Autor Wątek: Brak biegu wsteczego 4HP22  (Przeczytany 292 razy)

Offline Rupi02

  • Aspirant
  • Wiadomości: 1
  • Kocham to forum
Brak biegu wsteczego 4HP22
« dnia: Maj 18, 2024, 18:11:50 pm »
Witam grupowiczów. Mam problem ze skrzynią biegów 4HP22 , mianowicie chodzi o bieg wsteczny. Wszystkie do ,, przodu" działaja bezproblemowo a wsteczny nie. Czy to już koniec skrzyni I czas na regeneracje badź zakup innej? Dodam ze poziom płynu w skrzyni jest w normie. Czy jest to kwestia sterownika skrzyni badź jakaś błacha usterka?
Ps . Od czego zacząć diagnozować ?
Pozdrawiam 🖐

Offline Jaguar XJ6

  • Moderator "Kotek miesiąca"
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 995
  • Niedrzwica Duża/Lublin
Odp: Brak biegu wsteczego 4HP22
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 18, 2024, 23:19:43 pm »
Z tego co pamiętam jest to skrzyni mechaniczna ( nie posiada płyty sterującej itp.) , idą do niej 2 linki , jedna od gazu a druga od wybieraka. Można sprawdzić jak zachowuje się linka podpięta do dźwigni z boku skrzyni w momencie zmieniania pozycji wybieraka (czy ruchy wybieraka przekładają się na zmianę pozycji dźwigni z boku skrzyni ). Dobrze by było sprawdzić stan oleju ( kolor i zapach , czy nie jest przepalony ) oraz magnesy w misce , czy przypadkiem nie są najeżone opiłkami.
Jaguar XJ6 1994r. 3.2L był
Jaguar X350 Super V8 4.2L jest

 


E-mail do konkursu ,, Kotek Miesiąca '' (  konkurs@jaguarclubpoland.net )

Offline katar83

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.003
Odp: Brak biegu wsteczego 4HP22
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 26, 2024, 12:19:24 pm »
Wybierak masz pewnie źle ustawiony. Miałem u siebie taką samą usterkę, najgorzej że na wakacjach w trasie. Zorientowałem się w końcu że jak otworze drzwi kierowcy, wrzucę wsteczny, i odepchne nogą od drogi to wsteczny zaczynał działać. Po ustawieniu wybieraka - wszystko wróciło do normy.