Autor W±tek: oring pod pomp± vacum (podci¶nienia) 2,7 D  (Przeczytany 1979 razy)

Offline rafeo

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomo¶ci: 70
  • S-Type 2,7 D
oring pod pomp± vacum (podci¶nienia) 2,7 D
« dnia: Marzec 14, 2016, 17:32:26 pm »
witam, mam problem z uszczelnieniem pod pomp± vacum w 2,7 D, mechanik zauważył że mam wilgotny silnik od tyłu jak uszczelniał tłumik i siedział w kanale, po zdjęciu pompy użył silikony gdyż w hurtowni nie było takiej uszczelki ale zrobiło się gorzej, następnie jak poprawiał to powiedział że założył grubszy oring i będzie ok, ale niestety było już o niebo lepiej ale nie było idealnie, jak patrzyłem stwierdziłem, że to chyba ten wyciek jest spod pokrywki tej pompy a nie spod samej pompy więc wymieniłem pompę i udało mi się dopasować inny oring 77x3,5 mm (nowy) okr±gły ale ładnie wystawał z rowka ale to też nie było to i teraz nawet cieknie jeszcze bardziej niż poprzednio, teraz mam zamówiony oryginalny oring ale już nie jestem pewien że będzie ok, może też miał kto¶ taki problem i w końcu sobie z tym poradził, może co¶ jest robione nie tak??????

Michaell29

  • Go¶ć
Odp: oring pod pomp± vacum (podci¶nienia) 2,7 D
« OdpowiedĽ #1 dnia: Marzec 14, 2016, 19:56:28 pm »
Zakładałem z Land Rovera numer czę¶ci LR019960 (uszczelka ta sama a dużo tańsza) i rozwi±zało to problem.

Offline rafeo

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomo¶ci: 70
  • S-Type 2,7 D
Odp: oring pod pomp± vacum (podci¶nienia) 2,7 D
« OdpowiedĽ #2 dnia: Marzec 14, 2016, 20:31:29 pm »
a masz może kolego jeszcze doj¶cie żeby kupić j± tam gdzie ostatnio, ja w Jaguarze u mnie mam czekać minimum tydzień a nie ukrywam denerwuje mnie to mocno bo kapi±cy olej idealnie spada na katalizator który jest pod ni±.


Offline rafeo

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomo¶ci: 70
  • S-Type 2,7 D
Odp: oring pod pomp± vacum (podci¶nienia) 2,7 D
« OdpowiedĽ #4 dnia: Marzec 15, 2016, 06:20:15 am »
dzięki, różnica w cenie jest i to znaczna tylko czy na pewno to jest ten sam oring, czy to ta sama grubo¶ć??? czy można to traktować jako oryginał???

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomo¶ci: 3.457
Odp: oring pod pomp± vacum (podci¶nienia) 2,7 D
« OdpowiedĽ #5 dnia: Marzec 15, 2016, 08:19:31 am »
Teoretycznie jest napisane że oryginal LR
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline rafeo

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomo¶ci: 70
  • S-Type 2,7 D
Odp: oring pod pomp± vacum (podci¶nienia) 2,7 D
« OdpowiedĽ #6 dnia: Marzec 16, 2016, 11:56:53 am »
dzisiaj dotarła do mnie ta uszczelka od Land Rovera i naprawdę jest identyczna jak oryginał do Jaga, zaprowadziłem dzisiaj go do mechanika na wymianę i okazało się że tez udało mu się załatwić i to oryginał za cenę 2x większ± ale co zrobić jak już rozmawiałem z nim, tak że mam na sprzedaż jak by się komu¶ przydała, sprzedaję t± on Land Rovera cena 100 zł za oryginalnie zapakowan±