Autor Wątek: Skuteczność hamowania  (Przeczytany 9690 razy)

oskioski

  • Gość
Odp: Skuteczność hamowania
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 30, 2009, 18:42:13 pm »
moze być pompa , ale też i zapowietrzone hamulce

Offline wf77

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Skuteczność hamowania
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 17, 2009, 00:03:17 am »
Mój Jag to moje 13-ste  auto w karierze kierowcy (jeżdżę 15 lat, ok.30tys.km rocznie). Miałem różne marki (przeważnie japońskie) i stwierdzam, że niestety z hamulcami Jaguar wypada najgorzej. Jeżdżę szybko i ...czasami to mam stracha, że nie wyhamuję... Zakupiłem nowe tarcze i klocki (TRW), nowe przewody (giętkie, gumowe) i nowy płyn - delikatna poprawa, ale w sumie to i tak bardzo słabo działają  :-thumpdown ...szkoda! Może macie jakieś konkretne porady na polepszenie skuteczności siły hamowania?  ;D

pablo

  • Gość
Odp: Skuteczność hamowania
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 07, 2009, 14:19:57 pm »
Ja dopoki nie kupilem jaga jezdzilem najpierw oplami, fordami, potem audicami , w swoim dalem przetoczyc tarcze, nowe klocki , nowe opony i hamulce mam jak żyleta

mayor1982

  • Gość
Odp: Skuteczność hamowania
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 17, 2009, 01:33:10 am »
nieezdzilem volvo , i nie wiem jak tam hamulce  w tym aucie ale wiem ze u mnie w x hamulce dzilaja jak zloto, jak narazie  :-thank

optre

  • Gość
Odp: Skuteczność hamowania
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 17, 2009, 01:43:23 am »
U mnie w xj40 z '88, hamulce działaja bardzo ładnie, tylko nie mam absu i jak za mocno depne hamulec to aż się dymi z opon. :-wstyd

Offline wf77

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Skuteczność hamowania
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 27, 2009, 21:05:06 pm »
Jag to moje 14-ste auto w mojej karierze samochodziarskiej. Wcześniej miałem przeważnie "japońce", ale zdarzył się również VW Passat, Opel Astra ...nawet Fiat Tempra dawno, dawno temu. I co stwierdzam?
...z przykrością stwierdzam, że Jag ma najgorsze hamulce!
Wymieniłem już tarcze (raz), klocki (dwukrotnie), płyn (dwukrotnie), przewody giętkie (raz), a ponadto przeczyściłem cały układ hamulcowy (pompa, przewody). Nie dało to żadnego rezultatu.
Poddałem się.
Jagi po prostu tak mają  :'(

rutrix

  • Gość
Odp: Skuteczność hamowania
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 19, 2009, 20:27:11 pm »
Jak napisałem na poczatku - hamulce mialem kiepskie. Zaczałem od wymiany klocków i tarcz. Następny etap, wymiana płynu i odpowietrzenie. Poprawiło sie! Polecam każdemu, kto ma subiektywne odczucie podobne do mojego. :) :-A

Innowierca

  • Gość
Odp: Skuteczność hamowania
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 19, 2009, 22:04:05 pm »
mam małe pytanko....

czasami podczas jazdy (bardzo rzadko sie to zdaża), pedał hamulca robi sie twardy na jakies 2-5 sekund i jak wtedy nacisne hamulce to samochód bardzo kiepsko hamuje. Mechanior powiedział ze może to być pompa podciśnieniowa (vacum cos tam). Spotkaliscie sie z tym?


To się nazywa pompa vacum (podciśnieniowa). Zrób mały test i przekonasz się czy to pompa: wejdź do auta, naciśnij pedał hamulca i odpal auto(na wciśniętym hamulcu). Jeżeli po odpaleniu hamulec "wpadnie" głębiej, to znaczy że pompa jest dobra. Jeżeli zostanie w tym samym miejscu- pompa do wymiany.

sebus34

  • Gość
Odp: Skuteczność hamowania
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 20, 2009, 20:34:04 pm »
a w jaki sposób to sprawdzacie po prostu wciskając pedał ???
Wyobraź sobie że masz sytuacje w której wyszedł ci pieszy i walnij w pedał z całej siły (tak właśnie trzeba sie zachować w takiej sytuacji)  najlepiej na jakimś torze lub w miejscu nie użytecznym przez inne samochody TYLKO NIE ZAPOMNIJ ZAPIĄC PASÓW !!! w innych autach po prostu serwo działo mocniej od początku ale efektywność hamowania jest dobra
stary płyn hamulcowy powoduje wiekszą podatność na sprężanie wiec może stąd byc ten efekt ja nie mam takiego problemu.

lysyyy

  • Gość
Odp: Skuteczność hamowania
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 20, 2009, 21:03:18 pm »
W sumie trzeba pamiętać o tym, że kociak waży dużo więcej niż inne auta, w których porównujecie hamulce. I jest tak rzeczywiście, że jak już depniesz w pedał, to hamuje jak cholera, włącznie z ABSem - w sumie pół godziny temu miałem okazję awaryjnie przetestować!

artleks

  • Gość
Odp: Skuteczność hamowania
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 20, 2009, 21:05:54 pm »
Po dokładnej analizie tematu muszę stwierdzic ze faktycznie skutecznosc porownywalna, a wrazenie slabych hamulcow powoduje slabe wspomaganie - trzeba miec stosunkowo mocną nogę w porównaniu do innych marek.  :-super