Autor Wątek: Witam i prosze o pomoc  (Przeczytany 2227 razy)

Przemko

  • Gość
Witam i prosze o pomoc
« dnia: Maj 18, 2012, 23:24:24 pm »
Witam wszystkich na Forum zostałem popsiadaczem jaguara xj 6 1988r  i na wyswietlaczu mam nastepujace błędy informacje czy ktoś pomoże mi je rozwiązać
info
1 fuelling failure 6
2 fuelling circuit 3
prosze o pomoc dziekje i ozdrawiam

romek

  • Gość
Odp: Witam i prosze o pomoc
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 18, 2012, 23:59:46 pm »
Tutaj masz kody błędów co XJ40: http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php/topic,155.0.html
Napisz jakie masz objawy.

FF 3 Czujnik temperaturę płynu chłodzącego silnika
FF 6 Potencjometr przepustnicy

Przemko

  • Gość
Odp: Witam i prosze o pomoc
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 19, 2012, 09:31:17 am »
dziękuje serdecznie za odpowiedź samochodzik nie równo pracuje na wolnych obrotach faluje
jeszcze mam taki problem przy odpalaniu wydostaje sie dziwny gwizd i nagle ustaje
gdzie znajduje sie potencjometr przepustnicy
byłbym wdzięczny za informacje

Offline katar83

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.004
Odp: Witam i prosze o pomoc
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 19, 2012, 13:53:03 pm »
Gwizd to pewnie z pod maski gdzies. Podejrzewam ze pompa wody albo alternator. Jak zakreci to i przechodzi. U mnie tak samo i to akurat alternator, ale ze dziala w porzadku, pomijajac glosniejszy rozruch to nie zawracam sobie glowy, poki sie nie zepsuje. Starosc nie radosc :)
Nie rowno pracowac moze z wielu powodow. Uszczelka pod glowica, brak kompresji na ktoryms cylindrze, czujnik polozenia walu, przepustnica, czujnik, wzmacniacz cewki, swiece, kable, mnostwo mozliwosci.
Trzeba zaczac od porzadnego serwisu.

romek

  • Gość
Odp: Witam i prosze o pomoc
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 19, 2012, 14:18:39 pm »
gdzie znajduje sie potencjometr przepustnicy

Potencjometr jest w środku dzięki kóremu komputer wie ile jest wysunięte.



FF6 oznacza, że przepustnica jest otwarta ale prędkość przepływu powietrza jest za mała. Wyjmuj filtr powietrza i zobacz jak reaguje.

Przemko

  • Gość
Odp: Witam i prosze o pomoc
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 20, 2012, 17:26:38 pm »
witam jeżeli wyciągnięcie filtra nie pomoże to znaczy ze trzeba wymienić  przepustnice
i jeszcze mam taki problem ze niekiedy szwankują mi przekaźniki które są pod deską i wtedy gaśnie silnik
czym to może być spowodowane proszę o odp Przemko