Autor Wątek: fail safe engine mode tzn...  (Przeczytany 2994 razy)

mariuszlwl

  • Gość
fail safe engine mode tzn...
« dnia: Luty 01, 2011, 21:13:45 pm »
Doznają niepowodzenia (nie potrafić) bezpieczny maszynowy tryb (moda)  po przetłumaczeniu właśnie takie znaczenie jest to s-type 1999 3.0 bez gazu w manualu co to oznacza? ktoś pomoże?

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: fail safe engine mode tzn...
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 01, 2011, 21:27:08 pm »
hej, to oznacza ze silnik pracuje w trybie awaryjnym bo komputer wykryl "powazna" usterke, co nie oznacza
ze faktycznie takowa wystapila.

jezeli masz skaner obd, to odczytaj bledy z komputera. jezeli nie masz, a posiadasz kod do radia, to na
pol godz odlaczaj akumulator (wtedy komputer moze sie zresetowac, czasem pomaga) i przy nastepnej
okazji udaj sie do warsztatu albo do kogos z skanerem aby zabadac co boli kotowi.

mariuszlwl

  • Gość
Odp: fail safe engine mode tzn...
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 02, 2011, 12:18:53 pm »
dzięki za podpowiedz ale kodu do radia nie mam jak odłącze baterie to jak go zdobyć? a jesli chodzi o ten napis to pojawił sie wczoraj w ciągu godziny na kilka razy po ok 2-3 sekundy jak jezdziłem dzisiaj nie było tego napisu .jutro mam do zrobienia większą trase radzisz nie ryzykować?

TYGRYS3

  • Gość
Odp: fail safe engine mode tzn...
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 02, 2011, 12:23:55 pm »
Jeżeli nie macie kodu do radia, czy zgubiliście zapomnieliście, poprzedni właściciel nie przekazał itp, to polecam JLR CENTRUM z Waszyngtona. Nie dość, że kod dostałem bez żadnych opłat,to jeszcze w tempie ekspresowym,mail zwrotny w kodem po godzinie przyszedł  :-V a do tego mamy poniedziałek a ja pisałem po 15 :-R :-super
aso w Katowicach chce 140 zł i do 2 dni czekania :-zly :-nuts

kod do radia mozna uzyskac w aso ,a co do trasy to ciężko coś powiedzieć bez scanu obd,
to może być cos poważnego albo błacha sprawa,odczytaj błędy to będziesz wiedział czy ryzykować czy nie :-V

donjaguar

  • Gość
Odp: fail safe engine mode tzn...
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 02, 2011, 18:10:18 pm »
obstawiam ze przerywa ci w trakcie jazdy na ktoryms z garow czyli swieca lub cewka

mariuszlwl

  • Gość
Odp: fail safe engine mode tzn...
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 03, 2011, 15:21:58 pm »
w czasie jazdy nie odczuwam zadnych szarpnięć no nie wiem od dwóch dni komunikat sie juz nie pojawia w sobote sprawdze bo wczesniej nie mam czasu ale napeno napisze co dolega

dareczek38

  • Gość
Odp: fail safe engine mode tzn...
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 03, 2011, 23:08:28 pm »
ja miałem te same objawy i co się okazało że miałem za niski poziom oleju w silniku

xOsTrYxJaG

  • Gość
Odp: fail safe engine mode tzn...
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 04, 2011, 06:34:27 am »
Ja miałem na początku jak kupiłem kotka taki problem.

Wymieniłem świece, cewki i do tej pory nic jak ręką odjął :)