FORUM JAGUAR CLUB POLAND FOUNDATION
Dział Techniczny => XF (2008 - obecnie) => Wątek zaczęty przez: Robertleniwiec48 w Październik 22, 2025, 21:36:35 pm
-
Witam
Nie domyka się mnie szyba kierowcy.
Próbowałem coś podłożyć pod szybę a plastikowe prowadzenie i podnieść na śrubach prowadnice i dalej jest szczelina u góry. Od strony słupka . Jakieś pomysły?
-
Jak cała winda sprawna, to może krańcówka się przekręciła i odłącza szybciej silniczek?
-
Zauważyłem że mogę podnieść szybę ręcznie te 2 -3 mm od strony słupka
Gdzie szukać tej krańcówki?
-
Jest to odłącznik napięcia, na który powinna "wpadać" szyba przy zamykaniu/otwieraniu. Jak szyba dotknie krańcówki to odcina prąd i silniczek nie pracuje. Stąd system wie, kiedy przestać podnosić i opuszczać.
Szczerze - nie mam pojęcia gdzie tego szukać.
-
A jesteś pewien że jest taki czujnik? We wszystkich autach jakie widziałem to silnik szyb wyłącza się przeciążeniowo. Czyli gdy dobije do końca to silnik się zatrzymuje a moduł po chwili odłącza napięcie. Nie widziałem nigdy żadnych krańcówek czy czujników.
-
Kiedyś ktoś na tym forum w podobnym temacie mówił, żeby nasmarować prowadnice nawet wd40 bo zbiera się woda i bród.
Może to pomoże, skoro ręcznie da się ją domknąć
-
Udało się zaprogramować za którymś razem ?