Autor Wątek: Chłopaki załamka Pomocy :-cry....  (Przeczytany 13632 razy)

dorian 85

  • Gość
Chłopaki załamka Pomocy :-cry....
« dnia: Styczeń 19, 2011, 19:41:37 pm »

trafiło mi węża odpływowego wody ale wymieniłem. 0kazało się po wymianie ze trafiło gratis uszczelkę pod głowicą tą gdzie nie ma kolektora ssącego. wymieniłem dwie uszczelki przy okazji pompę wody termostat. pozostałe uszczelki kolektora itd. po złożeniu silnika super pali ale troszkę nie równo chodzi na wolnych obrotach i brak mocy. mam komplet nowych cewek a głowice obie przeszły test szczelności wiec są ok. zapala się  czasami kontrolka elektroniki silnika ale komputer nic nie wykazał co może być przyczyną takiego zachowania serduszka mojego kotka? za dwa tygodnie mam trasę 1200km i chciałbym aby chodził.

dorian 85

  • Gość
Odp: Chłopaki załamka Pomocy :-cry....
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 19, 2011, 19:42:58 pm »
dodam ze mam kotka 3,0 v6 2000 rok

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: Chłopaki załamka Pomocy :-cry....
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 19, 2011, 19:44:36 pm »
hej, jezeli zapali sie "check engine" to odczyt bledy musi cos wykazac, niemozliwy ze potem pamiec komputera
jest pusty. czym odczytales? jak sie objawia brak mocy? wchodzi wogole na wyszych obrotach ?

robertth

  • Gość
Odp: Chłopaki załamka Pomocy :-cry....
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 19, 2011, 19:51:22 pm »
Może pobierać gdzieś "lewe" powietrze w układzie dolotowym.
Sprawdź czy wszystkie przewody podciśnienia silnika są na swoim miejscu i czy są szczelne
Zmieniałeś uszczelki pod kolektor ssący?

dorian 85

  • Gość
Odp: Chłopaki załamka Pomocy :-cry....
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 19, 2011, 20:47:20 pm »
tak kolektor ssący ma nowe uszczelki dolne i górne.  a czym był sprawdzany to nie mam pojęcia wiem ze był u tzw czarodzieja zna się na rzeczy bo w Głogowie wszyscy uderzają do niego nie ważne czy to bmw czy kociak nie boi się żadnego benzyniaka ale rozłożył ręce. nie śmiejcie się proszę z nazwy ale nie jeden mechanik rozkładał ręce na niejednym silniku a on zawsze pomagał wiem bo wszyscy znajomi jeżdżą do niego i zawsze pomógł znalazł powód. moi znajomi którzy maja kociaki z okolicy 100 km olali ASO jeżdżą do niego. wiem ta kontrolka bardzo mnie dziwi i zastanawia bo powinna się zapalić i świecić . to prawie jak sprawa Fox-a z "The X Files"

dorian 85

  • Gość
Odp: Chłopaki załamka Pomocy :-cry....
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 19, 2011, 21:02:42 pm »
czym się objawia brak mocy? już odpowiadam .
mianowicie miałem kiedyś tam bmw na rozsprzeglajacym automacie w pojemności 1,8. miało to 130 kilka koni masę raptem 60 kg mniejszą i zbierało się o niebo lepiej. mocy ma totalny brak. nie wiem czy na światłach polonez by mnie nie odstawił. je jak smok. a dochodzi do 5,5 tyś obrotów jako tako. powyżej zaczyna rzucać silnikiem i budą. a o w kręceniu auta powyżej 6,0 tyś obrotów to mogę zapomnieć. Załamałem się bo on tak zachowywał się przed walnięciem uszczelki czasami. myślałem że powodem jest uszczelka, jednakże jest już nowa i to samo.

