Dział Techniczny > X-TYPE (2001-2010)

Programy do diagniostyki X-Type przez ELM327

<< < (34/34)

szpadel68:
Witam. Może mi ktoś pomoże. W drodze powrotnej ze Śląska , po tankowaniu na orlenowskiej stacji paliw i mnie dopadło. Chwilę po ruszeniu pojawił się Check. Generalnie to nie problem bo przejechałem przeszło 400 km a samochód jeździ jak jeździł. Spalanie nie wzrosło, moc nie spadła, no żadnych ale to żadnych problemów oprócz wnerwiającej kontrolki. I teraz moje pytanie, potrzebuję to cholerstwo zgasić a przy okazji dowiedzieć się co było przyczyną (pobieżnie). Mam kabelek "Ford-VCM OBD" ale on sobie z tym nie radzi albo ja nie wiem jak to uczynić. Ponawiam pytanie, czym to cholerstwo zgasić? Tylko proszę jak najprościej, czym Wy to gasicie. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Omomo:
Hej, Ja do takich rzeczy używam najtańszej kostki OBD komunikowanej po WIHI/Bluetooth i darmowej apki na telefonie. To pozwala mi sprawdzić błędy i skasować je (czyt. zgasić lampkę)

Pozdrawiam I życzę powodzenia

szpadel68:

 :-clap u mnie problem jest bardziej złożony. Kilka intefejsów (w tym te typowo sprzętowe) miały spory kłopot by dogrzebać się do problemu. Potem okazało się że cała komunikacja idzie przez "zegary" i tam tkwi(ł) problem czyli nie można zdiagnozować "reszty" (czyt. silnik). Sam samochód nie miał już żadnych błędów i jeździ(ł) jak marzenie a kontrolka dalej lśniła na zegarów firmamencie. Wystarczy jakiś drobny błąd komunikacyjny (przewody, styki, kostki) i byle ELM nie ma szans. Ja prywatnie mam MaxiECU (już z kilkoma innymi modułami) i daje radę. Nie boję się o byle błędy które mogą się pojawić. W każdym razie fajnie że dałeś radę i obyś nie musiał stawać przed większymi wyzwaniami a wierz mi że ten samochód potrafi zaskoczyć niejednego mechanika  :-tylko

Pzdr.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej