Autor Wątek: Jaguar XF - czy ktoś zna to auto? VIN: sajwa0fa2ahr58780  (Przeczytany 10279 razy)

Offline kamis

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 177
  • XF SV8
Odp: Jaguar XF - czy ktoś zna to auto? VIN: sajwa0fa2ahr58780
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 08, 2016, 23:32:14 pm »
Ale z drugiej strony z usa przynajmniej można coś sprawdzic , a o tzw. szwajcarach z aukcji firm ubezpieczeniowych nie znajdzie sie prawie nic.

Ja staram się oceniać sytuację przez pryzmat racjonalności zachowania ludzi. Tak więc ludzi do robienia różnych rzeczy popycha chęć zarobku na tym. Tak więc ludzie sprzedający auta ze Szwajcarii nie robią tego z pobudek altruistycznych, tylko raczej materialnych. Ja już tu pomijam jakość klepania... Skupiając się na dobrze znanych aspektach logistyczno-podatkowych jestem w stanie ocenić, jakkolwiek szacunkowo, ile mogło być warto auto jak wyjechało z danego kraju, choćby Szwajcarii. Ale tak się składa, że my mamy jakieś tam otomoto czy inną gratkę, a szwaby mają swoje jakieś tam ichniejsze otomoto czy mobile.de... Jakoś w mojej wyobraźni się nie mieści, że jak jakiś ubezpieczyciel z Genewy ma fajne auto po szkodzie całkowitej, to dzwoni do zaufanego handlarza z kraju Lachów, zamiast, jak biały człowiek, wystawić je na tym ichnim allegro... I potem takie straszne zdziwienie, że za tą cenę to wychodzą, ja w tym kawale, tylko przystanki autobusowe.

Offline marcin_lca

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 265
  • Jeżdżę taniej :)
    • M.A.K. LPG Solutions
Odp: Jaguar XF - czy ktoś zna to auto? VIN: sajwa0fa2ahr58780
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 11, 2016, 23:29:52 pm »
Późna pora, dopiero wszedłem do domu. Wyjechałem jednym, przejechałem 1300km wróciłem z dwoma. Tak, kupiłem to auto. Na wstępie ogromne podziękowania dla "dobregowujka" oraz Jędrzeja. Jesteście wielcy! Jedrzej zgodził się osobiście przejechać oglądnąć auto i dostarczył mi tyle zdjęć ze nie musiałem praktycznie auta oglądać przed zakupem. Wujek zaś przekazał mi całą historię auta w USA. Auto zupełnie niepasujace do opisu stworzonego w tym temacie. Może nie każdy oglądał to samo auto:) Pomalowane tu i tam, zgodnie z tym co w carfaxie wyszło po vin ale zrobione wszystko bardzo ale to bardzo porządnie. Auto proste i sprawne, a przynajmniej tak wygląda po 600km. Sztuki i szampanem w zawieszeniu? Nic takiego nie ma. Składany z 3? Też raczej nie. Moim zdaniem i obym nie musiał go zmieniać auto warte swojej ceny a nawet więcej. Ma drobne wady ale to bardziej eksploatacja niż usterki. Zobaczymy co będzie, póki co jestem szczęśliwym posiadaczem XFa z V8 pod maska:)
Montaż i serwis profesjonalnych instalacji LPG. MAK LPG Solutions >> http://maklpg.pl

Smol

  • Gość
Odp: Jaguar XF - czy ktoś zna to auto? VIN: sajwa0fa2ahr58780
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 12, 2016, 13:46:58 pm »
Undercariage brzmi jednoznacznie (w zalaczniku pdf z fotami) 😅
Ale zazdroszcze zakupu bo sam pewnie nie predko cos znajde

Offline Jedrzej

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.828
  • 4.0 2001, 200D 1982
Odp: Jaguar XF - czy ktoś zna to auto? VIN: sajwa0fa2ahr58780
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 12, 2016, 20:45:42 pm »
Nie ma za co dziękować... Dla mnie z góry był wart obejrzenia, zauważyłem w nim potencjał. Bardzo mi miło, również dziękuję za paliwo "extra" :)
Jaguar S-type 4.0 2001
Mercedes-Benz W123 200D 1982

Offline marcin_lca

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 265
  • Jeżdżę taniej :)
    • M.A.K. LPG Solutions
Odp: Jaguar XF - czy ktoś zna to auto? VIN: sajwa0fa2ahr58780
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 12, 2016, 21:06:06 pm »
Jak spec powyżej mówi że jest ok to w to wierzę :) uszkodzenie polegało na urwaniu miski skrzyni i pozyskiwaniu dołu. Skrzynia została włożona druga cała przy okazji wymienione oleje filtr z miska itd. Nie widzę oznak żeby coś z nim było nie tak i oby tak zostało.
Montaż i serwis profesjonalnych instalacji LPG. MAK LPG Solutions >> http://maklpg.pl