Autor Wątek: XJ40 3.2 - biały dym przy odpaleniu [filmik]  (Przeczytany 2584 razy)

Offline jaras81

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 56
XJ40 3.2 - biały dym przy odpaleniu [filmik]
« dnia: Lipiec 14, 2012, 10:13:52 am »
Witam, od pewnego czasu po odpalaniu Jaga mam coś takiego. To akurat nagrałem dziś z rana (stał 8 godzin, temp. pow. ok 18`C). Czasami jest mniej dymu, czasami więcej. Zdarzy się też po krótszym postoju (np 1-2godziny, czyli jeszcze ciepły silnik, latem).
Wiem że może to być uszczelka pod głowicą, dlatego też od dzisiaj będę obserwował poziom płynu w chłodnicy.
Dodam też że auto ma instalację LPG 2 generacji.


1. Czy jeżeli płynu chłodniczego będzie ubywać oznacza to konieczność wymiany uszczelki?
2. Jeżeli będzie ubywać płynu chłodniczego to czy można z tym jeździć, jak długo (oczywiście uzupełniając płyn), jakie mogą być konsekwencje zwlekania z wymianą tej uszczelki?
3. Jaki jest koszt wymiany takiej uszczelki (materiały + robocizna), w Poznaniu i okolicach ktoś by to dobrze zrobił?
4. Jeżeli nie będzie ubywać płynu chłodniczego to gdzie szukać dalej?

Pozdrawiam!
« Ostatnia zmiana: Lipiec 14, 2012, 10:19:36 am wysłana przez jaras81 »
Jaguar XJ40 3.2s '94

maras

  • Gość
Odp: XJ40 3.2 - biały dym przy odpaleniu [filmik]
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 14, 2012, 11:27:08 am »
Myślę,żę w poznaniu na ul. jugosłowiańskiej 25 koszt wym uszczelki, plus plan głowicy, mycie w ultradźwiękach, ewentualna regeneracja głowicy to jakieś 2 tys. Z czystym sumieniem mogę polecić ten warsztat.
Jakie mogą być konsekwencje? Jeżeli płyn chcłodzący dostaje się do cylindra to po pierwsze zmywa film olejowy pierścieni, po drugie przez pierścienie i przez pękniętą uszczelkę miesza się z olejem więc możesz zatrzeć silnik. Więcej powodów chyba nie muszę przytaczać.
Ale to wygląda na bardziej niebieski dym, olejowy. sprawdź ciśnienie w cylindrach. I jeszcze jedno: dym pojawia się w obu tłumikach?

Offline jaras81

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 56
Odp: XJ40 3.2 - biały dym przy odpaleniu [filmik]
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 14, 2012, 11:50:11 am »
Dzięki za odpowiedź!
Dym pojawia się w obu tłumikach jednakowo.
Jednak odcienia niebieskiego nie widać (nagrywane komórką więc może się wydawać), i raczej jest on bezwonny, ewentualnie jakiś lekki zapach może spalin.
A ten warsztat w Poznaniu sprawdzony przez Ciebie? Wymieniałeś tam uszczelkę? Mają doświadczenie z Jagami?
« Ostatnia zmiana: Lipiec 14, 2012, 11:55:53 am wysłana przez jaras81 »
Jaguar XJ40 3.2s '94

Offline katar83

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.005
Odp: XJ40 3.2 - biały dym przy odpaleniu [filmik]
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 14, 2012, 19:21:52 pm »
Wymienialem uszczelke w 40 dwa razy, bez zadnego doswiadczenia wtedy jeszcze. Pierwszy raz, nigdy wczesniej nie odkrecajac nic pod maska zajelo mi to okolo 12 godzin w dwojke ze szwagrem z przerwami na piwo i obiad. Wszystko zlozone perfecto i do tej pory dziala idealnie, a bylo to juz pare lat temu. Uszczelka poszla miedzy dwoma cylindrami.
Drugi raz, wymiana zajela okolo 8 godzin wlacznie z gumkami na zaworach.
Zadnego planowania glowicy, chociaz oczywiscie mozna bo i nie drogo, tylko tyle co dobrze wyczyszczony blok i glowica.

maras

  • Gość
Odp: XJ40 3.2 - biały dym przy odpaleniu [filmik]
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 14, 2012, 23:38:23 pm »
Pracowałem w tym warsztacie 5lat, pracownicy są wręcz pedantyczni. wymieniali uszczelki co prawda nie w jagach ale między innymi w toyota camry, rover 75, peugeot 605 mojego ojca 11 lat temu i cały czas jeździ( przejechał od tego czasu 220000km), bmw 530d, bmw 330d i wiele innych.