Autor Wątek: Silnik hamulca ręcznego, dźwięk, światła hamowania  (Przeczytany 2114 razy)

Offline Hawai

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 53
Silnik hamulca ręcznego, dźwięk, światła hamowania
« dnia: Czerwiec 11, 2017, 01:01:28 am »
Od razu przepraszam za skomplikowany tytuł, ale nie wiedziałem jak nazwać temat. Otoż sprawa wygląda następująco. W moim kocie zepsuł się silnik hamulca ręcznego przez co blokuje zacisk i auto cały czas hamuje, serwis w którym byłem zdiagnozował właśnie co to jest i próbowali naprawić ten silniczek, ale z racji braku dokładnych schematów odpuścili sprawę i polecili udanie się do ASO, a na ten krótki czas odłaczyli linki od ręcznego i nawet wypieli jakąś wtyczkę. Teraz przechodząc do właściwej treści.. Moje pytanie brzmi czy po pierwsze i najważniejsze da się uczynić by z racji, iż ręczny jest odpięty by światła stopu nie świeciły sie gdy tylko jadę więcej niż 1 km/h oraz dlaczego tak się dzieje i drugie pytanie, czy da się wyłączyć pikanie, które mnie informuje prawdopodobnie, że mój ręczny nie działa? Przy okazji jeszcze jedno pytanie - Znalazłem na allegro moduł hamulca ręcznego i czy to jest ta część? Czy ważny jest tutaj silnik czy jakaś inna kwestia by nie kupić złego?

Offline Andrzej4563

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 167
Odp: Silnik hamulca ręcznego, dźwięk, światła hamowania
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 11, 2017, 17:07:40 pm »
Witaj . Z tego co wyczytałem na forum , silniczki hamulca ręcznego pasują na pewno z każdej Eski . Też aktualnie przerabiam ten temat , ponieważ mój hamulec świruje . Na razie odłączyłem moduł , który znajduje się za tapicerką w bagażniku z prawej strony za gaśnicą . Kupiłem inny moduł , ale nie pomogło . Dziś kupiłem silniczek na allegro . Zobaczymy jak go wymienię ?  :-tylko
Rover 75       , Jaguar S-type 2,5 V6  2003 r

Offline Hawai

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 53
Odp: Silnik hamulca ręcznego, dźwięk, światła hamowania
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 11, 2017, 20:58:42 pm »
Ale co ci dało odpięcie tego modułu z bagażnika? I gdzie dokładnie on jest, jakbyś przysłał zdjęcie to by było super ;)

Offline maron

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 622
  • S-typ 2.7D
Odp: Silnik hamulca ręcznego, dźwięk, światła hamowania
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 11, 2017, 21:18:48 pm »
W jaki sposób ci sprawdzili jeśli nie mają schematu?Proponuję byś sam to sprawdził od nowa.-czy silnik jest uszkodzony czy moduł.Moduł o którym pisze kolega Andrzej sygnlizuje ci wszystko zgodnie z prawdą,więc możlwe że jest sprawny.W module masz dwie wtyczki jedna jest od silnika hamulca CA265 (grubsza i krótsza).Wyjmij ją i podaj napięcie prosto z aku na piny 1 i 6 to jest uzwojenie silnika,powinien kręcić (słychać) jeśli nie-to spalony lub zablokowany-do wymiany.Jeśli nie ruszy to zmien polaryzację,możliwe że jest zaciągnięty a ty go jeszcze zaciągasz wiec nie ruszy,w tej sytuacji można tylko luzować czyli w drugą stronę.Są jeszcze 3,4,5 to są piny czujnika położenia ,możliwe że czujnik nawalił.

Offline Boodzio2

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.071
Odp: Silnik hamulca ręcznego, dźwięk, światła hamowania
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 12, 2017, 17:08:09 pm »
Wystarczy wyjac bezpiecznik 30A ( zielony ) w tylnej skrzynce koło akumulatora. Ma oznaczenie chyba 33 lub 35.Hamulec nie bedzie zasilany i po pikaniu.
Konstruktywna dyskusja  ,kluczem do rozwiązania złożonych problemów.
Aktualnie bez Jaguara.

Offline Andrzej4563

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 167
Odp: Silnik hamulca ręcznego, dźwięk, światła hamowania
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 12, 2017, 18:03:41 pm »
Otóż odpięcie modułu dało mi tyle , że nie wyświetla mi się komunikat o złym działaniu hamulca . Po prostu jest nie aktywny . Na dzień dzisiejszy nie wiem co jest przyczyną , że wyświetla mi ten komunikat ? Słyszę że silniczek zaciąga jak podpinam moduł  .  Próbowałem podmienić moduł , ale bez pozytywnego efektu . Dalej wyświetla komunikat o złym działaniu hamulca . Działam trochę po omacku , na elektryce się  nie znam . Moduł znajduje się za tapicerką bagażnika , z prawej strony . Musisz zdjąć gaśnicę , odkręcić czarną dużą plastikową nakrętkę przytrzymującą tapicerkę . Odgiąć tapicerkę  , i zobaczysz moduł . Fotek nie wyślę ponieważ jestem za granicą . A Jag stoi w garażu w Polsce . Pozdrawiam  :-A
Rover 75       , Jaguar S-type 2,5 V6  2003 r

Offline Hawai

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 53
Odp: Silnik hamulca ręcznego, dźwięk, światła hamowania
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 12, 2017, 21:35:16 pm »
Nie znam się, więc sie pytam. Czy wyjęcie bezpiecznika może coś zepsuć oraz drugie, który doklładnie kabel wypiać os modułu bo są trzy.
Poza tym, bezpiecznik wyjąłem i nadal działa i jest to samo, a moduł albo nie mogę znaleźć albo nie wiem bo znalazłem tylko ten od czujników parkowania.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 12, 2017, 22:17:48 pm wysłana przez Hawai »

Offline maron

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 622
  • S-typ 2.7D
Odp: Silnik hamulca ręcznego, dźwięk, światła hamowania
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 13, 2017, 12:16:20 pm »
Gdy patrzysz do bagażnika to moduł czujników parkowania masz po lewej a  hamulca po prawej ,oczywiście za tapicerką.Co do wtyczki to patrz na  numer CA265 ,jest na nich napisane.Wyjęcie bezpiecznika nic nie zepsuje ale nie załatwi sprawy.