Autor Wątek: Za co kochacie swoje Jaguary???  (Przeczytany 26802 razy)

champagne

  • Gość
Za co kochacie swoje Jaguary???
« dnia: Wrzesień 03, 2008, 17:49:41 pm »
Witam wszystkim.
Na wstępie powiem Wam, że dla mnie czas zatrzymał się gdzieś w latach 80. ubiegłego stulecia. Mniej więcej do tego czasu produkowano prawdziwe samochody. Później było juz tylko coraz gorzej, aż w końcu zapanowała epoka plastików, komputerów, katalizatorów, ekologii i innych tym podobnych bezeceństw. Niestety ten proces nie ominął Jaguarów, dla mnie obecne samochody marki Jaguar to już nie to samo, co było dawniej. Naszpikowane elektroniką i plastikiem, no i jeszcze ta pogoń żeby być trendy, Jaguary zatraciły swój prawdziwy styl. Przejęcie marki przez hindusów też jest karygodne i nie służy dobremu imieniu marki. Na pewno gdyby było mnie stać nie kupił był hinduskiego Jaguara. Jednym słowem świat schodzi na psy.
Zwracam się do tej części Szacownego Grona Miłośników Jaguarów, którzy myslą podobnie jak ja, oraz Tych którzy posiadają stare prawdziwe Jaguary - za co Wy kochacie swoje Jaguary???
Przecież tak na dobrą sprawę, patrząc na chłodno: Jaguary nie są pozbawione wielu wad. Są paliwożerne, przyciasnawe, nieergonomiczne, ociężałe, łatwo poddające się korozji.
A jednak mają swoje grono wiernych miłośników i posiadaczy, powiedzcie dlaczego kochacie swoje Jaguary i co Was pociąga w tych autach. Moje pytanie kieruję do posiadaczy Jaguarów - oldtimerów, nie młodszych niż 20 lat. 

tomz

  • Gość
Odp: Za co kochacie swoje Jaguary???
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 03, 2008, 19:26:44 pm »
Cytuj
Moje pytanie kieruję do posiadaczy Jaguarów - oldtimerów, nie młodszych niż 20 lat.
:'(

bombki

  • Gość
Odp: Za co kochacie swoje Jaguary???
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 03, 2008, 19:35:43 pm »
Tomz, nie przejmuj się ja w ogóle Jaga nie posiadam :-[ ale to nie zmienia faktu że kocham cudze ;D

Zwierzu

  • Gość
Odp: Za co kochacie swoje Jaguary???
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 03, 2008, 20:37:42 pm »
Mój Jaguar jest młody. Ma zaledwie 9 lat. Jest u mnie od kilku tygodni. Dlaczego go kocham, chociaż jest naszpikowany elektroniką i plastikami?

(1) Bo jest piękny. Ma cudowne linie nadwozia. Kiedy go wypastuję woskiem to świeci się do tego porażająco. Po prostu nie mogę się napatrzeć  :o

(2) Bo jest cichy jak kot, a jak trzeba to warczy (mruczy?) i gna do przodu niewiarygodnie szybko (360 koni mechanicznych robi swoje...)

(3) No a oba powyższe punkty powodują, że ludzie oglądają się za tym samochodem, robią mu zdjęcia, interesują się nim. A to mile łechce moją męską próżność.

Tak to w skrócie u mnie wygląda z miłością do Jaguara :)

Pozdrawiam,

tomz

  • Gość
Odp: Za co kochacie swoje Jaguary???
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 03, 2008, 20:50:10 pm »

dzięki bombki  ;D

swoją drogą uważam, iż x300 ma jeszcze to "coś" w sobie, pomimo tego, że za każdym razem odpalam GO paskudnym kluczykiem żywcem wyjętym ze stacyjki Transit'a  :-X


Robson

  • Gość
Odp: Za co kochacie swoje Jaguary???
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 04, 2008, 00:29:45 am »
- Za niepowtarzalną linie lat '80
- Za paliwożerny, nieekonomiczny silnik v12
- Za cztery lampy z przodu
- Za szprychowe felgi
- Za prestiż tamtych lat
- Za żółte tablice z małym czarnym autkiem na końcu
 i jeszcze pare innych rzeczy .....

champagne

  • Gość
Odp: Za co kochacie swoje Jaguary???
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 04, 2008, 00:36:01 am »
Robson mam do  Ciebie pytanie ile pali Twój V12 na 100km? Tylko proszę o szczerą odpowiedź.

