Autor Wątek: skrzynia biegów lub coś z silnikiem xj6 seria 3 4,2 litra pomocy!!!!!!!!!!  (Przeczytany 3037 razy)

mcar500hj61985

  • Gość
Witam mam problem ze swoim kotkiem zaczymując samochód na światłach czyli schamowywując go do 0km/h auto gaśnie żeby nie zgaslo musze trzymać go jedna noga na hamulcu druiga na gazie   :-cry tak samo sie dzieje gdy po zapaleniu wrzucam bieg np z P na D jeżeli go nie przyczymam na hamulcu i gazie to zgaśnie coś jak by ze skrzynią biegów  ??? bo przy silniku jest wszystko ok pracuje wmiare równo jeżleli coś wiecie co może być przyczyną to piszcie pozdrawiam wszystkich klubowiczów :-R

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: skrzynia biegów lub coś z silnikiem xj6 seria 3 4,2 litra pomocy!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 27, 2008, 02:19:28 am »
po pierwszy:

:-witamy

po drugie:

to nie problem szkrynie, jezeli silnik gasnie przy niszych obrotach. moze po prostu wystarczy powiekszyc
obroty, napisz prosze ile obrotow masz ogolnie bez dodanie gazu i na ile skoczy obrotomierz po rzuczenie
"D". no i jezeli silnik pracuje "wmiare rowny" to chyba cos nie tak bo ten silnik powinno dzialac "idelalnie rownie"

milego pobytu na forum  :-V

Nemys

  • Gość
Odp: skrzynia biegów lub coś z silnikiem xj6 seria 3 4,2 litra pomocy!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 03, 2008, 11:21:04 am »
1 . Czy dzieje się tak na ciepłym i zimnym silniku ?
2 . Czy jak jedziesz i puścisz gaz to czujesz żeby auto było hamowane przez skrzynie. Normalnie powinien iść praktycznie jak na luzie w manualnej skrzyni
3 . Czy robiłeś test postojowy ? Jak tak to do ilu doszły obroty silnika
4 . Jak masz ustawiony zapłon, zmieniałeś coś ?
5 . Czy nie łapie ci lewego powietrza ( sprawdź zawór powietrza dodatkowego, może ci tam ssać lewe powietrze)
6 . Jakie masz przyspieszenie 0 - 100
7 .  Sprawdź dolot. Może gdzieś masz nieszczelność.

Co do nierównych obrotów, to u mnie tak samo. Wyskakują mi zapłony i nie wiem do końca dlaczego.