FORUM JAGUAR CLUB POLAND FOUNDATION
Dział Techniczny => S-TYPE (1999-2007) => Wątek zaczęty przez: gt500m w Wrzesień 18, 2014, 15:14:41 pm
-
Witam sznowne grono i mam pytanie odnośnie składania lusterek zewnętrznych,a mianowicie czy wspomniane lustra powinny lub czy wogóle składają się automatycznie np. po wyciągnięciu kluczyka ze stacyjki i zamknięciu autka za pomocą pilota. W moim Jagu lustra składają cię po wciśnięciu dolnej części przycisku regulacji lusterek jeśli przycisk wyboru regulacji owych L R znajduje się w pozycji neutralnej.
Model mój jest z 2006 2,7 D lustra składają się bezproblemowo ale tylko na rządanie jeśli istnieje taka opcja automatycznego składania to proszę o info jak ją aktywować a jeśli nie to pytanie było bezzasadne.
Pozdrawiam wszystkich pasjonatów.
-
Z tego co wiem to nie, tylko po wciśnięciu wspomnianego przycisku.
-
Dzięki kolego szanowny i szacunek bo twoja rada aby pociągnąć je w celu demontarzu była trafna. Rozmawialiśmy na ten temat któregoś wieczoru. Już się nie przycinają a płynnie domykają.
Dzięki jeszcze raz za info i pozdrawiam.
-
Kolego gt500m,
czy mógłbyś napisać co zrobiłeś, aby nie zacinały się przy składaniu? Moje w zasadzie nigdy nie były składane i przy próbie złożenia trzeba im pomóc. Dla świętego spokoju naprawiłbym to :)
Dzięki
-
Pociągasz same lustra do siebie aż wyskoczą z zaczepów ,następnie wypinasz z nich przewody aby je całkowicie uwolnić. Teraz masz dostęp do zaczepów obudowy zewnętrznej lustra,zwalniasz ją z zaczepów delikatnie aby ich nie połamać,wewnątrz zobaczysz utlenione części ze stopu aluminium prawdopodobnie więc oczyść je a następnie wydmuchaj kompresorem. Silniczek odpowiedzialny za składanie lustra jest na łączeniu części ruchomej z drzwiami,nie rozbierałem go lecz wlałem dość sporo WD40 zarówno z wewnątrz jak i z zewnątrz na łączeniu gdzie po każdym wpuszczeniu WD wspomagałem ręcznie aby lustro się zamknęło i na powrót otworzyło tak kilkanaście razy z obu stron i chodzą perfekt. Powodzenia
-
:-V :-R
Podziękował :)