Autor Wątek: Za co kochacie swoje Jaguary???  (Przeczytany 26799 razy)

Mitur

  • Gość
Odp: Za co kochacie swoje Jaguary???
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 03, 2011, 00:03:18 am »
Wystarczy usiąść w środku i wiadomo czemu :-V

BlackV6

  • Gość
Odp: Za co kochacie swoje Jaguary???
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 14, 2011, 10:14:03 am »
za mruczenie z dwóch rur  :-gwizd

Patryk

  • Gość
Odp: Za co kochacie swoje Jaguary???
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 14, 2011, 23:06:24 pm »
Ostatnio miałem fajną sytuację na światłach. Stanął koło mnie gość w Cayene i tak patrzył i patrzył i tak z miny można było wyczytać że chyba chętnie by się zamienił  ;) I podoba mi się to w moim Jagu że niezależnie czy stoi koło Ciebie gość w maluchu czy w Porsche za pół bańki i ten i ten patrzy na autko z taką iskrą w oku.

Offline RedOctober

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.371
Odp: Za co kochacie swoje Jaguary???
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 15, 2011, 08:21:18 am »
Ostatnio miałem fajną sytuację na światłach. Stanął koło mnie gość w Cayene i tak patrzył i patrzył i tak z miny można było wyczytać że chyba chętnie by się zamienił  ;) I podoba mi się to w moim Jagu że niezależnie czy stoi koło Ciebie gość w maluchu czy w Porsche za pół bańki i ten i ten patrzy na autko z taką iskrą w oku.
Nie tylko ci co stoją obok w innych autach ale też na chodnikach wszyscy się oglądają za Jagem.
Jaguar XJS 5,3 V12 1987
Jaguar XJ6 4,0 Sport 1996
Jaguar XE-S 3,0 V6 2015.

e_gregor

  • Gość
Odp: Za co kochacie swoje Jaguary???
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 16, 2011, 22:46:29 pm »
Ja mam kolejny powód. Za to, że pasują części od poloneza :D Zgadnijcie która jest z Jaga XJ a która z Poloneza Caro?



Miałem problem z czasem przerywającym rozgrzanym silnikiem. Nie mam kasy na powymienianie profilaktycznie wszystkiego co podejrzewam (cewka, czujnik PWK, przepływomierz, moduł zapłonowy, reg. ciś paliwa, pompa paliwa, i parę innych). Jako że mam też polda postanowiłem na próbę podmienić cewki i pojeździć trochę. Jak usterka nie wróci to kupię nową cewkę (do poloneza czy do Jaguara?).

Offline natas1

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 187
Odp: Za co kochacie swoje Jaguary???
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 17, 2011, 12:45:44 pm »
ta z lewej to od Jaga, a z prawej od poloneza ??
X-Type 2.0D 2005

e_gregor

  • Gość
Odp: Za co kochacie swoje Jaguary???
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 17, 2011, 13:02:51 pm »
Odwrotnie :D

konrib

  • Gość
Odp: Za co kochacie swoje Jaguary???
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 24, 2011, 12:41:02 pm »
Nie wiem jak wy ale ja uwielbiam zapach PB98 o poranku, dźwięk podwójnego wydechu oraz mruczenie mojego V8 jak dodam gazu...

adam74

  • Gość
Odp: Za co kochacie swoje Jaguary???
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 25, 2011, 15:33:21 pm »
i tu się chłopy (może i babeczki też ;D ;D) zdziwicie - za niezawodność  :-super  :-V

ale od początku:
1. odstępstwo od szarej masy tych co tam mają w logo VVV, albo tych spod znaku zorro lub jajek z niebieskim tłem i krótkim napisem (niekiedy do rymu g***o wort ;) ), albo powszechnych celowników lub też cacek z niebiesko-białą szachownicą

2. poniekąd konserwatywnej linii nadwozia - na pierwszy rzut oka widać przód, przedział pasażerski i bagażnik (o dziwo w nowych też :) ), gdyż patrząc na inne niekiedy mam problem jak podejść do mydelnicy  :-R

3. za brak "blachar" - żadna się nie klei ponieważ sama nie wie czy to coś to warte czy może nie warte zainteresowania a wstyd się zapytać

4. jak już "blachara" "się zna" - to wycena każdego modelu powyżej 2000 to równowartość domku jednorodzinnego a poniżej 2000 - to drogi klasyk....... czyli dom z basenem  :-gwizd

5. za podejrzenia ochrony - "panie to taki chiński mercedes???" - przypadek autentyczny na parkingu pod jedną ze stołecznych firm na widok mojej eski