Robson

  • Gość
Odp: Za co kochacie swoje Jaguary???
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 04, 2008, 01:34:01 am »
Ile zalejesz - tyle spali
Trasa ok 90-120 /h - ok 15L
Ciężka noga - w 30 się zmieści

Nochal

  • Gość
Odp: Za co kochacie swoje Jaguary???
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 11, 2008, 11:11:40 am »
Jaga trzeba kochać za ciężko zarobione pieniądze :D  Inaczej się obrazi i nie będzie ładnie jeździł.  ;D

Mar_W

  • Gość
Odp: Za co kochacie swoje Jaguary???
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 24, 2011, 22:33:59 pm »
A ja uwielbiam Jagi za ich elegancję, prostotę i styl..
Taki czarny Jag jest jak angielski gentleman w smokingu :-D

khamsin

  • Gość
Odp: Za co kochacie swoje Jaguary???
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 14, 2011, 12:20:51 pm »
- Za niepowtarzalną linie lat '80
- Za paliwożerny, nieekonomiczny silnik v12
- Za cztery lampy z przodu
- Za szprychowe felgi
- Za prestiż tamtych lat
- Za żółte tablice z małym czarnym autkiem na końcu
 i jeszcze pare innych rzeczy .....
Z tymi szprychowymi kołami w połączeniu z latami 80-tymi to chyba coś nie tego...
 ;)

Patryk

  • Gość
Odp: Za co kochacie swoje Jaguary???
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 14, 2011, 14:50:21 pm »
Wg mnie większość ludzi kocha Jagi za swój styl i za to że moc=pojemność a nie tak jak większość koncernów wprowadza teraz dałnsajzing czy jak to tam się fachowo zwie. 1.4tsi i 160KM gotowe :) Jak to starzy jankesi mówią "nic nie zastąpi starej poczciwej V8mki" - wiecie o czym gadam... :) Słyszałem raz fajne hasełko: Mając Jaguara nikomu nie musisz niczego udowadniać, chyba że chcesz  :-10points

khamsin

  • Gość
Odp: Za co kochacie swoje Jaguary???
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 15, 2011, 10:54:50 am »
Od downsizingu nie uciekniesz. Właśnie to jest temat dla przyszłego X-Type'a.
Ja Jaguara kocham za historię, filozofię, zmagania z oporem materii no i za to, że te samochody mają w sobie to coś co powoduje, że mimo, że to przecież samochody jak inne to jednak... inne. Są takie marki... To jest trudne, to kwestia uczuć  :)
Ja chyba najbardziej kocham Jaguary za urodę! Chyba...

Dorsześ

  • Gość
Odp: Za co kochacie swoje Jaguary???
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 11, 2011, 00:44:43 am »
Ja kocham swojego kota za podejście do ekonomii ;)

e_gregor

  • Gość
Odp: Za co kochacie swoje Jaguary???
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 11, 2011, 08:31:18 am »
Ja mam 18-latka. Dlaczego go kupiłem?
- piękno
- komfort
- solidna konstrukcja
- ręcznie wykonane detale
- metal, drewno i skóra tam gdzie inni dają plastik
- spełnienie dziecięcych marzeń (kto jako nastolatek nie pragnął Jaguara, Porsche, RR czy Lambo?)
- stopień skomplikowania elektryki gwarantujący mi wiele godzin spędzonych w garażu ;)