Autor Wątek: Ogrzewanie w x300  (Przeczytany 3506 razy)

Sebastian

  • Gość
Ogrzewanie w x300
« dnia: Wrzesień 21, 2008, 13:52:07 pm »
 Witam wszystkich !!
Dopiero od niedawna mam swojego pierwszego Jaguara. Jest to x300 4.o sport.
Klimatyzacja mrozi niemiłosiernie, niestety mam problem z ogrzewaniem. Jest ono poprostu bardzo słabe. Bardzo proszę o opinie i porady na ten temat, może ktoś już miał ten problem, z góry dzięki.
Jeśli ktoś ma instrukcję do tego modelu (może być książka lub elektroniczna wersja), to proszę o wiadomość.

                                                        Pozdrawiam !!!

KINSKY1975Y

  • Gość
Odp: Ogrzewanie w x300
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 21, 2008, 16:47:00 pm »
Prawdopodobnie pompka elektryczna wymuszajaca obieg wody przez nagrzewnice ,ta ponizej serwa .Mialem ten sam problem -wymienilem i grzeje  jak ta lala .Pozdrawiam :-V

Sebastian

  • Gość
Odp: Ogrzewanie w x300
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 22, 2008, 09:24:03 am »
  Dzięki, sprawdzę to.

                  Pozdrawiam !!!

Sebastian

  • Gość
Odp: Ogrzewanie w x300
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 23, 2008, 15:38:36 pm »
Są tam dwa elementy pod serwem, połączone ze sobą wężem wodnym. Z tym, że przez jeden element ten wąż jakgdyby przelatuje, tzn. złącza są pod kątem 180 stopni, zaś drugi element ma złącza wodne pod kątem 90 stopni. Do obydwu dochodzą po dwa przewody elektryczne. Który z tych elementów to pompka, i jak mogę sprawdzić czy ona działa ? I za co odpowiada to drugie urządzenie ? Sorki, że tak wypytuję, będę bardzo wdzięczny za porady.   :-K  :-K

magic

  • Gość
Odp: Ogrzewanie w x300
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 01, 2008, 19:14:21 pm »
sprawdzałeś poziom cieczy chłodzącej? może wystarczy ją tylko uzupełnić mój kolega miał tak w bmw

Sebastian

  • Gość
Odp: Ogrzewanie w x300
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 03, 2008, 09:51:06 am »
 Sprawdzałem, jest OK.

Sebastian

  • Gość
Odp: Ogrzewanie w x300
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 27, 2008, 14:43:50 pm »
  OK. Sam sobie odpowiadam, ale niech będzie.     :-W
 Poprosiłem o pomoc znajomego, który jest mechanikiem. No więc pompka sprawna, ten "drugi element", który okazuję się przekierowuje obieg wody na nagrzewnicę w razie potrzeby też sprawny i działa. Poziom płynu w jak najlepszym porządku. Okazało się po prostu, że w przewodach w pobliżu pompki (nie mam pojęcia jak) zapowietrzył się układ, pomimo braku ubytków i wycieków.

Offline sphinx_20

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Kocham to forum
Odp: Ogrzewanie w x300
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 17, 2017, 17:25:49 pm »
Podepnę się pod temat, pompka działa, elektrozawór działa, nagrzewnica przeczyszczona, układ niby odpowietrzony a za cholere nie grzeje,do elektrozaworu przewody ciepłe, za elektrozaworem zimne.
Na elektrozaworze jest napięcie 6-7V czy takie ma być czy gdzieś coś nie styka?
Diagnostyka klimatyzacji pokazuje błędy 14, 23, 41,41,45,46 problem z silniczkami/klapami ogrzewania nóg.
Brak czynnika to wiem bo klima jest rozsczelniona jeszcze nie zdążyłem tego ogarnąć.
x300 4.0R6 Sovereign W124 2.5D

wicherrr

  • Gość
Odp: Ogrzewanie w x300
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 23, 2017, 18:56:26 pm »
Elektrozawór jest typu załączy-wyłącz, więc musi być znacznie wyższe napięcie. Mierzyłeś na odpiętej wtyczce czy podłączonej? Sprawdź najlepiej jakąs kontrolką - żarówką żeby zobaczyć czy jest to rzeczywiste napięcie czy tylko potencjał. Pomiaru też dokonaj względem masy z karoserii a nie tylko wtyczki. Może słaba masa ?

Offline truten23

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 690
  • XJ x300 sovereign
Odp: Ogrzewanie w x300
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 23, 2017, 23:36:18 pm »
A przyjrzyj się przekaźnikowi pokazanemu na zdjęciu. On jest od pompki ogrzewania. Ale zdaje się, że też pod nim jest elektrozawór.
Kiedy ustawisz grzanie, sprawdź też jakie napięcie dostaje pompka. jeśli też nie ma pełnego 12v, to tym barddziej zajrzyj do przekaźnika.
Polecam też nawet profilaktycznie rzucić okiem na punkty masowe i wtyczki łączące odcinki wiązek.
Działaj  :-za
>lepiej g³upio zapytaæ, ni¿ co¶ m±drze sp...liæ<