwołany i nie ma już, co płakać nad rozlanym mlekiem, chociaż warto podyskutować o przyczynach i zapamiętać kilka lekcji by w przyszłości uniknąć błędów.
 
Niesmak - Na pewno przez jakiś czas niesmak pozostanie… dlatego, że przykro gdy z dużego forum fanów marki nie udało się zebrać wystarczającej liczby uczestników do otwarcia sezonu.

W mojej subiektywnej ocenie jednym z powodów było miejsce zlotu. Ja się nie zapisałem, bo dla mnie było za daleko. Piszę z perspektywy mieszkańca Warszawy, ale nawet gdyby tak nie było, uważam, że zloty ogólnopolskie (nawet z udziałem gości z zagranicy) powinny odbywać się w centralnej Polsce. Wiem, zaraz polecą na mnie gromy, że dlaczego Warszawka ma mieć zawsze blisko itp., ale moim zdaniem nie ma się co kłócić z geografią. Statystycznie wszyscy uczestnicy razem wzięci mają najbliżej do centrum i nie musi to być dokładnie Warszawa.

Długo przed zlotem oficjalni organizatorzy powinni trzymać listę uczestników. Wpisanie na listę musi się wiązać z wpłatą niewielkiej zaliczki (bezzwrotnej w razie rezygnacji uczestnika). Dopiero na podstawie takiej listy i zainteresowania można oceniać czy w ogóle robić zlot, jakiej rangi  to będzie wydarzenie, rodzaj imprez towarzyszących, itp.

Kolejnym mankamentem jest podejście do potencjalnym uczestników i pełna informacja. W zeszłym tygodniu miałem dylemat, czy pomimo odległości nie zmienić decyzji i może się wybrać: walczyłem z sobą. I tu szalę na „nie” przeważyły kwestie organizacyjne. W tym wątku padło pytanie dotyczące potwierdzenia pokoju i uczestnictwa, na które odpowiedzi mnie nie satysfakcjonowały. Odpowiedź, że jak ktoś wpłaci na konto hotelu to pokój na pewno będzie miał i niech się nie martwi, raczej wzbudziła moje obawy, że działamy na zasadzie „jakoś to będzie” i że brakuje koordynacji działań, niż uspokoiła. Co prawda pokoi nie zabrakło, ale koordynacji chyba tak, skoro impreza jest odwołana na niewiele ponad tydzień przed terminem. Przykro to powiedzieć, ale przeczucie mnie nie zawiodło…
Nie twierdzę, że Ci, co wpłacili stracili pieniądze, ale na pewno trochę nerwów.

Wyobrażam sobie, że proces wygląda następująco:
1. Zgłaszam chęć uczestnictwa w zlocie do organizatora/ów
2. Dostaję maila z informacją gdzie wpłacić zaliczkę
3. Po wpłacie dostaje potwiedzenie, że jestem na liście uczestników oraz ramowy plan imprezy
4. Bliżej zlotu dostaję informację gdzie wpłacić całość kosztów (minus zaliczka)
5. Dostaję potwierdzenie, że wpłata dotarła i jestem uczestnikiem oraz szczegółowy potwierdzony plan imprezy.
I wszystkie powyższe informacje dostaję od organizatorów. A w tle organizatorzy ustalają szczegółowy plan imprez (m.in. czy będzie uścisk dłoni burmistrza, itp.)

Martwi mnie też milczenie Marcusa w sprawie zlotu, ostatni post to ogłoszenie programu zlotu z 14 marca…
Nie wiem też jak w tym kontekście rozumieć co znaczy uwaga Ryszarda:
Mam wrażenie że brak możliwości skontaktowania się z Kogutki nie jest przypadkowy.

Pozdrawiam wszystkim i mam nadzieję, że jakiś zlot się w tym roku odbędzie i nie musi się nazywać otwarciem sezonu.

Zgadzam sie z Toba kolego w calosci, ujales najwazniejsze kwestie.
pozdrawiam

Mitur

  • Gość
Odp: Otwarcie Sezonu JaguarClubPoland 2011 Barlinek 16-17.04
« Odpowiedź #134 dnia: Kwiecień 22, 2011, 20:59:55 pm »
A może w maju by się coś udało... :-za