Autor Wątek: Uszczelki głowic do s-type 3.0, 2000r. Gdzie szukać?  (Przeczytany 5470 razy)

devilde

  • Gość
Uszczelki głowic do s-type 3.0, 2000r. Gdzie szukać?
« dnia: Wrzesień 27, 2010, 22:30:41 pm »
Witam pogrążony w smutku :-cry Mój kot chyba poważnie zachorował.  Pojawiło się dość duże "bąblowanie" w zbiorniku wyrównawczym płynu chłodzącego. Do tego dostaje dużego ciśnienia i czasem wyrzuca przez korek płyn na zewnątrz. Według mojej wiedzy to nieszczelna głowica odpowiada za ten stan rzeczy. Chyba, że ktoś zna inną przyczynę, to proszę napisać. Ale byłby to cud. W każdym razie kotka odstawiłem na "kołki" coby nie pogorszyć jego stanu. Na razie nie widzę oleju w zbiorniku, ani nie wzrósł stan oleju w silniku więc nie zbliżam się do niego żeby nie rozpadł się do końca. Gdzie szukać uszczelek do głowic? Przekopałem trochę internet i nie bardzo są dostępne. Wiem, że w serwisie można zamówić, ale ceny są kosmiczne. Może ktoś zna inne miejsce? Proszę o pomoc i sugestie :-K

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: Uszczelki głowic do s-type 3.0, 2000r. Gdzie szukać?
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 28, 2010, 00:36:27 am »
witaj,

tak jak opisales, to faktycznie wszystko wskazuje na uszczelke pod glowica. silnik 3.0 jest silnikiem v6 i posiada
2 glowicy.

Co do zakupy uszczelek to zastanawiaj sie czy nie warto kupic u dilera aby miec pewnosci co do jakosci. na rynku
mozna kupic orygynal, oe (jakosc jak orygynal, bezposrednio od producenta) oraz rozny podroby.

na forum oglaszaja sie 3 firmy, ktory napewno bardzo chetnie oferuja ci potrzebna czesc. do tego na google
mozna szukac dalszych niezaleznych firm handlujacy czesciami do jaguara. jest ich kilka w polsce, kilkanascie
w anglii.

banery firm oglaszajacych sie tutaj wygladaja tak





patrz na gory tego co teraz czytasz. tam wystarczy kliknac na baner i jestes na strone tych firm.
tam napewno tobie pomagaja przy zakupie. jako czlonek klubu w tych firmach, ale takze w aso
JLR centrum w warszawie mozesz liczyc na rabat.