Autor Wątek: inspekcja olejowa....  (Przeczytany 5210 razy)

mariuszlwl

  • Gość
inspekcja olejowa....
« dnia: Styczeń 27, 2011, 14:30:50 pm »
witam wszystkich jestem nowym posiadaczem s-type z 1999r 3.0 w manualu. mam kilka pytan czy np. to auto ma inspekje olejową i czy wyłącza silnik po przejechaniu określonych kilometrów?, i powiedzcie na co szczególnie zwracać uwage w tym aucie, nie działa mi kierunkowskaz w prawym błotniku-żarówka jest dobra gdzie moze byc przyczyna,i i jescze jedno skrzynka bezpieczników na prawym błotniku to jedyne miejsce gdzie one są?

TYGRYS3

  • Gość
Odp: inspekcja olejowa....
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 27, 2011, 14:41:36 pm »

mariuszlwl

  • Gość
Odp: inspekcja olejowa....
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 27, 2011, 17:20:11 pm »
dzięki za cenną informacje. jesli nie działa kierunkowskaz w prawym błotniku chyba bez sensu szukać po bezpiecznikach(tylko ten jeden nie działa)

mariuszlwl

  • Gość
Odp: inspekcja olejowa....
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 27, 2011, 18:43:07 pm »
czy to auto ma inspekje olejową? jak sie kasuje?

wojt

  • Gość
Odp: inspekcja olejowa....
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 28, 2011, 10:06:06 am »
Witaj! :-tylko
Ten model inspekcji nie posiada!

mariuszlwl

  • Gość
Odp: inspekcja olejowa....
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 29, 2011, 13:13:35 pm »
dzięki WOJT, a moze doradził byś na co szczególnie zwracać uwage podczas eksploatacji? kiedyś czytałem ze xj z tych lat jest na nikasilu i plastikowych rolkach rozrzadu czy w s-type ten problem występuje?

rodger

  • Gość
Odp: inspekcja olejowa....
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 29, 2011, 19:57:04 pm »
Z nikasylem to historia wygląda tak:
Po zakupie Jaga dowiedziałem się, ponoć mam coś takiego i dowiedziałem się kilku rzeczy. A mianowicie: jest wiele silników, różnych marek z powłoka nikasylową, ale jakoś nikt o tym nie wie :) Po prostu jest to inna metoda utwardzania cylindrów i tyle. Ponoć podczas użytkowanie dobrze jest nie odpalać silnika na przejazdy dwóch metrów :P po prostu ma się trochę podgrzać i tyle.

Co do plastikowych rolek to ja nie wiem, a szczerze to nie ma znaczenia z jakiego to jest materiału, ktoś obliczał wytrzymałość i z pewnością nie był to piekarz :)