Autor Wątek: jaguar xj40 1991r 3,2benz ROZRZAD  (Przeczytany 3377 razy)

skura_radom

  • Gość
jaguar xj40 1991r 3,2benz ROZRZAD
« dnia: Styczeń 02, 2011, 15:12:32 pm »
witam,  z okazji Nowego Roku chcialem sprezentowac mojemu kociakowi wymiane rozrzadu:) a tak na powaznie to moje pytanko jest takie, czy silniki 3,2benz rok 1991 sa na lancuszku czy na pasku? i jesli chciual bym wymienic rozrzad to czy musze sie szykowac na wymiane czegos jeszcze?
olej silnika +wszystkie filtry wymienilem w grudniu i olej i filtr skrzyni tez w grudniu.
pozdrawiam i dziekuje za jakakolwiek pomoc:)

wichma

  • Gość
Odp: jaguar xj40 1991r 3,2benz ROZRZAD
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 02, 2011, 15:30:10 pm »
Rozrząd jest oczywiście na łańcuchu. Ale jak nie ma z nim żadnego problemu to po co wymieniać...

Offline Michal_C

  • JCP Art - Master
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.357
  • Moja obecna
Odp: jaguar xj40 1991r 3,2benz ROZRZAD
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 02, 2011, 16:12:38 pm »
Z wymiana sie wiaze sporo rzeczy. Trzeba Powymieniac uszczelek pelno, napinacze dwa (juz by wypadalo, choc konieczne to nie jest), szyny od napinaczy i kilka prowadnic o ile beda zryte (doslownie). Dla wykwalifikowanego mechanika to przynajmniej 9h pracy nonstop. Mi w UK (a tu jest o wiele taniej) Policzyli ponad 300 funtow za robocizne, plus czesci (a tego jest sporo). Jak nie slyszysz lancucha to sobie odpusc. Nie znam przypadku by sam bez wczesniejszych objawow rozrzad padl w tym silniku.  :-tylko
IF IGNORANCE IS BLISS, WHY AREN'T THERE MORE HAPPY PEOPLE?

skura_radom

  • Gość
Odp: jaguar xj40 1991r 3,2benz ROZRZAD
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 02, 2011, 18:07:21 pm »
aha. no ok, to dam sobie na wstrzymanie w tym temacie:] myslalem ze wymiana to jak w kazdym aucie lancuszek napinacze i pompa wody.. ale jak mowicie ze tu bedzie wieksza zabawa z tym wszystkim to ja sie wstrzymam:)
dzieki za podpowiedzi, inaczej wpakowal bym sie na mine..

Offline Yoohas

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.279
Odp: jaguar xj40 1991r 3,2benz ROZRZAD
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 05, 2011, 13:40:37 pm »
Tak po cichu podpowiem, że podobno silniki AJ6 są niezniszczalne więc nawet jak rozrząd hałasuje to i tak się nie zerwie.....ale to tak po cichu.......
Sam sobie w życiu jakoś nie radzę, Więc Biuro Porad dla innych prowadzę.