Autor Wątek: Jutro jadę po Jaguara.  (Przeczytany 3732 razy)

champagne

  • Gość
Jutro jadę po Jaguara.
« dnia: Sierpień 30, 2008, 00:11:11 am »
Cześć Wszystkim fanatykom Jaguara.
W niedzielę wyjeżdżam na zakupy do Niemiec po Jaguara XJ series III z 1981 roku. Mam nadzieję, że uda mi się nim przyjechać na kołach, bo nie zabieram lawety. Trochę szalony pomysł, ale zamierzam nim przyjechać 700 km.  Będzie to moja maskotka na rajdy zabytkowych samochodów.
Trzymajcie za mnie kciuki żebym szczęśliwie dojechał swoim Jaguarem do Polski.
Niech mi ktoś powie ile spala benzyny motor 4,2 6-cylindrowy na trasie przy spokojnej jeździe?
Pozdrawiam - champagne

qbaty

  • Gość
Odp: Jutro jadę po Jaguara.
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 30, 2008, 09:48:09 am »
Witaj Kolego !!! Ja moim też przyjechalem na kołach (Berlin-Trójmiasto) - do dziś uważam to za szalony pomysł ;) Przy bardzo spokojnej jeździe (90-120 km/h) spalił mi w tej trasie około 13-14 litrów. Już nigdy nie udało mi się zbliżyć do takiego wyniku ;) Gratulacje i powodzenia !!!
 :-tylko

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: Jutro jadę po Jaguara.
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 30, 2008, 12:32:03 pm »
IIIa seria w przezwojtym stanie jest w stanie pokonac kazdza trasa  :-K :-K :-K :-K

gratuluje decycja i zycie good luck  :-wings. i szerokie drogi. ciekawy jak wyglada
twoj usmiech jak juz jestes z powrotem  ;D

co do palenie to jest tak ze na niemiecka wajcha pali troche mniej ...

ovo

  • Gość
Odp: Jutro jadę po Jaguara.
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 30, 2008, 12:56:03 pm »
Ja doradze Ci bardziej ze wzgledow pzyszlej rejstracji.Pamietaj przy kupnie aby auto miało obecny dowod rejestracyjny czyli tzw maly brief.
Jesli auto przed sierpniem 2005 roku bylo wyrejestrowane to bedziesz mial klopoty z jego zarejestrowaniem w naszym mliekiem plynacym kraju.

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: Jutro jadę po Jaguara.
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 30, 2008, 14:02:17 pm »
ovo ma racja, to koszmar jest. potrzebujesz do rejestracje niemieckie dokumenty:

zulassungsbescheinigung teil I (duza kartka a4)
zulassungsbescheinigung teil II (mala kartka, to jest dowod)

jezeli kupisz tymczasowy rejestracje w niemczach to wez z zoltym paskiem (zwykle) a nie
z czerwonym (eksportowy) i dokup zielona kartka jako dowod upezpieczenie (10 euro ekstra),
ubezpieczenie i tak masz ale niemcy nie wydawaja kwita bo im to nie potrzebnie (na tablice
jest wydrukowany okres ubezpieczenia) jednak polska policja wymaga jakiegos kwita.

champagne

  • Gość
Odp: Jutro jadę po Jaguara.
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 30, 2008, 21:02:04 pm »
Cześć.
Powiem Wam, że mój przyszły Jaguar jest z Californii, będę miał wszystkie amerykańskie dokumenty i niemiecką odprawę celną. Więc nie dotyczy mnie nowelizacja ustawy z dnia 26 grudnia 2007 r., bo tam jest mowa tylko o obrocie we wnątrz UE, natomiast pojazdy spoza UE są rejestrowane na starych zasadach. Z tego co wiem to nie będę miał problemów z rejestracją, a muszę powiedzieć, że konsultowałem się z redakcjami Classic Auto i Automobilisty i ich prawnikami.
Dzięki za Wasze zainteresowanie, jak szczęśliwie wrócę to pokarzę Wam fotki.
Pozdrawiam

Robson

  • Gość
Odp: Jutro jadę po Jaguara.
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 30, 2008, 23:05:59 pm »
To ja Ci powiem tylko tyle, że też posiadam auto zabytkowe i musiałem zapłacić akcyze, pomino tego że pojazdy zabytkowe są zwolnione z podatku akcyzowego. Przed sprowadzeniem pojazdu zabytkowego warto mieć decyzje wstępną od rzeczoznawcy, że wskazany pojazd ma cechy pojazdu zabytkowego/kolekcjonerskiego.
Mój miał decyzje wystawioną po przekroczeniu granicy i w świetle przepisów o podatku akcyzowym, granice przekroczył jako zwykły samochód.

Powodzenia :-za

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: Jutro jadę po Jaguara.
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 31, 2008, 01:30:53 am »
champagne: oo przepraszam nie widzialem hehe, super ze z kalifornii pewnie nie bedziesz mial problemy
z rdzem narazie. good luck anyhow.

robsonik: wydaje mi sie, ze ten przepis dotyczy samochody ktory juz zagranica ma status zabytkowego
wiec jezeli z niemiec to z takzwanym "H" (odpowiednik zotych tablic tutaj). twoj o ile sie nie myle nie
byl zabytkiem tam.

Robson

  • Gość
Odp: Jutro jadę po Jaguara.
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 31, 2008, 09:29:00 am »
Wszystko się zgadza, ale musi posiadać odpowiednie dokumenty stwierdzające że auto już w Californi było pojazdem zabytkowym. Mój znajomy jak ściągał auta z USA to nim kontener dopłynął do polski to on miał już wystawioną decyzje wstępną na podstawie zdjęć przysłanych z USA. Następnie rzeczoznawca ogląda taki samochód i stwierdza czy faktycznie może być zabytkiem w świetle polskich przepisów.

ovo

  • Gość
Odp: Jutro jadę po Jaguara.
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 31, 2008, 10:58:00 am »
Czyli rejestarcja w Polsce auta to jak śpiewał kiedyś, pewnie młodzi forumowicze nie pamietają, LIMAHL .....Never ending story.....'

XJRfan

  • Gość
Odp: Jutro jadę po Jaguara.
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 31, 2008, 11:34:37 am »
Czyli rejestarcja w Polsce auta to jak śpiewał kiedyś, pewnie młodzi forumowicze nie pamietają, LIMAHL .....Never ending story.....'

No tak w sumie Kolega jest taki stary że ma już blizej niż dalej ;D buahahahahhaha

ovo

  • Gość
Odp: Jutro jadę po Jaguara.
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 31, 2008, 11:43:55 am »
Wiesz jak miałem 5 lat to w domu mielismy małego dinozaura a nie tak jak dzis jakies amstafy czy inne

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: Jutro jadę po Jaguara.
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 31, 2008, 12:14:16 pm »
ja nadal mam malego dinozaura w domu a moj przyjaciel mowi ze to paskuda  :-yipee