FORUM JAGUAR CLUB POLAND FOUNDATION

Dział Techniczny => XJ X350, X358 (2003-2009) => Wątek zaczęty przez: nowyzielony w Kwiecień 11, 2020, 15:21:25 pm

Tytuł: Falowanie obrotów
Wiadomość wysłana przez: nowyzielony w Kwiecień 11, 2020, 15:21:25 pm
Witajcie, czy ktoś z Was miał lub słyszał o podobnym problemie. Co prawda zdarzył mi się dzisiaj po raz pierwszy i po wyłączeniu i włączeniu silnika problem zniknął, niemniej jednak wolałbym już teraz o to zapytać.
Problem pojawił się po przejechaniu 2-3 kilometrów na 4 lub 5 biegu, wtedy też obroty silnika zaczęły podejrzanie falować (niedużo, ale odczuwalnie). Przy mocniejszym dociśnięciu gazu samochód nie miał problemow i przyśpieszał stabilnie. Po zatrzymaniu i przejściu na P obroty zaczeły powodować drgania samochodu. Po wyłączeniu i wlączeniu silnika problem ustał.
Na forum nie widziałem podobnego tematu, przynajmniej nie dotyczącym silnika 4.2 300.

z góry dzięki za pomoc
Tytuł: Odp: Falowanie obrotów
Wiadomość wysłana przez: nowyzielony w Kwiecień 11, 2020, 15:42:32 pm
Przepraszam, jednak jest podobny temat, ale wyszukiwarka nie odnajduje słów kluczowych.
Tytuł: Odp: Falowanie obrotów
Wiadomość wysłana przez: nowyzielony w Kwiecień 11, 2020, 17:06:04 pm
Natomiast pojawił się ciekawy inny problem. Po zatankowaniu, nagle komputer nieprawidłowo pokazywał RANGE oraz średnie spalanie.