magic

  • Gość
Odp: Chłopaki załamka Pomocy :-cry....
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 19, 2011, 22:32:13 pm »
Planowałeś głowice? Dałeś nowe śruby gdy zakładałeś głowice? Czy śruby były dokręcone odpowiednim momentem i w odpowiedniej kolejności? Czy jak wykręcałeś stare śruby głowic to olej nie wlał się do otworów śrubowych (gdy otwory śrubowe będą zalane olejem olej będzie się sprężać przez co śruby będą ciężej wchodzić, klucz dynamometryczny odczyta moment wcześniej niż powinien)?

dorian 85

  • Gość
Odp: Chłopaki załamka Pomocy :-cry....
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 20, 2011, 14:39:34 pm »
nie ja to składałem tylko mechanik ale śruby były nowe nie wiem jak to będzie z olejem. pytanie tylko dla czego ta kontrolka pomruguje sobie????? czy może być powodem lewe powietrze

magic

  • Gość
Odp: Chłopaki załamka Pomocy :-cry....
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 20, 2011, 19:50:13 pm »
Tak przeczytałem jeszcze raz Twój post i w sumie nie widzę tu raczej związku z uszczelką. Jakie były objawy, że Twój mechanik stwierdził, że to uszczelka pod głowicą? Być może mechanik jak skręcał silnik "kopnął" się o jeden ząbek gdy zakładał łańcuch rozrządu w aucie by brakowało wtedy mocy.

zadek07

  • Gość
Odp: Chłopaki załamka Pomocy :-cry....
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 20, 2011, 20:25:24 pm »
Tak przeczytałem jeszcze raz Twój post i w sumie nie widzę tu raczej związku z uszczelką. Jakie były objawy, że Twój mechanik stwierdził, że to uszczelka pod głowicą? Być może mechanik jak skręcał silnik "kopnął" się o jeden ząbek gdy zakładał łańcuch rozrządu w aucie by brakowało wtedy mocy.

No niby by na to wskazywalo ze mogl sie pomylic o jeden albo dwa zabki bo objawy sa podobne, tez tu nie widze zwiazku z wymiana uszczelek. Z tego co tu piszesz moze byc jeszcze lewe powietrze mogl przycisnac jakis kabel przy skrecaniu kolektora. Moze ktorys z wtryskow siada. Jezeli check sie zapala to musisz cos zdiagnozowac bo bledy i tak sie zapisuja w pamieaci komputera. Ile twoj kot ma przebiegu?

dorian 85

  • Gość
Odp: Chłopaki załamka Pomocy :-cry....
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 20, 2011, 22:30:38 pm »
131 tysięcy mało tak mi się wydaje i jest to rzeczywisty przebieg bo nawet skóra nie jest mocno powyginana na kanapach

dorian 85

  • Gość
Odp: Chłopaki załamka Pomocy :-cry....
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 20, 2011, 22:38:42 pm »
jeżeli chodzi o tą uszczelkę pod głowicą to ja sam to stwierdziłem bo po wymianie węża który strzelił zalałem go płynem i odpaliłem na środkowej świecy tam gdzie nie ma kolektora jak się przyłożyło palec tryskała woda i było słychać jakieś dziwne syczenie.

robertth

  • Gość
Odp: Chłopaki załamka Pomocy :-cry....
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 21, 2011, 01:42:01 am »
A sprawdzałeś tuleje cylindrów, czy nie ma nigdzie pęknięć? Długo jechałeś bez płynu?

dorian 85

  • Gość
Odp: Chłopaki załamka Pomocy :-cry....
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 21, 2011, 14:43:11 pm »
nie nie jechałem wcale zatrzymałem sie pod pracą i wypakowywałem bagażnik wtedy zobaczyłem parę z pod maski i dziwny dziwek silnika

robertth

  • Gość
Odp: Chłopaki załamka Pomocy :-cry....
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 22, 2011, 03:43:10 am »
To pytanie zasadnicze, czy ubywa Ci teraz płynu chłodniczego?