FORUM JAGUAR CLUB POLAND FOUNDATION

Dział Techniczny => S-TYPE (1999-2007) => Wątek zaczęty przez: John w Grudzień 14, 2012, 18:41:35 pm

Tytuł: Awaria centralnego zamka.
Wiadomość wysłana przez: John w Grudzień 14, 2012, 18:41:35 pm
Witam.

Od jakiegoś czasu centralny zamek wariował, otwierał drzwi tylko na sekundę i od razu je zamykał, i czasami w ogóle nie zamykał. Przyglądając się sprawie doszedłem do wniosku, że poszedł zamek/ siłownik prawy przedni, ponieważ przy zamknięciu nie reagował wewnętrzny bolec. Rozebrałem wszystko, na razie odłączyłem go i wszystko wróciło do normy, poza tymi drzwiami, działają teraz tylko ręcznie.

I tu mam pytanie, do póki nie przyjdzie nowy zamek muszę jakoś jeździć, które piny we wtyczce zewrzeć, aby nie wyświetlał mi się komunikat, drzwi otwarte, i druga sprawa, czy jest sens zabierać się za naprawę, otwieranie czyszczenie smarowanie, czy brać używkę. Jak to ma się w Jagu?

pozdrawiam
Tytuł: Odp: Awaria centralnego zamka.
Wiadomość wysłana przez: makek w Grudzień 15, 2012, 10:31:15 am
Miałem podobną sytuację. Centralny próbował zamykać drzwi (prawy tył) i za chwilę je otwierał (albo raczej zamknięcie uznawał za nieskuteczne i cofał siłownik). Kupiłem używkę na allegdzieśtam i wyszło tak że z dwóch musiałem złożyć jeden, bo ani jeden, ani drugi w 100% sprawny nie był.
Na zdjęciu (zamek prawy tył) piny, które prowadzą do krańcówki informującej o zamknięciu drzwi.
(https://lh4.googleusercontent.com/-pCWtVxEpgJg/UMxCSbT2XXI/AAAAAAAAAxc/k-JW3QtM9FE/s400/piny%2520zamka.jpg)
Tytuł: Odp: Awaria centralnego zamka.
Wiadomość wysłana przez: John w Grudzień 15, 2012, 12:31:08 pm
Dzięki serdeczne makek, zaraz to zewrzę.
Tytuł: Odp: Awaria centralnego zamka.
Wiadomość wysłana przez: Domi7 w Lipiec 07, 2016, 16:28:39 pm
Stary temat ale aktualny. Kot mi szaleje i przy zamykaniu centralnego zamka, zamyka i zaraz otwiera, pewnie któryś z zamków kaplica. Czy wersje przed i poliftowe mają jednakowe zamki? Wersja eu i z uk różnią się czyms?
Dodatkowo czasem nie działa otwieranie klapy bagażnika zarówno z pilota jak i przyciskiem na desce. Już zglupialem z tymi zamkami..