Autor Wątek: Blacharka-Blacharka  (Przeczytany 2801 razy)

poliarny

  • Gość
Blacharka-Blacharka
« dnia: Wrzesień 16, 2008, 21:41:09 pm »
Witam
Wyjeżdżam na 1,5 miesiąca wiec chciałem oddać swojego kotka na solidne roboty blacharskie. Korozje mam na balonikach przednich oraz dachu ,maska też ma odpryski wiec te elementy powinienem pomalować. Poradźcie mi czy warto malować niezdrowe elementy a całą resztę pokryć bezbarwnym ,czy od razu rąbnąć całość. Jeszcze jedno czy robił już ktoś taka operacje i zna tajniki zdejmowania chromów i innych elementów z którymi lakiernik mógł mieć by problemy.Wszelkie porady mile widziane.
Pozdrawiam :-A

hubal

  • Gość
Odp: Blacharka-Blacharka
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 21, 2008, 09:14:57 am »
Witam,
Nie wiem w jakiej okolicy poszukujesz, ale polecam pod Warszawą Izabelin/Hornówek, pan Sylwester Stępień, tel. 607-068-968. Zajmuje się odrestaurowywaniem starych samochodów. Kilka tygodni temu odebrałem swojego kotka i powiem szczerze, że zarówno zabezpieczenie elementów i profili, dorobienie kawałka progu, dziury w podłodze i ubytki przy tylnym zderzaku, nadkola przednie i inne zostały wykonane perfekcyjnie. Lakier to po prostu lustro, wygląda fantastycznie. Artysta w tym co robi i co ważne nie jest oszołomem, który patrzy jak tu zedrzeć z klienta. Polecam każdemu, komu żal kocura. Jeśli chodzi o malowanie niezdrowych elementów to wyrzucone pieniądze w błoto, litr lakieru bazowego kosztuje 360 pln, wiec lepiej od razu dobrze wykonać naprawę, w przeciwnym razie rok dwa i powtórka.
Pozdrawiam

qbaty

  • Gość
Odp: Blacharka-Blacharka
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 21, 2008, 10:19:57 am »
A możesz powiedzieć ile zapłaciłeś za całość usługi (blacharka, lakierowanie, zabezpieczenie) ?
Ja przymierzam się do remontu mojej serii III (delikatna blacharka - głównie wyjęcie szyb przedniej i tylnej i usunięcie korozji plus lakierowanie całości) i szukam dobrego warsztatu - tak jak pisałeś szkoda czasu i pieniędzy na partaczy. Jestem co prawda z Trójmiasta, ale jeśli cena w okolicach Warszawy byłaby porównywalna z dobrymi warsztatami na miejscu to wolałbym oddać kota w sprawdzone ręce.

poliarny

  • Gość
Odp: Blacharka-Blacharka
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 22, 2008, 23:23:50 pm »
Również jestem z  trójmiasta jeśli zna ktoś sprawdzonych fachowców w okolicy ,proszę o kontakt

hubal

  • Gość
Odp: Blacharka-Blacharka
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 24, 2008, 08:23:36 am »
Witajcie,
No więc zakres prac po krotce opisałem, jeśli będziecie zainteresowani mogę podesłać fotki, również przykładowych samochodów które odrestaurowywał. Koszt wydaje się akceptowalny netto 10 tysięcy, ale to nie jest informacja wymierna ponieważ każdy samochód jest w innym stanie. Początkowo miało to kosztować 8 tysi, ale okazało sie jak zwykle trochę więcej  pracy. W związki z chwilowym brakiem luźnej gotówki dach u mnie został tylko spolerowany. Koszt jego malowania to 1600 ( po 250 za wycięcie i ponowne wmontowanie szyby plus koszt lakieru i robocizna). Przyznam, że różne prace lakiernicze widuje i z wydanych pieniędzy jestem bardzo zadowolony. Jakieś dwa lata temu pytałem w warsztacie który mi zderzak tylny wymieniał po wjeździe i za to samo chcieli minimum 12 tysięcy plus co się okaże, przy czym już rok po ich robocie pod światłem wyszła rdza.
Pozdrawiam kolegów z miasta moich studiów, CNF nieźle felgi odnawia.

qbaty

  • Gość
Odp: Blacharka-Blacharka
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 24, 2008, 08:44:39 am »
hubal, dzięki za to info - POZDRAWIAM :)

poliarny, jeśli chodzi o Trójmiasto i okolice to chłopaki z Automobilklubu polecają warsztat w Rumii na Tatrzańskiej. Osobiście nie widziałem efektów, ale imię właściciela dość często przewija się w pozytywnym kontekście na forum AKM (np. tu: http://morski.org.pl/forum/viewtopic.php?t=1309&postdays=0&postorder=asc&start=0 - dojedź do końca wątku, tam jest podsumowanie, zakres prac i cena za remont Porsche)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 24, 2008, 08:47:46 am wysłana przez qbaty »