Autor Wątek: wtyczka do elektrozaworu  (Przeczytany 1429 razy)

Offline qlimaxer

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 632
  • S-type 2002, I lift, 2.5 V6/LPG
wtyczka do elektrozaworu
« dnia: Kwiecień 17, 2017, 13:00:18 pm »
Moja wtyczka się rozsypała przez co klima mi nie chodzi ( ogólny bajzel w kablach ) i srogo daje gorącym powietrzem. . Wiecie może czy coś da się dopasować? Jakiś wtyk, żeby to się w miarę trzymało? Dodaje zdjęcia podglądowe. Ta mi najbardziej pasuje, ale może ktoś z Was już miał podobny problem. Można to zalutować na stałę i heja ale wolę uniknąć takich byle jakich napraw.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 17, 2017, 13:10:47 pm wysłana przez qlimaxer »
GO HARD OR GO HOME...

Offline Szwagier

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 791
Odp: wtyczka do elektrozaworu
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 17, 2017, 14:08:35 pm »
A próbowałeś zadzwonić do Gieremka trochę już rozebrali tych s type może mają taką wtyczkę wolną albo może nawet wiązkę kabli Ci potrzebnych.
:)

s-type 4.0 2000r

Offline Zdrapciooh

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 440
  • S-Type 2004 2.7 Diesel Sport
Odp: wtyczka do elektrozaworu
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 17, 2017, 16:48:31 pm »
Walczyłem kiedyś z tym i nie wywalczyłem :'( To foto, co podesłałeś wskazuje, że musiałbyś przerabiać wtyczkę, pytanie, czy do się wtedy zachować szczelność? Dotarłem natomiast do informacji, że podobna wtyczka Motorcrafta (Ford) ma nazwę WPT250 i numer 3U2Z14S411EXA, w zał. fotka, może znajdziesz coś więcej, powodzenia :-V Może znasz kogoś oblatanego w Fordach, to może taka wtyczka jest w którymś z modeli i podpowie, w którym. Tak na marginesie, to wydaje mi się, że w bagażniku przy tylnej ścianie jest na wiązce identyczna wtyczka na jak ta od zaworu i (u mnie przynajmniej) dynda wolna, być może jest od instalacji haka.
Swoją "brzydką" naprawę zrobiłem tak, że przylutowałem żeńskie konektory do kabli, podłączyłem do pinów i zasmarowałem silikonem. Działa od czterech lat.
Jest: XF 2015 2.0t Luxury
Był: S-Type 2.7d Sport

Offline qlimaxer

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 632
  • S-type 2002, I lift, 2.5 V6/LPG
Odp: wtyczka do elektrozaworu
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 17, 2017, 18:51:34 pm »
Ogromne dzięki kolego! Jak coś uda mi się ustalić dam znać, a jak nie to zrobie tak jak Ty i heja :)
GO HARD OR GO HOME...

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.457
Odp: wtyczka do elektrozaworu
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 17, 2017, 19:44:38 pm »
Wtyczka do alternatora w reno  laguna 2 bodajże jest identyko
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline Zdrapciooh

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 440
  • S-Type 2004 2.7 Diesel Sport
Odp: wtyczka do elektrozaworu
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 17, 2017, 20:53:54 pm »
Jeszcze zapomniałem dopisać, że najbliższe kształtem, co udało mi się wypatrzeć w Fordach, to złącze czujnika poziomu płynu hamulcowego w Focusie (zintegrowany z nakrętką). Rzecz jest jednak tego rodzaju, że podobieństwo ustaliłem tylko z fotek z neta :- pojecia Tutaj jest link gdzie widać gniazdo czujnika https://goo.gl/images/R30SzA (można sobie go przybliżyć, jest spora rozdzielczość) i jest ono do złudzenia podobne do tego z zaworu, ale szereg pinów wydaje się być lekko wyżej niż w Jaguarze. Na Alle są zbiorniczki w komplecie z sensorem/nakrętką i kikutem wiązki, więc jakby ktoś miał ochotę na eksperyment i trochę czasu, to można by spróbować.
Jest: XF 2015 2.0t Luxury
Był: S-Type 2.7d Sport

Offline qlimaxer

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 632
  • S-type 2002, I lift, 2.5 V6/LPG
Odp: wtyczka do elektrozaworu
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 09, 2017, 18:53:43 pm »
PANOWIE ZNALAZŁEM !!!!!

Nasza wtyczka od elektrozaworu występuje w fordzie focusie MK1 1.8 Diesel oraz w fordzie transicie, niestety nie jest napisane od czego ona pochodzi, ale jest dostępna bez większego wysiłku ! Wystarczy wyszukać pod nazwą Wtyczka ford na alleeedrogo :) i jechac po kolei stronami i znajdziecie kilkanascie sztuk.

GO HARD OR GO HOME...