Autor Wątek: help!nie chce zapalic  (Przeczytany 10130 razy)

czapka

  • Gość
Odp: help!nie chce zapalic
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 12, 2008, 22:20:18 pm »
Dlaczego nie mówiłeś wcześniej  :-zly 
Wiesz ile się nakombinowałem żeby dojść dlaczego często zalewa przy odpalaniu V8  ;)

macho

  • Gość
Odp: help!nie chce zapalic
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 01, 2009, 17:31:43 pm »
Witam. Ja również mam problem z odpaleniem samochodu jak jest zimny. Gdzie znajduje się bezpiecznik pompy? Może spróbuję tak jak to opisujecie. I jeszcze jedno - czy pompa powinna chodzić jeszcze chwilę po zgaszeniu silnika?

macho

  • Gość
Odp: help!nie chce zapalic
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 02, 2009, 06:56:05 am »
W takim razie mam jakieś zwarcie. Mój Kot rozładowuje akumulator jeśli postoi kilka dni nieodpalany. Dodam że akumulator jest nowy (Bosh 95 Ah). Nie ma też przedniego lewego kierunku (żarówka jest dobra). Ktoś ma jakiś pomysł gdzie zacząć szukać? I jeszcze jedno pytanie - jestem po naprawie skrzyni biegów (4000 PLN - dużo czy mało?). Mechanik powiedział, żebym po przejechaniu 1000km wymienił jeszcze raz olej i filtr. Ma racje? Koszta zaczynają mnie przerażać.

macho

  • Gość
Odp: help!nie chce zapalic
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 02, 2009, 13:51:59 pm »
4HP22 automat silnik 3239ccm

macho

  • Gość
Odp: help!nie chce zapalic
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 08, 2009, 13:40:44 pm »
moduł zapłonowy albo czujnik położenia walu.Prawdopodobnie to u mnie nie działa. Orientujecie się w cenach? Kupować nowe, czy mogę szukać używanych?

jannaf

  • Gość
Odp: help!nie chce zapalic
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 08, 2009, 13:57:05 pm »
Nowy czujnik położenia wału to ok. 300PLN

macho

  • Gość
Odp: help!nie chce zapalic
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 08, 2009, 14:00:32 pm »
dokładnie 315 PLN u Jagoholica. Ale co jest z tym modułem? W sklepie powiedzieli mi że Jaguar nie ma czegoś takiego i że zapłonem steruje komputer

jannaf

  • Gość
Odp: help!nie chce zapalic
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 08, 2009, 14:13:25 pm »
ECU - to już radziłbym szukać używane. 300 PLN też powinno starczyć.

macho

  • Gość
Odp: help!nie chce zapalic
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 08, 2009, 15:00:07 pm »
Możnaby coś więcej na temat tego ECU?

jannaf

  • Gość
Odp: help!nie chce zapalic
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 08, 2009, 15:37:31 pm »
Trochę będę pływał w temacie, więc jak ktoś stwierdzi,że piszę bzdury to proszę mnie poprawić. ECU to komputer sterujący silnikiem, a więc zapłonem i wtryskiem. Jeżeli padł Ci ten moduł, to szukaj na Allegro. W dziale części samochodowe wpisz Jaguar a potem "Układ elektryczny i zapłon" dalej "komputery" i pokaże Ci kilkadziesiąt ofert w różnych cenach.
Najlepiej jednak najpierw na 100% zdiagnozuj przyczynę, bo to jednak spory wydatek (można pożyczyć z innego auta) i podmienić.

macho

  • Gość
Odp: help!nie chce zapalic
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 08, 2009, 17:20:00 pm »
W takim razie jeszcze jedno pytanko. ECU z innego samochodu - ale z innego Jaguara czy może być z jakiegoś codziennego samochodu? Radku póki co nie wiem jakiej jest firmy, kupiłem czujnik położenia wału i najpierw sprawdzę czy to jest to. Jeśli okaże się że ECU jest złe to napewno odezwę się do Ciebie. A co z pompą paliwową? Pisałem wcześniej że słychać ją jeszcze chwilę po zgaszeniu silnika, chociaż nie powinno. Macie jakieś pomysły? Czy to wina zwarcia jakiegoś, bo takowe też posiadam (problemy z akumulatorem)

macho

  • Gość
Odp: help!nie chce zapalic
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 08, 2009, 20:19:02 pm »
Chyba tak , ale trochę szkoda mi kasy na lawetę z Olsztyna do Warszawy, bo najbliżej mam chyba tam

macho

  • Gość
Odp: help!nie chce zapalic
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 08, 2009, 22:12:09 pm »
to wystarczy głupi warsztat Volkswagena? nie ufam serwisom przyrządów do jeżdżenia

macho

  • Gość
Odp: help!nie chce zapalic
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 08, 2009, 23:07:13 pm »
 :-thank

pakoyfz

  • Gość
Odp: help!nie chce zapalic
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 17, 2009, 21:55:26 pm »
witam też mam problemik z odpaleniem kota początkowo był on tylko na ciepłym silniku a teraz nawet zimny niechce sam zamruczeć iskra jest paliwo na listwie też ale wtryski go nie podają jeśli sam podam  to zapali odrazu  czego moge sie spodziewać ale jak juz odpali to odpala ale
wystarczy go zostawic na 5 min z wyłączonym zapłonem i to znowu wraca