Autor Wątek: check engine  (Przeczytany 4832 razy)

Offline kolo

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 46
check engine
« dnia: Styczeń 06, 2011, 20:22:47 pm »
Pozdrawiam wszystkich. Mam pytanie czy można na stałe wyłączyć kontrolkę check engine? Wyskakuje mi błąd P0420, kasuję ale zaraz błąd wraca. Auto ma normalne parametry  pracy. :-thank
PS Jaguar X-type 2,5

robertth

  • Gość
Odp: check engine
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 06, 2011, 20:27:13 pm »
Nie rozumiem co znaczy w Twoim przypadku "normalne parametry".
Pokazuje Ci błąd katalizatora, więc coś nie jest w porządku. Może sam katalizator...
Nie masz przypadkiem LPG?

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: check engine
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 06, 2011, 20:28:35 pm »
hejka, zamiast pomyslec o wylaczenie check engine (co bedziesz robil, jezeli jakis inny blad sie pokazuje i nie
bedziesz mial check engine?) sprawdz sensory o2. jezeli oni sa w porzadku to chyba czas na nowego katalyzatora.


Offline kolo

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: check engine
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 06, 2011, 20:30:46 pm »
Żadnego LPG, silnik pracuje bez zastrzeżeń tzn żadnych różnic podczas pracy z błędem czy bez. Spalanie OK, obroty stałe, moc tak jak powinna być.

Offline kolo

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: check engine
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 06, 2011, 20:34:31 pm »
A jak i gdzie mozna sprawdzić sensory o2? Czy macie może jakieś namiary kto handluje katalizatorami (te z alledrogo mogą być w gorszym stanie niż moje).

robertth

  • Gość
Odp: check engine
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 06, 2011, 20:36:46 pm »
Katalizatory w X-Typie często padają przy przebiegu 100-150 tys. km, choć to nie jest regułą.
W takim przypadku udał bym się do dobrego fachowca od Jagów, inny może postawić błędną diagnozę, bo wcale to nie musi być kat.

Offline kolo

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: check engine
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 07, 2011, 10:16:12 am »
A jak i gdzie mozna sprawdzić sensory o2? Czy macie może jakieś namiary kto handluje katalizatorami (te z alledrogo mogą być w gorszym stanie niż moje). :-help

zadek07

  • Gość
Odp: check engine
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 07, 2011, 19:46:49 pm »
Zaczalbym od stacji diagnostycznej zeby sprawdzili ci sklad spalin. Zobaczysz co ci powiedza, moze nawet za darmo zrobia ci takie badanie

Lucky

  • Gość
Odp: check engine
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 12, 2011, 20:53:15 pm »
Witaj,

miałem podobny błąd ale sensor o2 to sonda lambda wymieniłem na zamiennik za 120 pln i działa bez zarzutu objawy identyczne czyli brak objawów oprócz kontrolki. Jak zlokalizujesz na komputerze i sprawdzisz napięcie i okaże się że to któryś bank sensor to daj znać podam numer zamiennika.

bog48

  • Gość
Odp: check engine
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 23, 2011, 20:23:02 pm »
Witam, mam x 2 lata i od samego poczatku mi sie pali check, jak ustalic ktora to sąda i gdzie ja kupic za 120 zł

piotr170169

  • Gość
Odp: check engine
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 23, 2011, 22:13:44 pm »
Jeżeli pali Ci się dwa lata "sąda", to skąd ta nagła troska o kota?

predator

  • Gość
Odp: check engine
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 25, 2011, 23:12:36 pm »
Witam widzę że nie tylko ja mam problem z check engine tak samo kasowałem dwa razy bo mnie troszkę wkurza  . Niech  ktoś napisze :-K czy jak się wymieni sondę Lambda czy kontrolka ,, ZGAŚNIE " :-K

robertth

  • Gość
Odp: check engine
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 25, 2011, 23:16:03 pm »
Niech  ktoś napisze :-K czy jak się wymieni sondę Lambda czy kontrolka ,, ZGAŚNIE " :-K
Zgaśnie, jeśli masz uszkodzoną sondę lambda  ;)

robertth

  • Gość
Odp: check engine
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 25, 2011, 23:39:23 pm »
Niech  ktoś napisze :-K czy jak się wymieni sondę Lambda czy kontrolka ,, ZGAŚNIE " :-K
Zgaśnie, jeśli masz uszkodzoną sondę lambda  ;)
I wykasujesz błędy :-[

PS nie mogłem edytować  :-boks