Autor Wątek: Co może powodowac dziwne zachowanie sprzęgła  (Przeczytany 2568 razy)

lexxus

  • Gość
Co może powodowac dziwne zachowanie sprzęgła
« dnia: Styczeń 15, 2011, 21:15:09 pm »
w moim kocie latem kiedy temperatura była wysoka ( na zewnątrz) miałem problem ze sprzęglem - mianowicie czasem zdarzało się że wpadło w podłogę i nie chciało sie podnieśc musiałem ręcznie wyciągnąc i podpompować aby było ok , co ciekawe problem skończył się wraz z ochłodzeniem nagle wszystko bylo ok-aktualnie nie ma tego problemu , to samo latem - w chłodniejsze dni bez problemu w gorętsze natomiast problem sie pojawiał, co to może być? płyn w układzie chłodzenia jest nie taki?

lexxus

  • Gość
Odp: Co może powodowac dziwne zachowanie sprzęgła
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 15, 2011, 22:23:23 pm »
oczywiście miałem na mysli płyn w układzie sprzęgła a nie chłodzenia

dziej076

  • Gość
Odp: Co może powodowac dziwne zachowanie sprzęgła
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 15, 2011, 22:28:35 pm »
Hejka .Mialem calkiem podobny problem ale w innym samochodzie nie w Jaguarze ,rozwiazanie bylo dziecinnie proste mianowicie :
po pierwsze sprawdz stan i jakosc plynu ktory odpowiedzialny jest za poprawne dzialanie sprzegla czasami zamiast niego jest poprostu woda a nie plyn normalny proces przepracowania .Jesli chodzi o efekt latem a zima rozwiazanie moze byc proste w/w plyn poprostu staje sie od nizszych temperatur gestrzy i sprzeglo dziala poprawnie a w cieplejsze dni np latem jego konsystencja ulega zmianie i poprostu staje sie woda .W ROVERZE 75 plyn byl taki sam jak plyn od hamulcow tzn plyn hydrauliczny hamulcowy .Radze ci sie zajac tym tematem jak najpredzej bo uwierz mi w Roverze naprawa sprzegla nie byla tania a w porownaniu do kotkow pewnie bedzie jeszcze drozsza hihihihihihihi .Pozdrawiam ze Szkocji --- dziej