Autor Wątek: Wszystko o XK8 i sporo o XKR  (Przeczytany 5837 razy)

Offline Fishman

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 66
Wszystko o XK8 i sporo o XKR
« dnia: Grudzień 31, 2010, 18:01:19 pm »
Witajcie i wszystkiego dobrego w nowym roku - 2011!!
Ponieważ podobnie jak Wy kocham Jaguary przygotowałem chyba najbardziej rozbudowaną na Świecie stronę  poświęconą Jaguarowi XK8 - modelowi X100.
Znajdziecie tam podstawowe informacje, jak i moje niepowtażalne innowacje.
To forum, ten wątek będzie poświęcony komentarzom i pytaniom związanymi z moimi projektami. Postaram się podzielic z Wami całą moją wiedzą.
Zapraszam: www.fishman.com.pl

e0s888

  • Gość
Odp: Wszystko o XK8 i sporo o XKR
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 03, 2011, 16:22:54 pm »
Bardzo przydatne informacje  :-thank

Zabieram się do lektury.
Nie wiem czy sam podołam z modyfikacją własnego xk8 po przeczytaniu części poświęconej xk8+supercharger.
Gratuluję udanej modyfikacji  :-R

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Styczeń 03, 2011, 16:29:28 pm wysłana przez e0s888 »

Offline aru

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 659
Odp: Wszystko o XK8 i sporo o XKR
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 03, 2011, 18:44:56 pm »
Ja przeczytałem prawie całość - fajne materiały. Gratuluję chęci do robienia researchu i poukładania tego wszystkiego.  :-R

Ale mam też uwagę, i nie bierz tego za złośliwość, niestety w tekstach znajdują się rażące błędy ortograficzne. Warto to poprawić jeśli chcesz rozwijać stronę.
XK8 (X100) 4.2 V8

Offline Fishman

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 66
Odp: Wszystko o XK8 i sporo o XKR
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 05, 2011, 12:29:10 pm »
Dziękuję za poświęcenie czasu na przeczytanie strony.
Za błędy ortograficzne i nie tylko bardzo przepraszam i postaram się z czasem text
poprawić.
Wasze wszystkie wskazówki i uwagi są dla mnie cenne.

Czy wczytują się Wam dokunentacje techniczne PDF?

Pozdrawiam, Marcin Rafalski - Fishman ;-)

e0s888

  • Gość
Odp: Wszystko o XK8 i sporo o XKR
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 16, 2011, 00:34:07 am »
Tak mi wszystko elegancko się wczytuje.
Mam pytanie odnośnie tego soft doładowania, ponieważ planuję również usprawnić moje auto na tą wiosnę.
Brałeś pod uwagę może inne zestawy soft turbo?
Co myślisz o tym rozwiązaniu?
Znalazłem coś takiego w internecie:

Cytuj
,,Modyfikacje turbo soft dedykowane są przede wszystkim do jazdy na co dzień z tego powodu, że nie zmieniają one charakterystyki silnika. Tzn. obroty momentu maksymalnego i maksymalnej mocy po zamontowaniu zestawu turbo soft pozostają bez zmian, a zmianie ulegają jedynie wartości momentu i mocy co powoduje ogromna poprawę elastyczności silnika, umożliwiającą niewielkie zużycie paliwa przy niepełnych obciążeniach. Przy maksymalnej regulacji turbo soft umożliwia uzyskanie mocy ok.100KM z litra pojemności skokowej oraz wzrost maksymalnego momentu obrotowego o ok. 50%, tym samym powodując ogromną poprawę dynamiki, szybkości maksymalnej samochodu, elastyczności silnika oraz niewielkiego zużycia paliwa w zakresie częściowych obciążeń."

Tak więc brzmi to bardzo zachęcająco, tylko czy jest to wykonalne...
Jedynym problemem wydaje się być zamontowanie tego tak, aby zmieściło się idealnie pod maską.


Offline Fishman

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 66
Odp: Wszystko o XK8 i sporo o XKR
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 21, 2011, 09:03:08 am »
Tak mi wszystko elegancko się wczytuje.
Mam pytanie odnośnie tego soft doładowania, ponieważ planuję również usprawnić moje auto na tą wiosnę.
Brałeś pod uwagę może inne zestawy soft turbo?
Co myślisz o tym rozwiązaniu?
Znalazłem coś takiego w internecie:

Cytuj
,,Modyfikacje turbo soft dedykowane są przede wszystkim do jazdy na co dzień z tego powodu, że nie zmieniają one charakterystyki silnika. Tzn. obroty momentu maksymalnego i maksymalnej mocy po zamontowaniu zestawu turbo soft pozostają bez zmian, a zmianie ulegają jedynie wartości momentu i mocy co powoduje ogromna poprawę elastyczności silnika, umożliwiającą niewielkie zużycie paliwa przy niepełnych obciążeniach. Przy maksymalnej regulacji turbo soft umożliwia uzyskanie mocy ok.100KM z litra pojemności skokowej oraz wzrost maksymalnego momentu obrotowego o ok. 50%, tym samym powodując ogromną poprawę dynamiki, szybkości maksymalnej samochodu, elastyczności silnika oraz niewielkiego zużycia paliwa w zakresie częściowych obciążeń."

Tak więc brzmi to bardzo zachęcająco, tylko czy jest to wykonalne...
Jedynym problemem wydaje się być zamontowanie tego tak, aby zmieściło się idealnie pod maską.



To co ja zrobiłem to włąśnie potocznie mówiąc soft turbo. Różnica jest taka, że zamiastturbo jest superczarger. Soft  turbo nie wymaga ingerencji w silnik. NIe trzeba go nawet odprężać. Z pewnością da się zrobic to nie na superchargerze, a na turbinach. Pytanie tylko czy się zmieszczą? Musiał byś użyć 2 turbin i dorobic do nich 2 kolektory wydechowe. Następnie układ intercoolerów. Elektronika i ktoś musi to wystroić. Są ludzie którzy zajmuja sie takimi rzeczami.
Ja dałem gotowe rozwiązanie jak zrobic to na oryginalnych klockach.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Herflick

  • Gość
Odp: Wszystko o XK8 i sporo o XKR
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 22, 2011, 11:31:40 am »
cześć Fishman, jestem pod ogromnym wrażeniem szczególnie instalacji XK8 + supercharger, gratuluję. Jednocześnie dzięki za zebranie wielu informacji o ulubionym modelu.
PS: w galerii na stronie jak klika się w zdjęcie - nie pokazuje się.