FORUM JAGUAR CLUB POLAND FOUNDATION
Dział Techniczny => X-TYPE (2001-2010) => Wątek zaczęty przez: adijagi2001 w Lipiec 14, 2013, 17:51:58 pm
-
Mam zapytanie do forumowiczow odnosnie lamp przednich "xenon" (ze spryskiwaczami). Jezeli zakupie takie lampy z samochodu sprowadzonego z Anglii bedzie mozliwosc ustawienia ich tak aby mozna bylo sie spokojnie poruszac po Polsce i Europie? sprzedajacy powiedzial mi ze da sie to zrobic zmieniajac recznie kat nachylenia?,ale wole sie upewnic na forum! z gory dzieki.
-
Da się to zrobić ale na pewno nie tak jak Ci gość wciskał. Regulacja nic tu nie da skoro przysłonka w środku ma inny kształt.
-
Sprzedający ma rację a zarazem jej nie ma :)
Lampe da się przestawic a nie z angli na europe tylko anglia/europa (asymetryczne) na symetryczne czyli na USA.
-
Ale przeglądu na legalu nie przejdzie a jadąc poza terenem zabudowanym można zapomnieć o jakiejś widzialności pobocza.
-
Przegląd przejdzie jak ustawi soczewke na USA, nic mu nie mogą zrobić. Nikogo nie będzie oślepiał, ale nie będzie widział pobocza.
Załóż do swoich lamp dobry zestaw HID, porządnie wyreguluj światła i będziesz miał xenony tanim kosztem, jeśli masz spryskiwacze to masz problem z głowy.
-
Mi nie chcieli podbić przeglądu z takimi lampami. Mało tego jak już zrobiłem z nich normalne europejskie to przyczepili się do braku spryskiwaczy. Na nic zdały się tłumaczenia, że w USA nie było sprysków do xenonów.
Wszystko zależy na jakiego diagnostę się trafi.
-
Pewnie tak, u nasz wszystko podbijają jak leci.