6. za otwarte szlabany w firmach, miejsca dla vip-ów oraz podnoszący się szlaban pod sejmem RP........

i wiecie co - za faceta w stacji diagnostycznej który pyta - teeen? - i wali pieczątką a ja jak kretyn proszę o krótką ścieżkę diagnostyczną............

reasumując - za każdy TYSIĄC kilometrów przejechany i za każdy tysiąc wydany  :-W

tu dziękuję chłopakom z ALTAMIRY za utrzymywanie jagny w dobrej kondycji


prędkość podróżna....


fajny przebieg  ;D

PS - ponieważ ostatnio pomykam sporo km w trasie pomiędzy dwoma punktami - tankuję 2x w tygodniu na jednej stacji i jakie moje zdziwienie gdy wchodząc tam a na ladzie leżą już 3x fajki i 2 hot-dogi oraz red-bull........ tak dla stałego klienta bo zawsze to biorę

e_gregor

  • Gość
Odp: Za co kochacie swoje Jaguary???
« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 26, 2011, 23:40:23 pm »
Ja dziś jechałem swoim 180. Do stu on po prostu jakoś przyśpiesza. Powyżej stówy przyśpiesza nadal. Stopięćdziesiąt i przyśpiesza jakby ta jedynka na początku nie robiła różnicy. Stoosiemdziesiąt i strach że kiedyś trzeba będzie hamować, więc odpuszczam.

Patryk

  • Gość
Odp: Za co kochacie swoje Jaguary???
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 20, 2011, 11:53:30 am »
Ja moim 230km/h (wg navi) narazie najwięcej się rozbujałem, zapas jeszcze był. Jechał ktoś do "oporu" 4.0 v8? ile to idzie ?

Offline RedOctober

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.371
Odp: Za co kochacie swoje Jaguary???
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 20, 2011, 12:15:43 pm »
Ja swoim x300 nie moge jechać szybciej niż 200 km/h bo włącza mi się ogranicznik prędkości na siedzeniu pasażera :-gwizd
Jaguar XJS 5,3 V12 1987
Jaguar XJ6 4,0 Sport 1996
Jaguar XE-S 3,0 V6 2015.

Offline pablo21

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.078
    • www.jaguar.org.pl
Odp: Za co kochacie swoje Jaguary???
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 20, 2011, 18:16:03 pm »
Jechałem swoim(x308 4.0 V8) kiedyś 242, możliwe że było troszkę z górki. Więcej tego nie zrobię w tym kocie..gdyby coś nie tak poszło to szkoda mi by go było  ;D
XJ-SC 5.3 V12
XJ40 6.0 V12 Daimler Double Six
X350 V8

kyrios_paulus

  • Gość
Odp: Za co kochacie swoje Jaguary???
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 01, 2012, 21:59:05 pm »
Nie za prędkość, a za zwykła frajdę :) Cholerny krążownik. Nie do zrozumienia, dopóki się nie kupi i samemu nie pojedzie. Chce się jechać i jechać. Niekiedy narzucałem objazd pół miasta tylko po to, żeby sobie dłużej nim jeździć :) I za wszystkie kaprysy, ale jednocześnie za bycie dość wyrozumiałym pomimo chwilowego zaniedbania. I za dzielne wojaże krajoznawcze i generalnie za wszystko - i dobre i złe.

jaguarek

  • Gość
Odp: Za co kochacie swoje Jaguary???
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 02, 2012, 11:57:30 am »
Ja dziś jechałem swoim 180. Do stu on po prostu jakoś przyśpiesza. Powyżej stówy przyśpiesza nadal. Stopięćdziesiąt i przyśpiesza jakby ta jedynka na początku nie robiła różnicy. Stoosiemdziesiąt i strach że kiedyś trzeba będzie hamować, więc odpuszczam.
Ja swoim XJ40 4.0 jeżdzę rzadko,ale zawsze jak nim wyjadę to 200 km/h po okolicznych wioskach to norma.I zawsze mi się wydaje że to auto od 100 do 200 przyśpiesza lepiej niż od 0 do 100.Na starcie zawsze mi się wydaje że jest leniwe ale jak go rozpędzę do 100km/h potem lewarek przesuwam na 2 to gdzieś wszystko ożywa 3,D i 200 już na zegarze.Kocham to auto w przeciwieństwie do X300 SPORTA,za to że jest cholernie ciche w środku bez różnicy czy jadę 60 czy 200.A w sporcie już tego brakuje,drażni mnie to że przy dodawaniu gazu słychać silnik jak wchodzi na obroty.