Autor Wątek: Paski na boku karoserii  (Przeczytany 4380 razy)

Offline G@briel

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 148
Paski na boku karoserii
« dnia: Sierpień 27, 2008, 00:19:34 am »
W moim xj40 z jednej strony brakuje tych ozdobnych paskow, czy ktos wie czy mozna kupic te paski jako naklejka, czy trzeba je malowac? Ile moze kosztowac taka usluga?

Pozdrawiam ;-)

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: Paski na boku karoserii
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 27, 2008, 00:53:11 am »

ten pasek jest lakierowany a do naprawy uzywa sie specjalnie szablon, mozna dokupic w serwisie
jaguara (droooogo) albo w internecie (tez droooogo ale nie az tak hehe). szablon jest z tasmy
klejacego wiec jednorazowy.

widzialem ostatnio robote dobrego lakiernika ktory nie uzywal tego szablonu i musze powiedziec
ze mimo staran roznice widac, ja bym w kazdym razie kupowal szablonek. same lakierowanie nie
jest duza robota wiec cena powinna byc rozsadna ale trzeba zapytac lakiernika do ktorego masz
zaufanie.

good luck  :-V

Offline G@briel

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 148
Odp: Paski na boku karoserii
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 27, 2008, 09:39:11 am »
uuu... to nieciekawie  ;D A gdzie mozna w Polsce nabyc taki szablon? Na Allegro nic nie znalazlem.

czapka

  • Gość
Odp: Paski na boku karoserii
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 27, 2008, 21:10:32 pm »
Miałem gdzieś dokładnie zwymiarowane szkice tych pasków, ale za cholerę nie mogę sobie przypomnieć gdzie. Jak się na nie natknę to wrzucę w sieć i zrobisz szablon sam.

Offline G@briel

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 148
Odp: Paski na boku karoserii
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 28, 2008, 23:04:25 pm »
Moglbym to jakos odrysowac od drugiej strony karoserii, ale nie wiem za bardzo jak do tego podejsc...   ::)

lzygadlo

  • Gość
Odp: Paski na boku karoserii
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 29, 2008, 00:11:52 am »
jak bardzo mocno nie potrzebujesz malowanych to proponuję zakupić sobie naklejane,
ja swoje kupiłem w mieszalni lakierów , przy okazji kupowania lakieru na jaga tu jest go trochę widać

http://www.zygadlo.pl/index.php?i=481a55ac42c393b7d55fcb3175419f8d69679678

jak byś chciał go lepiej zobaczyć to daj znać zrobię lepsze foto
paski są firmy motip , kolor szerokość itd można dobrać

na razie się nie odklejają jag był już traktowany karherem, pastami, woskami, stał na słońcu
paski są nadal

pozdrawiam
l.zygadlo

Offline G@briel

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 148
Odp: Paski na boku karoserii
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 30, 2008, 01:21:28 am »
Ogladalem zdjecia i projekt wyglada bardzo ciekawie :-) Zagladalem na strone tej firmy "Motip" ale nie moglem znalezc tam rzadnych podobnych produktow. Czy ktos ma jakis pomysl gdzie jeszcze mozna by bylo cos takiego dostac w Polsce?

lzygadlo

  • Gość
Odp: Paski na boku karoserii
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 30, 2008, 20:45:55 pm »
Jak coś to mogę zrobić lepszą fotkę.
Ja wybrałem pasek podwójny jeden jest węższy drugi szerszy. Pierwotnie był zakupiony po to aby go nakleić
tak by wyszła prosta linia a następnie środek miał być pryśnięty farba, ale już został. Jedna rolka kosztuje około 20 zł i starcza na xj na dwie strony. Jak będziesz chciał taki sam pasek jak mam ja to przy okazji mogę go zakupić i Ci wysłać.

pozdrawiam
l.zygadlo

Offline G@briel

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 148
Odp: Paski na boku karoserii
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 03, 2008, 17:22:37 pm »
Znalazlem na Allegro kogos kto zajmuje sie produkowaniem naklejek na zamowienie, wiec napisalem do niego na gadu-gadu i powiedzial mi ze jak zrobie dokladne wymiary wszystkiego to bedzie mogl to wykonac. ;D

Ja zajmowalem sie troche kiedys grafika i stronami internetowymi, wiec zrobilem mu te dwa obrazki z wymiarami ktore sa ponizej. Wrzucilem je tu bo pomyslalem ze jak ktos inny bedzie sobie zamawial to mu sie przydadza. :-) Jakby byly potrzebne to mam wieksze wersje.

To wszystko mnie kosztowalo 20 zl + 10 zl przesylka, dostalem je 2 dni pozniej, i wygladaja identycznie jak oryginalne. Niestety dobralem tylko zly kolor, wiec bede musial prawdopodobnie zamowic jeszcze raz.

Jakby ktos potrzebowal, jego numer GG to (5016194) albo email (naklejki24h@wp.pl).




« Ostatnia zmiana: Wrzesień 03, 2008, 17:25:41 pm wysłana przez G@briel »