Autor Wątek: Problem z instalacją gazową  (Przeczytany 5363 razy)

bombki

  • Gość
Problem z instalacją gazową
« dnia: Luty 17, 2008, 16:34:32 pm »
Posiadam gaz sekwencyjny i mam taki problem: wydaje mi się że auto za wcześnie (przy zbyt niskiej temperaturze) przechodzi z benzyny na gaz (skutkiem tego jest że samochód gaśnie), jak silnik się już rozgrzeje i sam go przerzucę na gaz to nie ma problemu i wszystko jest ok. Czym może być spowodowane zbyt wczesne przechodzenie z benzyny na gaz?

roberturszula

  • Gość
Odp: Problem z instalacją gazową
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 17, 2008, 16:55:39 pm »

 w instalacjach gazowych do pojazdów z wtryskiem przechodzenie na gaz powoduje ustalana prędkość obrotowa silnika (miałem kiedyś poloneza na gaz
 i było to 2800obrotów) gaz załączał się bez względu na to czy silnik był zimny czy nie.Więc w zimie starałem się rozgrzać silnik zanim wyruszyłem lub ręcznie przełączałem paliwo i gaz

pozdro!!!

bombki

  • Gość
Odp: Problem z instalacją gazową
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 17, 2008, 16:58:24 pm »
 mnie przechodzi nie przy określonych obrotach tylko przy odpowiedniej temp. Mam go ponad 3 lata to wiem ;D i dopiero teraz zaczęło coś szwankować 

roberturszula

  • Gość
Odp: Problem z instalacją gazową
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 17, 2008, 17:01:52 pm »
to sprawdź czujnik temp. ;D

bombki

  • Gość
Odp: Problem z instalacją gazową
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 17, 2008, 17:06:27 pm »
Ale ja nie wiem jak to się je ;D tylko chce wiedzieć co może być tego przyczyną, czy możliwa jest jeszcze inna przyczyna; a najlepsze jest to że to się zaczęło dziać po wymianie filtrów w instalacji

roberturszula

  • Gość
Odp: Problem z instalacją gazową
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 17, 2008, 17:10:28 pm »
może mechanicy przez przypadek coś rozłączyli lub zapomnieli połączyć jak wymieniali Ci  filtry.

bombki

  • Gość
Odp: Problem z instalacją gazową
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 17, 2008, 17:20:25 pm »
właśnie też tak myślę i dlatego jadę do nich jeszcze raz, może coś namieszali

czapka

  • Gość
Odp: Problem z instalacją gazową
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 17, 2008, 23:44:10 pm »
Powoli, powoli.
Nie wiem jaką masz instalacje (daj jakieś szczegóły to ja też Ci dam więcej informacji) ale twój problem da się rozwiązać w pół minuty. Musisz oczywiście podjechać do jakiegoś gazownika, który podepnie komputer i podniesie temperaturę przełączania się na gaz. Obroty nie mają tu nic do rzeczy. Stosuje się czasem przełączanie przy wyższych obrotach, ale w starych typach gdzie jest problem z szybkim dostarczeniem gazu na wolnych obrotach i silnik gaśnie.
Oczywiście istnieje możliwość, że pada czujnik temperatury, ale to mało prawdopodobne.

Offline V12

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 433
  • Nowe części zamienne Jaguar Daimler tel. 5O61122O4
    • V12.com.pl
Odp: Problem z instalacją gazową
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 18, 2008, 11:39:43 am »
Spuścili szlam z reduktora jak wymieniali filtry? Jakie masz wtryskiwacze? może Matrixy? wtedy najmniejsza ilość syfu w przewodach skleja płytki i dopóki porządnie się nie rozgrzeje, silnik gaśnie.
XJR-S 6.0 Asprey#99

Offline emka

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 62
Odp: Problem z instalacją gazową
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 18, 2008, 15:23:45 pm »
Bombki, jak rozwiążesz problem, pochwal się na forum co było faktycznie przyczyną