Autor Wątek: brak ładowania i śmierdzi + ciche wycie  (Przeczytany 15110 razy)

ktr

  • Gość
Odp: brak ładowania i śmierdzi + ciche wycie
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 24, 2014, 20:22:35 pm »
Przez jakiś czas miałem spokój, teraz znów od kilku dni zapala mi się kontrolka braku ładowania. Zjeżdżam wtedy na pobocze, gaszę silnik, za chwilę odpalam i już się nie świeci.

Dziś jednak była jeszcze inna sytuacha... znów podczas jazdy poczułem dziwny smrodek. Kontrolka braku ładowania się co prawda nie świeciła, ale czułem, że coś się zadzieje. Wjeżdżam do garażu, podczas parkowania zapalają się komunikatu "DSC Fault", ABS, kontrolki wariują:) Myślę sobie, zaraz nie będzie prądu... zaparkowałem, zgasiłem silnik. Miałem wychodzić i iść do domu, ale mówię - a, zobaczę, czy się go uda odpalić i... już się nie dało! Brak prądu. Jak to możliwe tuż po jeździe?

Postał więc sobie ze 2 godziny aż wpadłem na to, że mam w domu ładowarkę to akumulatorów. Wyjąłem więc akumulator (po 2 godzinach stania) i w domu zauważyłem, że jest bardzo gorący. Nie znam się, ale to trochę dziwne. W każdym razie podłączyłem ładowarkę i w domu się ładuje. Mam zamiar ładować go do rana i rano zamontuję w aucie i oby pojechał.

Czy macie jakiś pomysł co mogło u mnie nawalić? Czy to padł akumulator? Czy może coś z alternatorem? Albo z regulatorem napięcia?

ktr

  • Gość
Odp: brak ładowania i śmierdzi + ciche wycie
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 25, 2014, 08:47:08 am »
Nie wiem, czy to ma znaczenie, ale akumulator ładował się w domu 7 godzin. Po naładowaniu do pełna był chłodny.

ktr

  • Gość
Odp: brak ładowania i śmierdzi + ciche wycie
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 26, 2014, 16:39:47 pm »
A powiedzcie, jakiej pojemności powinien być akumulator do X-a 2.5? Ja mam aktualnie 74 Ah.

ktr

  • Gość
Odp: brak ładowania i śmierdzi + ciche wycie
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 31, 2014, 16:38:23 pm »
Na razie dostałem takie info z warsztatu, że wymienili akumulator, dali alternator do regeneracji, a później podczas testu i tak zapaliła im się kontrolka braku ładowania. Czyli na razie brak rozwiązania.

ktr

  • Gość
Odp: brak ładowania i śmierdzi + ciche wycie
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 05, 2014, 16:20:37 pm »
Auto wciąż w warsztacie, od elektryka do elektryka - podobno mega zagadka.

W moim alternatorze spaliło się podobno uzwojenie.

Jak zregenerowali alternator i dali zamiennik regulatora napięcia to i tak co jakiś czas pojawia się na testach kontrolka braku ładowania i nie domaga. Jak podmieniają różne 3 alternatory oryginalne używane to na każdym jest pulsujące ładowanie, od około 13 do nawet 20 V. Czyli wg warsztatu masakra i może to być niebezpieczne.


Póki co nikt nie wie co jest nie tak i co może być tego przyczyną. Czy ktoś z Was ma jakiś pomysł?

ktr

  • Gość
Odp: brak ładowania i śmierdzi + ciche wycie
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 06, 2014, 20:08:38 pm »
Warsztat stawia tezę, że to musi być coś z komunikacją pomiędzy sterownikiem a regulatorem napięcia. Twierdzą, że w układzie Forodwskim (X-Type) regulator napięcia jest wysterowywany przez sterownik.

Czy ma ktoś jakieś pomysły? Proszę o pomoc, bo nie jestem pewny, czy ich elektryk sobie poradzi.

ktr

  • Gość
Odp: brak ładowania i śmierdzi + ciche wycie
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 11, 2014, 12:27:43 pm »
Za tydzień znów daję auto do warsztatu z tą sprawą bo wciąż nie udało im się tego skutecznie naprawić. Teraz podczas jazdy często zapala mi się ta kontrolka ładowania i samoistnie podczas jazdy gaśnie - czasem po 5 sekundach, czasem po minucie jazdy, różnie.

Offline bartnik

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 237
  • XF-S 2010
Odp: brak ładowania i śmierdzi + ciche wycie
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 12, 2014, 07:59:18 am »
Hmm u mnie sie tez czasem zapala brak ładowania - zawsze gdy jade w deszczu z klimą.

ghrh

  • Gość
Odp: brak ładowania i śmierdzi + ciche wycie
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 12, 2014, 11:17:27 am »
Hmm u mnie sie tez czasem zapala brak ładowania - zawsze gdy jade w deszczu z klimą.
Pewnie masz gdzieś przebicie.

ktr

  • Gość
Odp: brak ładowania i śmierdzi + ciche wycie
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 15, 2014, 10:30:37 am »
Dziś kolejny raz dałem auto do elektryka. Może tym razem gość dojdzie co u mnie jest przyczyną...

Offline RedOctober

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.371
Odp: brak ładowania i śmierdzi + ciche wycie
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 15, 2014, 11:19:26 am »
Miałem podobny przypadek w s-type. Po regeneracji alternatora zapalala sie kontrolka ladowania. W karliku powiedzieli ze winny jest regulator napiecia i zproponowali nowy fabryczny alternator. Jednak jak auto trafilo do mnie to okazalo sie ze byl przepalony bezpiecznik i przez to alternator wariowal i sterownik nie potrafil sobie poradzic z ladowaniem i zapalal kontrolke ladowania. Moze u ciebie tez jest podobna sytuacja.
Jaguar XJS 5,3 V12 1987
Jaguar XJ6 4,0 Sport 1996
Jaguar XE-S 3,0 V6 2015.