FORUM JAGUAR CLUB POLAND FOUNDATION
Dział Techniczny => XJ-40, XJ-81 (1986-1994) => Wątek zaczęty przez: Przemko w Maj 18, 2012, 23:24:24 pm
-
Witam wszystkich na Forum zostałem popsiadaczem jaguara xj 6 1988r i na wyswietlaczu mam nastepujace błędy informacje czy ktoś pomoże mi je rozwiązać
info
1 fuelling failure 6
2 fuelling circuit 3
prosze o pomoc dziekje i ozdrawiam
-
Tutaj masz kody błędów co XJ40: http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php/topic,155.0.html
Napisz jakie masz objawy.
FF 3 Czujnik temperaturę płynu chłodzącego silnika
FF 6 Potencjometr przepustnicy
-
dziękuje serdecznie za odpowiedź samochodzik nie równo pracuje na wolnych obrotach faluje
jeszcze mam taki problem przy odpalaniu wydostaje sie dziwny gwizd i nagle ustaje
gdzie znajduje sie potencjometr przepustnicy
byłbym wdzięczny za informacje
-
Gwizd to pewnie z pod maski gdzies. Podejrzewam ze pompa wody albo alternator. Jak zakreci to i przechodzi. U mnie tak samo i to akurat alternator, ale ze dziala w porzadku, pomijajac glosniejszy rozruch to nie zawracam sobie glowy, poki sie nie zepsuje. Starosc nie radosc :)
Nie rowno pracowac moze z wielu powodow. Uszczelka pod glowica, brak kompresji na ktoryms cylindrze, czujnik polozenia walu, przepustnica, czujnik, wzmacniacz cewki, swiece, kable, mnostwo mozliwosci.
Trzeba zaczac od porzadnego serwisu.
-
gdzie znajduje sie potencjometr przepustnicy
Potencjometr jest w środku dzięki kóremu komputer wie ile jest wysunięte.
(http://warsztaty.samochodowka.internetdsl.pl/serwishdd/poradnik/elek_autom/czujniki/przepl4.jpg)
FF6 oznacza, że przepustnica jest otwarta ale prędkość przepływu powietrza jest za mała. Wyjmuj filtr powietrza i zobacz jak reaguje.
-
witam jeżeli wyciągnięcie filtra nie pomoże to znaczy ze trzeba wymienić przepustnice
i jeszcze mam taki problem ze niekiedy szwankują mi przekaźniki które są pod deską i wtedy gaśnie silnik
czym to może być spowodowane proszę o odp Przemko