FORUM JAGUAR CLUB POLAND FOUNDATION
Dział Techniczny => X-TYPE (2001-2010) => Wątek zaczęty przez: Joa Alex w Sierpień 29, 2011, 20:23:01 pm
-
Witam,
Panowie mam takie pytanie o czujnik airbag, który uruchamia poduszkę powietrzną w momencie zderzenia.
Nigdy bym na to nie zwrocił uwagi gdyby nie to że byłem u jednego mechanika w drobnej sprawie i oglądając silnik w moim samochodzie zauważył że z przodu (obok zamka zamykajacego maskę) niema czujnika poduszki. Powiedział mi że według niego powinien być na samym przodzie na listwie pod którą jest chłodnica, reflektory no i na jej środku zamek zamykający maskę. Nie wiem czy akurat tam powinien być tam czujnik czy może w innym miejscu ale mocna mnie to zaniepokoiło. Gdyby z jakiś powodów u mnie go nie było to może dojść do tragedii w razie wypadku.
Macie jakieś zdjęcia, zebym mógł porównać i mieć pewność że ten czujnik u mnie jest lub go nie ma?
Dzięki za pomoc. :-help
-
Na przednim pasie znajduje sie czujnik uderzeniowy. Widac go dopiero jak sie odkreci, te blache na srodku pasa te na 6 srub. Czy przy wlaczaniu zaplonu zapala sie kontrolka poduszek i po chwili gasnie? Jezeli tak to znaczy ze system dziala poprawnie i nie ma sie czym mawrtwic. Jezeli kontrola wogole sie nie zapala to cos jest nie tak
-
Sprawdze czy przy rozruchu kontrolka poduszek się zapala.
A co do samego sensora to rozumiem że bez rozkręcania listy nie moźna zobaczyć czy on jest czy go nie ma?
Na allegro zobaczyłem że jest kilka sensorów i każdy ma trochę inny kształt.
Nawet nie wiem który miałbym kupić bo teoretycznie wszystkie są do X-typa
http://allegro.pl/sensor-airbag-jaguar-x-type-gliwic-i1763842938.html (http://allegro.pl/sensor-airbag-jaguar-x-type-gliwic-i1763842938.html)
http://allegro.pl/sensor-airbag-jaguar-x-type-gliwic-i1763842945.html (http://allegro.pl/sensor-airbag-jaguar-x-type-gliwic-i1763842945.html)
http://allegro.pl/sensor-airbag-jaguar-x-type-gliwic-i1763842953.html (http://allegro.pl/sensor-airbag-jaguar-x-type-gliwic-i1763842953.html)
-
To jest taki
http://allegro.pl/sensor-airbag-jaguar-x-type-gliwic-i1763842945.html#gallery (http://allegro.pl/sensor-airbag-jaguar-x-type-gliwic-i1763842945.html#gallery)
-
OK dzięki, ale jesteś pewien że akurat ten? bo pozostale podobne.
Mam rocznik 2003 V6 2,5
zresztą sam spróbuję zobaczyć dzisiaj pod maską
-
Tak one wszystkie z wygladu i budowy sa takie same