Autor Wątek: Klima  (Przeczytany 2279 razy)

JOCOL

  • Gość
Klima
« dnia: Wrzesień 04, 2008, 20:40:03 pm »
Witam. Dostałem w spadku hi hi od Synusia Jaga XJ 40J6 3,6 Jeździłem w koło komina. Teraz Wybieram się do Brenny 230km, jestem z wielkopolskeigo. Nie wiem jak działa klima. Kiedy włączyć lub wyłączyć kttóry przycisk.
Co robi MODE. A potem kropelki i economik. Proszę o jakąś instrukcje. Pozdrawiam JOCOL

jannaf

  • Gość
Odp: Klima
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 05, 2008, 09:17:13 am »
Poszukaj w starszych postach - jest sporo o klimie, ale w uproszczeniu podam z własnego doświadczenia, że tzw. pełny komfort uzyskasz ustawiając "mode" na "auto" a gałki temperatury i siły nawiewu w pozycjach na 1/2 (poziomo). Suwak "face vents" powoduje, że z środkowych kratek nawiewu nie poleci Ci zimne/ciepłe powietrze prosto na twarz jeżeli sobie tego nie życzysz. Kropelki stosuję incydentalnie i według mnie powodują one coraz słabsze działanie klimy (tak jakby suszenie powietrza) aż do jej całkowitego wyłączenia przy wciśniętym "econ". Jeżeli wszytkie układy sterowania masz sprawne, tranzystory sterujące siłą nadmuchu nie popalone, a klapki sterujące rozdziałem powietrza nie pozacierane, to ustawienie podane przeze mnie na wstępie będzie właściwie jedynym używanym ( i latem i zimą).
Życzę miłej wycieczki  :) 

JOCOL

  • Gość
Odp: Klima
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 05, 2008, 21:41:52 pm »
Wielkie dzięki. To już coś więcej wiem.  Zastosuję się do tego. Pozdrawiam JOCOL