Autor Wątek: Automatyczne wyłączenie poduszki pasażera  (Przeczytany 4963 razy)

Offline natas1

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 187
Automatyczne wyłączenie poduszki pasażera
« dnia: Styczeń 20, 2011, 18:31:58 pm »
Dzisiaj wkładają podkładkę podwyższającą dla dziecka na przedni fotel(gdy dziecko już siedziało), wyłączyła mi się poduszka pasażera, myślałem że uległa ona awarii i nie chce się aktywować jednak po zejściu dziecka z fotela nastąpiła aktywacja. Później tym tropem nacisnąłem rękami na podkładkę i znowu wyłączenie poduszki, zmniejszenie siły naciskowej aktywacja. Czyli producent pomyślał o automatycznym wyłączaniu poduszki gdy na fotelu pasażera zamontujemy fotelik dziecięcy.
X-Type 2.0D 2005

robertth

  • Gość
Odp: Automatyczne wyłączenie poduszki pasażera
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 20, 2011, 18:41:00 pm »
Tak jest  ;)
Ja kiedyś się zastanawiałem, dlaczego w drodze do pracy i z powrotem świeci mi się kontrolka poduchy pasażera?
Przyczyną była torba z laptopem na siedzeniu.  :-wstyd

Ale wyłącznik działa również, gdy pasażer np. odkręci głowę w tył, siądzie nie równo na fotelu  ;)

zadek07

  • Gość
Odp: Automatyczne wyłączenie poduszki pasażera
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 20, 2011, 19:08:34 pm »
To jest bardzo dobre rozwiazanie ale tez bardzo glupie. Dobre bo wiadaomo poducha nie wystrzeli jak nikt nie siedzi na miejscu pasazera, glupie bo ja juz wystrzeli poducha pasazera to trzeba wymienic drewniana zaslepke, wymienic szybe bo zaslepka ja rozbije i trzeba skleic deske bo rowniez ona na tym ucierpi. Tutaj troche tego nie dopracowali.

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: Automatyczne wyłączenie poduszki pasażera
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 20, 2011, 19:20:42 pm »
jak juz wystrzeli bedziesz mial innych martwien niz wymiana drewnianej zaslepke i szybe ... przepraszam za  :-off

zadek07

  • Gość
Odp: Automatyczne wyłączenie poduszki pasażera
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 20, 2011, 20:09:50 pm »
Ano nie zgodze sie z toba znam przypdki ze poduszki wystrzeliwaly po wpadnieciu w dziure, albo przy jakiejs drobnej stluczce.

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: Automatyczne wyłączenie poduszki pasażera
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 20, 2011, 20:42:40 pm »
zadek, hmm, no ale powiedzmy ze to jest nadzwyczajna sytuacja i nie powinno sie zdarzyc. ja wolalbym ze elementy
bezpieczenstwo sa skonstruowany tak, aby chronic zycze i zdrowia a nie elementy wyposazeniu samochodu.

i taka chyba jest maksyma konstruktorow.

zadek07

  • Gość
Odp: Automatyczne wyłączenie poduszki pasażera
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 20, 2011, 20:59:05 pm »
W 100% sie z toba zgadzam ale przypuszczam ze jest to wszystko specjalnie tak robione zeby serwis mial wiecej roboty no i wiecej czesci do sprzedania

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: Automatyczne wyłączenie poduszki pasażera
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 20, 2011, 21:02:08 pm »
smiala teza, choc nie bez podstaw ... przemysl i serwis musza jakos zyc  ;)

zadek07

  • Gość
Odp: Automatyczne wyłączenie poduszki pasażera
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 20, 2011, 21:04:09 pm »
no i niestety kosztem nas uzytkownikow

robertth

  • Gość
Odp: Automatyczne wyłączenie poduszki pasażera
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 20, 2011, 21:19:14 pm »
a ja myślę, że zaślepka (nie drewniana ;)) musi odskoczyć w miejsce nie powodujące przypadkowe rozerwanie poduchy, bądź uszkodznie ciała pasażera. Podszybie jest tym miejscem.

zadek07

  • Gość
Odp: Automatyczne wyłączenie poduszki pasażera
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 20, 2011, 21:54:13 pm »
To raczej normalne lecz mysle ze jakby troche skrocili ze pasy od zaslepki tak zeby nie uszkodzila szyby to tez by bylo dobrze, no ale nie ma co polemizowac my nic z tym nie zrobimy trzeba to przezyc i juz