Autor Wątek: Zablokowane drzwi pasazera  (Przeczytany 5273 razy)

zadek07

  • Gość
Zablokowane drzwi pasazera
« dnia: Styczeń 14, 2011, 11:11:25 am »
Wiec w koncu zablokowaly mi sie na amen drzwi pasazera przednie prawe. A wszystko zaczelo sie jakis tydzien temu, raz zamek sie nie otwieral, raz nie zamykal raz bylo ok. A teraz drzwi wogole nie da sie otworzyc ani od srodka ani z pilota. Najlepsze jest to ze moj znajomy ktory tez ma X i tez z 2001r ma dokladnie to samo, raz mu dzialaja raz nie. Czyli przypuszczam ze problem dotyczy wiekszej grupy osob bo bylby to bardzo dziwny zbieg okolicznosci. Pytanie na sniadanie jak teraz otworzyc drzwi zeby nic nie urwac, zepsuc. Tak sobie mysle ze to moze byc spowodane pogoda teraz akurat ciagle pada deszcz i moze sie gdzies tam woda dostala i nie dziala. Nie mam pomyslow swoja droga dobrze ze nie sa drzwi kierowcy :)  :-tylko

zadek07

  • Gość
Odp: Zablokowane drzwi pasazera
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 14, 2011, 12:23:00 pm »
Nowy objaw jest taki ze teraz raz mi dziala pilot a raz nie wedlug jego widzi mi sie :) Czy ktos wie znajduje sie centralka od zamkow? Bo pewnie ona ma jakis problem. Jak sie programuje kluczyk?

TYGRYS3

  • Gość
Odp: Zablokowane drzwi pasazera
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 14, 2011, 12:37:36 pm »
This Technical Bulletin provides an alternate procedure for programming the remote transmitters.
The Worldwide Diagnostic System (WDS) is not required to carry out remote transmitter programming.
Action:
To program the remote transmitter(s) without using WDS, follow the procedure outlined below.
Note :When carrying out the alarm remote programming, ensure that no other vehicles within a 50 meter
radius are undergoing the same programming procedure, as this could affect the programming operation.
Note :All required remote transmitters must be available when carrying out this procedure.
1. Open driver's door.
2. Turn the ignition switch to the "auxiliary" position, then turn the ignition switch to the "ON" position and
back to the "auxiliary" position four times.
2002 Jaguar X-Type V6-3.0L - Keyless Entry - Remote Transmitter Pro...
Note :A chime from the Generic Electronic Module (GEM) will indicate programming status has been
enabled.
3. Turn the ignition switch to "OFF" position.
4. Remove the key from the ignition switch.
5. To program the transmitter, press any key within 10 seconds.
Note :If the remote transmitter has been accepted, the GEM will make a chime.
ZOOM SIZED FOR PRINT
6. If any other remote transmitters are to be programmed, press any button once on each transmitter within
10 seconds.
Note : A maximum of four remote transmitters can be programmed to the vehicle at any one time.
7. Close driver door.

czeslaw

  • Gość
Odp: Zablokowane drzwi pasazera
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 15, 2012, 21:00:54 pm »
Witam jakiś czas temu niałem problem z( lewa strona )po wynianie zamka było ok ale kilka dni temu dla odmiany prawe drzwi czasem się owierały a czasem nie tyle że po wciśnięciu otwierania na pilocie słychać żeelektryczne sterowanie działa (sprawdzałem przystawiając ucho do drzwi) rozebrałem tapicerke wymontowałem zamek ii po rozłączeniu cięgna wykręcając plastikową złączke wydłużyłem cięgno .Po zmontowaniu działa jak trzeba .Powodzenia

toomas

  • Gość
Odp: Zablokowane drzwi pasazera
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 02, 2017, 18:05:21 pm »
Witam!
Szukałem (może nieudolnie) pomocy czy wskazówek co do mojego problemu. Mianowicie chodzi o drzwi przednie prawe. Zamek przestał działać z pilota. Co ciekawe ręcznie (od wewnątrz) działa jak należy (centralny reaguje na ruchy klamką od środka, tzn zamyka i otwiera wszystkie drzwi). Czy jest tam w zamku jakiś sterownik czy cuś, czy może cały zamek do wymiany? 

Adamix20

  • Gość
Odp: Zablokowane drzwi pasazera
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 02, 2017, 21:38:03 pm »
Prawdo podobnie się zamarzł .  :-tylko

toomas

  • Gość
Odp: Zablokowane drzwi pasazera
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 03, 2017, 11:35:08 am »
Raczej nie bo po całym dniu i nocy w ogrzewanym garażu nie ma żadnych zmian.

Offline lukasz_slask

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 84
  • X-TYPE 2.5
Odp: Zablokowane drzwi pasazera
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 03, 2017, 12:32:45 pm »
Cytuj
Co ciekawe ręcznie (od wewnątrz) działa jak należy

Czyli od wewnątrz da się otworzyć drzwi?

Jeśli tak to był temat o tym, wiem bo sam w nim pisałem. Musisz wyregulować cięgno. Znajdź temat to i zdjęcia będziesz miał.

O tutaj: http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php/topic,33463.0.html
 :-A
« Ostatnia zmiana: Luty 03, 2017, 12:37:35 pm wysłana przez lukasz_slask »

Offline gonzo7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 805
Odp: Zablokowane drzwi pasazera
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 03, 2017, 12:46:12 pm »
Albo cięgno jak kolega pisze i to sprawdził bym w pierwszej kolejności, choć cięgno raczej by także było czuć od strony klamki zewnętrznej.
Lub opcja nr dwa -  w zamku masz krańcówki i one mogą paść.
Efekt podobny nie da się otworzyć z pilota a ze środka jest ok, bo otwierasz linką.

Przy okazji pytanie zamki od angola różniły się od EU?
« Ostatnia zmiana: Luty 03, 2017, 12:53:28 pm wysłana przez gonzo7 »

Offline CapaBB

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 213
Odp: Zablokowane drzwi pasazera
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 03, 2017, 17:13:48 pm »
Skoro da się od środka otworzyć i przez to wysterować resztą zamków to znaczy, że krańcówki działają. Problemem może być silniczek w zamku, lub przewody sterujące nim. W zeszłym tygodniu rozbierałem zamek od kierowcy i myślę, że ta opcja jest możliwa.
X-Type Estate 2.0D
Bielsko - Bia³a

toomas

  • Gość
Odp: Zablokowane drzwi pasazera
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 03, 2017, 23:18:26 pm »
Drzwi się normalnie otwierają z zewnątrz jak iod wewnątrz więc regulacja chyba odpada. Samo sterowanie centralnym zamkiem też działa od wewnątrz zarówno w lewych drzwiach jak i prawych. Z pilota zamykają się i otwierają wszystkie drzwi oprócz prawych przednich. Myślę, że to będzie coś z elektroniką. Rozkręca drzwi i zamek żeby to sprawdzić. Myślałem, że może ktoś miał już taki problem i podpowie jak się przygotować do tego (coś dokupić z elektroniki, jakieś wtyczki, konektory itd). A o co chodzi z tymi krańcówkami?