Autor Wątek: PROBLEM Z ABS S-TYPE  (Przeczytany 3319 razy)

SNAJPER 1707

  • Gość
PROBLEM Z ABS S-TYPE
« dnia: Kwiecień 02, 2008, 16:52:09 pm »
Witajcie klubowicze morze ktoś mi coś doradzi,mam problem z ABS w swoim kotku 3,0 rok 1999. Do najbliższego serwisu jaguara mam prawie 100 km.i na dzień dobry wołają 362złA w pobliżu nikt nie jest w stanie mnie podłączyć do komputera .ABSy cały czas sie palą no i oczywiście po przekroczeniu 20 km/h wskakuje również  trakcja ale z tą trakcją to normalka skora ABS nie działa.Sprawdziłem pompę ABS jest ok,przewody od pompy do czujników są również ok.Nie mam oscyloskopu ale na omomierzu na trzech czujnikach nie było żadnych reakcji poza tylnym prawym.DORADZCIE COŚ LUDZIE.  Pozdrawiam :-jag

kuba

  • Gość
Odp: PROBLEM Z ABS S-TYPE
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 02, 2008, 22:06:23 pm »
   Kontrolka od ABS-u pali sie m.in. wtedy, gdy koncza sie klocki hamulcowe. Natomiast wtedy nie powinna sie swiecic kontrolka od kontroli trakcji.
   Mnie palily sie obie:) W rezultacie okazalo sie ze padl czujnik od ABS-u, nie jestem mechanikiem wiec wybacz jesli cos chlapne, ale z tego co wiem to ten czujnik znajduje sie w piascie. Po wymianie czujnika wszystko zaczelo dzialac tak jak powinno.

   Powodzenia

SNAJPER 1707

  • Gość
Odp: PROBLEM Z ABS S-TYPE
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 03, 2008, 10:27:16 am »
Zmieniałem niedawno wszystkie klocki na nówki,więc one odpadają.Tesz bym stawiał na czujniki tylko teraz pytanie który? Jak już mówiłem omomierz daje odczyt tylko na tylnym prawym a na pozostałych milczy,dziwne gdyby 3 naraz poszły?Nie posiadam oscyloskopu morze ktoś zna inny sposób na sprawdzenie czujników ABS w S-TYPIE ? Mimo wszystko dzięki kuba :-R Pozdrawiam. :-V

SNAJPER 1707

  • Gość
Odp: PROBLEM Z ABS S-TYPE
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 28, 2008, 15:21:03 pm »
Już Jest wszystko ok lampka ABS po jakimś czasie sama zgasła i wszystko jest jak powinno   ;D