Autor Wątek: Standardowe pytania nowego użytkownika Jaguara XJ  (Przeczytany 3807 razy)

XJ8 Executive

  • Gość
Standardowe pytania nowego użytkownika Jaguara XJ
« dnia: Lipiec 15, 2013, 21:46:47 pm »
Witam,

Niedawno kupiłem model XJ8 Executive z 1998r. i muszę polakierować 3 elementy : zderzak, maskę i lewe nadkole. Moje pytanie jest takie: czy znacie Państwo dobry servis, który poza lakierowaniem ( ze szczególną troską o ten słynny pasek po bokach) wykona także ogólną inspekcję i wymiany ( olej skrzyni, olej w silniku, filtry itp. ) oraz ew. oceni stan techniczny i pomoże przygotować auto na co najmniej 20 000 kilometrów ?. Aktualnie auto jeździ bez żadnych problemów, ma ponad 187 000 przejechanych kilometrów i wszystko działa perfekt,  generalnie jestem bardzo zaskoczony i zadowolony aczkolwiek po zapoznaniu się z setkami ostrzeżeń na różnych forach postanowiłem autem nie jeździć do czasu w którym nie zostanie ono dokładnie sprawdzone, ponieważ podobno w razie awarii może grozić to bankructwem :D. Tutaj jednak także pojawia się kłopot, autoryzowany serwis proponuje sprawdzenie auta za jedyne 400 zł i ew. 900 zł za przegląd, ale lakierowanie to już rozpacz. Inna sprawa jest taka, że większość servisów ma bardzo negatywne opinie albo totalny opinii brak i chodzi tu głownie o przypadki kradzieży ( wymiany ) elementów w dobrym stanie i wkładanie elementów w stanie tragicznym. Ja przez 14-ście lat jeździłem na skuterze i temat auta jest dla mnie zupełną nowością, dlatego też jeśli ktoś zacznie wciskać mi kit to łyknę temat jak niemowlę a tego bardzo chciałbym uniknąć. Szukam zaufanego, godnego polecenia servisu z Warszawy ( lub okolic ), który na temacie się zna i nie zaoferuje ceny z kosmosu.

Będę bardzo wdzięczny za polecenia ( e-mail : m.klos@ibadvisors.pl ).

P.S. Czym różni się wersja Long od standardu ?, domyślam się, że mam wersję standardową ale nigdzie nie mogę znaleźć informacji o różnicy wymiarów...

Offline jazabek wacław

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 693
Odp: Standardowe pytania nowego użytkownika Jaguara XJ
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 15, 2013, 22:03:42 pm »
Szukam zaufanego, godnego polecenia servisu z Warszawy ( lub okolic ), który na temacie się zna i nie zaoferuje ceny z kosmosu.

P.S. Czym różni się wersja Long od standardu ?, domyślam się, że mam wersję standardową ale nigdzie nie mogę znaleźć informacji o różnicy wymiarów...

http://www.altamira.com.pl/ - nie spotkałem się z negatywną opinią, ja jestem bardzo zadowolony. Rozwiążą wszystkie twoje problemy mechaniczne i blacharskie.

A tu informacje o samochodzie http://en.wikipedia.org/wiki/Jaguar_XJ_(X308)
Albert Einstein

Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.

XJ8 Executive

  • Gość
Odp: Standardowe pytania nowego użytkownika Jaguara XJ
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 18, 2013, 22:57:35 pm »
Bardzo dziękuję za informację,  jest ktoś w stanie określić jaki może być przewidywany koszt lakierowania ( chodzi o ten pasek z boku ), wcześniej wspomnianych, 3 elementów ?. Ew. czy jest ktoś w stanie określić na co należy zwracać uwagę w pierwszym przeglądzie ( chodzi o to, co warto zrobić aby uniknąć awarii w przyszłości ).

Z góry dziękuję za info..